اخبار تازه

کد خبر ۱۱۹۹۶۶ انتشار : ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۲

بيانات رهبر انقلاب درباره دعای وداع امام سجاد (علیه‌السلام) با ماه رمضان

صفحه اینستاگرام دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب بخشی از بیانات ایشان پیرامون دعای وداع امام سجاد(ع) با ماه رمضان را منتشر کرد.

وداع با ماه رمضانبه گزارش راه شلمچه به نقل از خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ ماه مبارک رمضان با همه خیر و برکاتش در حال اتمام است و خوشا به سعادت کسانی که در پایان رمضان و از روز عید فطر دچار تغییر و تحول مثبت شده اند. صفحه اینستاگرام دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه ای در سحرگاه های ماه مبارک رمضان هرشب بخشی از بیانات ایشان در خصوص فضایل و برکات این ماه عزیز را منتشر می‌کرد.

در ادامه پست صفحه اینستاگرام رهبری در آخرین سحرگاه ماه رمضان را که درباره دعای وداع امام سجاد(علیه السلام) با ماه رمضان است را مشاهده می‌کنید.

بيانات رهبر انقلاب درباره دعای وداع امام سجاد علیه‌السلام با ماه رمضان
«السلام علیک یا شهرالله الاکبر» بدرود اى بزرگترین ماه خدا، و اى جشن اولیاء خدا.
«السلام علیک یا اکرم مصحوب من الاوقات.» بدرود اى شریفترین و عزیزترین مصاحب، از وقتها و زمانها. و اى بهترین ماه از لحاظ روزها و ساعتها.
«السّلام علیک من شهرٍ قربت فیه آلامال» بدرود اى ماهى که آرزوها در آن به ما نزدیک شد یعنى ما با تلاش خودمان، تلاش مضاعفان به آمال و آرزوهاى حقیقى و انسانى خودمان نزدیک شدیم، و به همین ترتیب با این جملات و کلمات این ماه مبارک را بدرود مى‌گوید امام سجاد و از لیلةالقدر و از دعا و از قرآن و از مغفرت در این ماه به گرمى و مشتاقانه حرف مى‌زند و بعد از خداى متعال درخواست مى‌کند؛ که خدایا آنچه را که در این ماه به ما رسیده این را براى ما نگه دار، و آنچه را که از این ماه ما به‌دست نیاوردیم این محرومیت ما را به عنوان یک نقص، به عنوان یک ضعف، مورد ترحم خودت قرار بده و براى ما جبران کن. و بعد هم آرزو مى‌کند امام سجاد که یکبار دیگر این ماه برگردد.
سخنرانی در روز ۲۹ رمضان در نهاد ریاست جمهوری ۱۳۶۶/۳/۷

 

وداع با ماه رمضان