اخبار تازه

کد خبر ۱۱۹۹۶۹ انتشار : ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۴

طرح 100 روزه امداد و نجات تابستانه هلال احمر در خراسان رضوی اجرا می‌شود

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی از آماده باش 36 پایگاه امداد و نجات در قالب طرح امداد و نجات تابستانه جمعیت هلال احمر به مدت 100 روز از 24 خرداد ماه تا 31 شهریور ماه خبر داد.

سیدمجتبی احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس اظهار داشت: همزمان با پایان ماه مبارک رمضان و فرارسیدن عید سعید فطر طرح امداد و نجات تابستانی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از 24 خرداد ماه تا 31 شهریور ماه و به مدت 100 روز در سراسر کشور از جمله خراسان رضوی اجرا می‌شود.

وی افزود: در این طرح 100 روزه 24 پایگاه ثابت، 8 پایگاه موقت، 2 پایگاه امداد کوهستان، یک پایگاه امداد هوایی و یک پایگاه ویژه بانوان به‌صورت شبانه‌‌روزی فعال خواهند بود و این پایگاه‌های امدادی با 160 نیروی عملیاتی در صورت نیاز امدادرسانی لازم را در مسیر جاده‌های خراسان رضوی به مسافران تابستانی خواهند داشت.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی با بیان اینکه استقرار این پایگاه‌ها در تعطیلات عید سعید فطر و سفرهای مرتبط با آن، موجب امدادرسانی مطلوب به مسافران سفرهای تابستانی می‌شود، خاطرنشان کرد: هدف از اجرای طرح‌های امداد و نجات ارائه خدمات امدادی به مسافران جاده‌ای در قالب اجرای عملیات جستجو، نجات، آزادسازی، اطفاء حریق، انتقال مصدومان در حوادث احتمالی و در مجموع رفاه حال و امنیت خاطر مسافرانی بوده است که از طریق جاده سفر می‌کنند.

احمدی گفت: جمعیت هلال احمر در طول سال خدمات‌رسانی شبانه‌روزی به حادثه‌دیدگان حوادث و بلایای طبیعی همچون سیل، زلزله، حوادث جاده‌ای و کوهستانی و غیره را دارد و در برخی از ایام خاص سال این خدمات‌رسانی‌ها به‌صورت ویژه ارائه می‌شود که یکی از آن‌ها طرح 100 روزه امداد و نجات تابستانه بوده که در طول 3 ماه فصل تابستان و از هفته پایانی خرداد ماه تا پایان شهریور ماه اجرا می‌شود.