اخبار تازه

کد خبر ۱۱۹۸۲۷ انتشار : ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۰
وعده ی دادستان مرکز مازندران:

پیگیری قضایی 50 نفر از مدیران و شهرداران

دادستان مرکز مازندران اظهار داشت:پرونده‌های مختلفی در ارتباط با مدیران موجود است ولی خیلی از موارد را نمی‌توان رسانه‌ای کرد.

سیدیونس حسینی عالمی دادستان مرکز مازندران درباره بررسی روند خطاهای مدیریتی در استان تصریح کرد که پرونده‌های مختلفی در ارتباط با مدیران موجود است ولی خیلی از موارد را نمی‌توان رسانه‌ای کرد ولی بیش از ۵۰ پرونده از مدیران راه و شهرداران در ارتباط با نواقص و مشکلات جاده‌ای در دادسرا داریم که در حال رسیدگی است.

 

به گزارش راه شلمچه، وی تاکید کرد: یکی از مشکلاتی که در بحث منابع طبیعی با آن مواجه هستیم بحث برداشت غیرمجاز شن و ماسه است، مهم‌ترین موضوع ضرورت توجه به حفظ بستر رودخانه  است ولی در جامعه ما در این زمینه حساسیت وجود ندارد و بستر برخی از رودخانه‌های مازندران به‌دلیل برداشت‌های بی‌رویه به گِل رسیده است که در زمان بارندگی‌های تند شاهد مشکلاتی هستیم؛ به‌دلیل اینکه کف رودخانه برداشت شده هیچ‌گاه ترمیم نمی‌شود.


حسینی افزود: بحث زباله مهم‌ترین مشکل مازندران محسوب می‌شود، بازدید‌های مختلفی از مراکز دفن زباله در شهرستان‌های ساری، آمل و بابل صورت گرفته و محل دفن زباله قائم‌شهر نیز مقابل چشم همه است و تصاویری نیز از دفن زباله در بابلسر مشاهده کردم که باید برای جلوگیری از مشکلات زیست‌محیطی تمهیدات لازم در این زمینه اندیشیده شود.

 

دادستان مازندران همچنین در این رابطه گفت: زمینی به مساحت ۳۷۵ متر مربع در شهرستان آمل برای احداث کارخانه زباله‌سوز درنظر گرفته شده که به دنبال محلی برای دفع زباله هستند و در ساری نیز کارخانه زباله‌سوز دارد به نتیجه می‌رسد ولی برخی از تجهیزات آن کامل نشده است. وی درباره سایت بابل نیز گفت: برای تصفیه شیرابه‌ها و پساب‌های زباله طرح‌هایی ازسوی دانشگاه نوشیروانی بابل انجام شده ولی نتیجه مطلوب حاصل نشده است و در این زمینه جلسات مختلفی برنامه‌ریزی شده تا به نتیجه مطلوب برسد.

اخبار مرتبط :