اخبار تازه

کد خبر ۱۲۰۱۲۲ انتشار : ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۲۸

انتقاد محمود بصیری از وضعیت بد سینما

محمود بصیری که به خاطر شباهتش به محمود احمدی‌نژاد چند سالی از عرصه سینما دور بود و برخی او را بدل این رئیس جمهور می‌دانند حال از وضعیت فعلی سینما انتقاد دارد.

خبرگزاری میزان: بازیگر سریال «آرایشگاه زیبا» گفت: این روزها در سینمای ایران مبتدی‌ها کارگردان، بازیگر، نویسنده و تهیه‌کننده شده‌اند. اینها فکر می‌کنند همه چیز پول است و اگر پول باشد همه کارها پیش می‌رود اما این اشتباه محض است.

انتقاد بدل احمدی‌نژاد از وضعیت بد سینما

بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر ایران، درخصوص فعالیت های خود در عرصه بازیگری گفت: سال گذشته به طور کامل مشغول بازی در یک تئاتر بودم اما برای عرصه تصویر پیشنهاد مهمی نداشته ام که بخواهم بازی در آن را قبول کنم.

او دلیل کم کاری خود طی سالیان گذشته را اینگونه شرح داد: متاسفانه برخی آثار و پیشنهادات به شدت ضعیف هستند. انگار کارگردانان و فیلمنامه نویسان مرا نمی شناسند که چنین کارهایی را به من پیشنهاد می دهند. برای من بلند و کوتاه بودن نقش هیچ اهمیتی ندارد اما می خواهم در نقشی بازی کنم که بعد از آن از مردم خجالت نکشم.

بازیگر سریال «آرایشگاه زیبا» در همین راستا ادامه داد: من می خواهم در کاری بازی کنم که بر اساس توانایی‌ام انتخاب شده باشم نه اینکه صرفاً به هر قیمتی در قامت یک بازیگر حضور داشته باشم. متاسفانه وضعیت کیفی آثار به شدت کاهش پیدا کرده و من سعی می کنم سر هر کاری حاضر نشوم. می‌خواهم اگر در یک بخش کوتاه از فیلم هم بازی می‌‎کنم آن بخش تاثیرگذار و قابل قبول بوده و من صحنه پرکن نباشم.

او با نقد حضور برخی تازه کارها در سینما افزود: امروزه هرکسی در سینمای ایران نویسنده و کارگردان شده است. کارگردان سر صحنه حاضر می شود اما نمی داند باید چه کاری انجام دهد. همه عوامل آفیش می شوند و بعد متوجه می‌شویم که کارگردان خودش هم نمی‌داند می‌خواهد چه کاری انجام دهد و همگی معطل او می شویم.

بازیگر سریال «بدون شرح» با نقد وضع فعلی سینما تاکید کرد: این روزها در سینمای ایران مبتدی‌ها کارگردان، بازیگر، نویسنده و تهیه کننده شده‌اند. اینها فکر می کنند همه چیز پول است و اگر پول باشد همه کارها پیش می‌رود اما این اشتباه محض است. خدا شاهد است که هیچ وقت برای پول کاری را انجام ندادم زیرا می دانم هنر با پول هنر نمی شود.

او گیشه محور بودن سینما را سمی خطرناک دانست و افزود: باید برای سینما و تئاتر ایران گریه کرد. سینمای ایران دیگر هیچ چیزی برای انتقال به مخاطب ندارد. متاسفانه سینماگران نمی‌دانند خوشدلی با خوشگلی فرق دارد. از نظر من سینماگر واقعی باید اهل دل باشد و برای دلش فیلم بسازد و نه برای گیشه و پول.

بصیری در خصوص علاقه جوانان به بازیگری خاطرنشان کرد: این روزها تعداد زیادی از جوانان پیش من آمده و می‌گویند می خواهیم بازیگر شویم. متاسفانه این جوانان نمی دانند که عمر خود را بیهوده تلف می کنند. من به تمامی جوانانی که پیش من می‌آیند می گویم که اگر می خواهید بازیگر شوید در ابتدا بروید و یک شغل در آمدزا پیدا کنید و بعد به سراغ این حرفه بیایید چون این کار آینده و عاقبت ندارد.