اخبار تازه

کد خبر ۱۱۹۸۰۹ انتشار : ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۵۶

احمدی‌نژاد: شورای نگهبان چاره‌ای جز تایید من ندارد

آنچه برای احمدی نژاد امید ایجاد کرده است یکی نابسامانی‌های اجتماعی و سیاسی و دیگری شرایط مستعد برای حرکت‌ها و جنبش‌های پوپولیستی به همراه مدارای غیر قابل وصفی است که با او در سال‌های اخیر صورت گرفته است.

 

 

به گزارش راه شلمچه، احمدی نژاد که در انتخابات ۱۳۹۶ رد صلاحیت شد، بر این باور است که در سال ۱۴۰۰ شرایط برای او و همفکرانش فراهم خواهد شد و شورای نگهبان چاره‌ای جز تایید او نخواهد داشت و از این رو آن‌ها می‌توانند در عرصه انتخابات حضور یابند. آیا این تحلیل گروه احمدی نژاد عینیت خواهد یافت یا آن که او بختی برای عبور از فیلتر شورای نگهبان نخواهد داشت، باید منتظر ماند.

آنچه برای احمدی نژاد امید ایجاد کرده است یکی نابسامانی‌های اجتماعی و سیاسی و دیگری شرایط مستعد برای حرکت‌ها و جنبش‌های پوپولیستی به همراه مدارای غیر قابل وصفی است که با او در سال‌های اخیر صورت گرفته است. بسیاری از سیاسیون با اندک تحرکات و انتقاداتی به مراتب کم اهمیت‌تر در شرایط دشوار یا بسیار دشواری واقع شده اند، ولی با احمدی نژاد مدارا شده است و این تصور در همفکران او وجود دارد که او این بار تایید خواهد شد.

این در حالی است که کاندیداتوری مجدد حجت الاسلام رییسی، آقای قالیباف و آقای جلیلی در صدر احتمالات جبهه اصول گرایان قرار دارد.

گرچه انتخابات ۱۴۰۰ شاهد حضور کاندیدا‌های درشت و ریز فراوان و همچنین تجدید حضور کاندیدا‌های ۱۳۹۶ خواهد بود، اما به نظر می‌رسد در نهایت منجر به حضور ۷ تا ۹ کاندیدای نهایی خواهد شد و حداقل ۴ چهره‌ی جدید در عرصه انتخابات فعال خواهند شد که نقشی تعیین کننده نیز خواهند داشت. آقای علی لاریجانی به عنوان جریان مستقل نزدیک به اصول گرایان، یک چهره‌ی نزدیک به آقای روحانی، یک چهره‌ی سرشناس اصلاح طلب و یک چهره سرشناس اصول گرای دیگر که به نظر می‌رسد از هم اکنون اقدامات و تلاش‌های سیاسی خود را آغاز کرده اند.

 

منبع؛ شفقنا

اخبار مرتبط :