اخبار تازه

کد خبر ۱۱۹۹۲۵ انتشار : ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۳

6 بازدید شبانه از 19 بیمارستان پایتخت / سحر با بیماران

وزیر بهداشت در ادامه بازدیدهای شبانه خود در ماه رمضان از مراکز درمانی پایتخت، از بیمارستانهای تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی شامل بیمارستانهای لقمان حکیم، مهدیه و شهدای گمنام تهران بازدید کرد.

دکتر عباس زارع نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم، با اشاره به بازدیدهای شبانه وزیر بهداشت از بیمارستانهای تهران که طی 4 هفته در ماه رمضان از 19 بیمارستان بزرگ پایتخت بازدید به عمل آمده است، اظهار داشت: اکثر بیمارستانها نیز در حال بازسازی هستند بطوریکه تا یکسال آینده اقدامات بهسازی آنها به پایان می‌رسد و شرایط هتلینگ بیمارستانی برای بیماران بسیار ارتقاء می‌یابد.

گفتنی است دکتر سید حسن هاشمی از پروژه‌های عمرانی بیمارستان لقمان حکیم شامل کلینیک ویژه و بخش‌های بستری، طرح توسعه اورژانس و همچنین محل ساخت بیمارستان جدید لقمان بازدید کرد.

پروژه ساخت کلینیک ویژه و بخش های بستری بیمارستان لقمان حکیم در زمینی به مساحت 778 متر مربع و زیربنای 8272 متر مربع در 10 طبقه در حال ساخت است و در حال حاضر 17 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

طرح توسعه اورژانس این بیمارستان نیز در زمینی با زیربنای 1600 متر مربع در 5 طبقه در حال ساخت است و شامل 17 تخت جدید اورژانس و 34 تخت مراقبت‌های ویژه (ICU) است.

دکتر هاشمی با حضور در بیمارستان مهدیه واقع در منطقه شوش، از بخش های اورژانس، نوزادان، اتاق عمل سرپایی، اورژانس زنان، مراقبت های ویژه نوزادان NICU، 5، اتاق عمل جنرال، واحدهای اختصاصی زایمان (LDR)، کلینیک در حال ساخت و محل ساخت بیمارستان جدید مهدیه بازدید کرد.

یکی از ویژگی‌های بیمارستان مهدیه، وجود 45 تخت بیمارستانی در بخش مراقبت های ویژه نوزادان (NICU) و 15 تخت در بخش نوزادان است و سالانه حدود 6 تا 7 هزار زایمان در این بیمارستان انجام می شود همچنین بیمارستان مهدیه دارای 12 واحد اختصاصی زایمان یا LDR است.

در منطقه شوش تهران، 700 هزار نفر جمعیت و 80 هزار نفر اتباع خارجی زندگی می کنند و وزیر بهداشت دستوراتی را در جهت توسعه و بهسازی اورژانس و تسریع در تکمیل کلینیک ویژه بیمارستان مهدیه صادر کرد.

به گزارش راه شلمچه به نقل از وزارت بهداشت-هاشمی همچنین در نخستین ساعات بامداد امروز از بخش‌های دیالیز، اورژانس و بخش ICU بیمارستان شهدای گمنام  در جنوب تهران بازدید کرد.

در پایان بازدید از بیمارستان شهدای گمنام، جلسه ای با حضور رییس و معاونین دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و مدیران  این بیمارستان برگزار و مهمترین مشکلات آن بررسی شد.

گفتنی است هفته آینده، نشستی با حضور وزیر بهداشت، معاونین وزارت بهداشت، رییس و معاونین دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و روسای 6 بیمارستان لقمان حکیم، شهدای گمنام، مهدیه، امام حسین(ع)، شهدای تجریش و شهید مدرس تهران به منظور رفع مشکلات این بیمارستانها برگزار شود.