اخبار تازه

کد خبر ۱۱۹۵۲۹ انتشار : ۱۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۴۷

چگونه از ماه رمضان بیشترین بهره را ببریم؟+ فیلم

ماه رمضان، دعا و مناجاتش، بیش از مناجات ماه های دیگر سال است.

به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرنگار حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ هر چقدر که مضطرب از درگیری ها و مشکلات زندگی روزمره مان باشیم، صدای مناجات و درد و دل های بندگان با خدا همانند مسکنی، آرام کننده دل هایمان باشد. این مسکن زمانی ماندگار تر می شود که خودمان هم مناجات خوان شویم و برای نزدیک شدن به معبودمان، ناله های دل دادگی سر دهیم.

آواز خوش بندگی، زمانی طنین انداز می شود که دل را همراه کنیم با سوز صدای ائمه  اطهار (س) که برایمان یادگاری هایی از جنس عشق آسمانی گذاشته اند. کلام ائمه (س) مناجات هایی هستند که شاه کلیدی برای لذت بخش کردن دنیای پر از سختی و مشکلات شده اند. ماه رمضان، دعا و مناجاتش، بیش از مناجات ماه های دیگر سال است.

 

شاه کلید لذت بردن از ماه رمضان

 

حجت الاسلام و المسلمین سید جلال موسویان مدرس حوزه و کارشناس مذهبی در اینباره به خبرنگار حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ گفت: یکی از زیبا ترین کار هایی که لذت ماه مبارک رمضان را در دل ما ایجاد می کند، مناجات با خداوند رب العالمین است. موهبتی است که در ماه مبارک رمضان مناجات های عجیبی مانند مناجات ابو حمزه ثمالی که بزرگان می گویند اعظم مناجات هاست، یا دعای افتتاح یا دعای جوشن کبیر داریم.

وی افزود: اگر کسی می خواهد از ماه مبارک رمضان لذت ببرد، باید خودش را به دعا و مناجات ببندد. ما در فرایضمان در صبح و ظهر و عصر و... ماه مبارک رمضان از شیخ عباس قمی (ره) دعا هایی را داریم. این فضای مناجات و دعا را در ماه های قبل کمتر می بینید.

 

شاه کلید لذت بردن از ماه رمضان

 

این کارشناس مذهبی در پایان اضافه کرد: کسی می توانید در این ماه لذت بیشتری ببرد که خودش را با  مناجات انس بدهد. مثلا همین دعای افتتاح که یک دعای پر مغز است که هر کسی با آن انس داشته باشد و کلمات دعای افتتاح را در جای خودش قرار دهد، متوجه می شود که لذتی که در ماه مبارک است، عظمت الهی را بهتر درک می کند و تعالی پیدا می کند. امیدواریم خداوند متعال در این ماه اسباب تلاوت قرآن را به همه ما مرحمت کند.