اخبار تازه

کد خبر ۱۲۱۱۰۹ انتشار : ۱۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۰۳
امام جمعه بندپی غربی:

دولت باید هرچه سریعتر تیم ناکارآمد اقتصادی را ترمیم کند

امام جمعه بندپی غربی بابل ضمن تقدیر از سخنان قدرتمندانه روحانی در باره تحریم ظالمانه فروش نفت، از دولت خواست تا تیم ضعیف اقتصادی را ترمیم کند.

به گزارش راه شلمچه از بابل، حجت‌السلام والمسلین حاجی‌زاده در خطبه‌های این هفته نماز جمعه بندپی غربی ضمن تسلیت به مناسبت سالروز شهادت امام صادق(ع) و گرامیداشت ایام پیش رو از جمله پنجشنبه 28 تیرماه مصادف با قیام خونین مسجد گوهرشاد و روز ملی عفاف و حجاب، گفت: دشمن همواره سعی می‌کرد تا حجاب از سر زنان ما بگیرد و روز ملی عفاف و حجاب سندی تاریخی بر عزت و غیرت مردم مسلمان ایران است و هدف دشمن در همه ادوار این بود که به نوعی دیانت، غیرت و عزت مردم را بگیرد.

وی با یادآوری دشمنی که دشمنان در طول چهل سال گذشته انقلاب به کشور ما داشتند، گفت: دشمنان با استراتژی های گوناگون سعی به عقب راندن نظام و مردم کشور بودند و با ایجاد مشکل برای مردم جامعه در نهایت خواهان براندازی جمهوری اسلامی بوده و هستند.

امام جمعه بندپی ادامه داد: دشمنان در مقاطع مختلفی از عملیات طبس و کودتای نوژه تا حمایت همه جانبه گروهک ضاله منافقین در ترور شخصیت‌های موثر نظام مثل مقام معظم رهبری، شهید مطهری، شهید مفتح، شهید بهشتی، شهیدان رجایی و باهنر و شهدای دیگری که ما 17 هزار شهید ترور در کشور داریم.

حجت‌الاسلام حاجی‌زاده با توجه به قطعی برق در هنگام سخنانش به آن اشاره کرد و گفت: با توجه به گرمای زیاد صحبت‌هایم را کوتاه بیان می کنم تا شما نمازگزاران عزیز دچار مشکل نشوید.

خطیب جمعه بندپی ادامه داد: جنگ هشت ساله همزمان با تحریم ظالمانه و همچنین شبیه‌خون فرهنگی از دیگر اقدامات دشمن علیه نظام جمهوری اسلامی بوده است و امروز هم مشکلات اقتصادی که داریم طرح شورش علیه نظام را از درون نظام با برهان سازی از دل مردم کشورمان کلید زده و در دستور کارشان قرار دادند و فتنه 18 تیر موسوم به کوی دانشگاه سال 78 که علیه دستگاه‌های حاکمیتی نظام مثل شورای نگهبان و دستگاه امنیتی کشور و قضایی بود و در ادامه منتهی به فتنه 88 شد که علنا برای براندازی نظام گام برداشتند تا جایی‌که در شعارشان صراحتا انتخابات بهانه است و اصل نظام نشانه است را سر داده بودند.

حجت‌السلام حاجی‌زاده با اشاره به برجام گفت: در مسئله برجام خیلی سعی کردند تا برای عقب ماندگی نظام از این طریق رقم بزنند و محدویتی برای نظام بوجود آورند و اینکه در جریان اغتشاشات دی‌ماه سال گذشته نمونه دیگری بود که از این موارد بسیار سراغ داریم که خواستند مشکلاتی برای نظام ما درست کنند.

وی مشکلات به‌وجود آمده را عدم توانمندی تیم اقتصادی دولت یازدهم و دوازدهم دانست و گفت: در کنار این ناکارآمدی‌های دولت، سیاست‌های غلط بانک مرکزی در تخصیص ارز دولتی به شرکت‌هایی که هیچ سنخیتی نداشته که باعث واردات هنگفتی که اصلا تدبیری برای آن اندیشیده نکرده بودند و این باعث بهم ریختگی و نابسامانی اقتصادی کشور شده و مهمتر از همه عدم نظارت هم از ناحیه دولت و هم از طرف مجلس بوده است که بعضا خود این آقایان رطب خورده هم بودند که سبب افزایش قیمت‌ها در این مدت شدند.

  امام جمعه بندپی غربی نسبت به هشداری که مقام معظم رهبری نسبت به جنگ اقتصادی دشمن علیه ایران را که در گذشته به مسئولین و مدیران کشور داده بودند را مسئولین اجرایی و سیاسی کشور جدی نگرفته بودند و همچنین نگرانی‌هایی دلسوزان و دلواپسان انقلاب را گویا ظاهرا تازه دولت به آن رسیده و احساس می‌شود بالاخره دولت فهیمده باشد که جنگ اقتصادی دشمن علیه ملت ما جدی است و اگر به این نتیجه رسیده، دولت نیاز به یک جراحی اساسی دارد تا نابسامانی‌ها را درمان کند.

حاجی‌زاده با تقدیر از سخنان قاطع رئیس جمهور در سوئد در باره تصمیم ظالمانه دشمن در قبال نفت ایران گفت: این سخنان شجاعانه روحانی را به فال نیک می‌گیریم و انتظار هم از رئیس جمهوری اسلامی ایران در چنین موقعیت حساس همین بوده و اینکه جناب روحانی اعلام می‌کند ما رژیم صهیونیستی را به عنوان کشور غاصب می‌شناسیم، سخنان امیدوارکننده رئیس جمهور قابل تقدیر است و انشالله این روند ادامه داشته باشد.

حجت‌الاسلام حاجی‌زاده در پایان از دولت خواست تا تیم ناکارآمد اقتصادی را ترمیم بخشد.

اخبار مرتبط :