اخبار تازه

کد خبر ۱۱۹۹۲۷ انتشار : ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۵۱

آمار فوتی های حوادث کار در اصفهان افزایش یافت

اصفهان - ایرنا - مدیرکل پزشکی قانونی استان اصفهان گفت: آمار فوتی های حوادث کار در 2 ماه ابتدایی امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافت.

به گزارش راه شلمچه به نقل از ایرنا، روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان روز چهارشنبه به نقل از علی سلیمانپور افزود: طی این مدت 17 نفر بر اثر حوادث کار جان خود را از دست دادند که این آمار در مدت مشابه سال گذشته 11 نفر بود.
وی افزود: آمار مصدومان ناشی از حوادث کار در 2 ماه ابتدایی سال گذشته 379 نفر بود که در دو ماه امسال با رشد 21.4 درصدی به 460 نفر افزایش یافت.
مدیرکل پزشکی قانونی استان اصفهان همچنین از رشد 2.6 درصدی نزاع در این استان طی 2 ماه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و افزود: در این مدت هفت هزار و 253 پرونده ادعای نزاع در این استان ثبت شد.
وی همچنین با اشاره به آمار سقط درمانی در 2 ماهه امسال گفت: آمار سقط درمانی طی 2 ماهه اول امسال 144 مورد ثبت شده که نسبت به سال گذشته 2.1 درصد رشد داشته است.
سلیمانپور افزود: از 144 دادخواست سقط درمانی با 114 دادخواست موافقت شد.
وی خاطرنشان کرد: درخواست های صدور مجوز سقط درمانی، تنها در مواردی مورد موافقت قرار می گیرد که جنین زیر چهار ماه و واجد ناهنجاری های شدید مادر زادی باشد و یا بیماری های صعب العلاج جان مادر باردار را به خطر اندازد.
6994 / 2093