اخبار تازه

کد خبر ۱۲۱۲۰۵ انتشار : ۱۹ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۴۱

وعده غذای ۶۰۰ هزار تومانی مدیر منطقه آزاد!

یک‌شنبه شب در یکی از برنامه‌های رسانه ملی کمپینی با عنوان «هزینه اضافی کجاست؟» تشکیل شد و از مردم خواست هزینه‌های اضافی مجموعه‌هایی را که به نوعی از بودجه کل کشور و بیت‌المال دریافتی دارند معرفی کنند، این امر می‌تواند کمک قابل‌ملاحظه‌ای در کاهش بودجه‌های جاری و کسری بودجه و بدهی‌های کلان دولت داشته باشد و ایضاً فرهنگ پاسخگویی و سازمانی کشور را بهبود بخشد. نتیجه اولیه اسفناک و شرم‌آور است.
 به گزارش راه شلمچه، برنامه پایش کمپین «هزینه اضافی کجاست؟» را آغاز کرد و از مردم خواست هرجا هزینه اضافی دیده‌اند با ارسال عکس به این برنامه آن هزینه اضافه مربوط به سازمان‌ها، شرکت‌ها و نهاد‌های دولتی و غیردولتی عمومی را منتشر کنند.
در این برنامه مدارکی از ریخت و پاش‌ها و هزینه‌های اضافی مدیران منطقه آزاد اروند منتشر شد و مجری برنامه از مرتضی بانک رئیس سازمان مناطق آزاد و سردار شمخانی که عضو هیئت مدیره این منطقه آزاد است، خواست این هزینه‌های اضافی را بررسی و با مدیران متخلف برخورد کند. تعدادی از اسناد منتشره مربوط به بلیت‌های پرواز مدیر حوزه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند است، این شخص فقط در سال ۹۶ بالغ بر ۲۰۰ میلیون ریال هزینه رفت و برگشت خود از خوزستان به تهران را از این سازمان گرفته است. این رفت و برگشت‌ها به خاطر پروازی بودن این مدیر است.
همچنین در اسناد دیگری از هزینه‌های سرسام‌آور اقامت یک مدیر منطقه آزاد اروند در هتل پارسیان آزادی آبادان منتشر شد که گفته می‌شود خانواده این شخص به دلیل اقامت در کانادا سالانه سه ماه به ایران می‌آیند و در هتلی اقامت دارند که هزینه این اقامت بر دوش سازمان منطقه آزاد اروند است.
طبق اسناد منتشر شده هزینه برخی وعده‌های غذایی این مدیر به اتفاق همسر و فرزند خود حدود ۶۰۰ هزار تومان پای منطقه آزاد اروند افتاده است. نکته جالب اینکه حتی هزینه تاکسی این شخص و خانواده بر عهده هتل و سازمان منطقه آزاد اروند بوده است. این در حالی است که سال ۹۲ عسگری آزاد، مشاور رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی مدعی شد که در بخش دولتی و عمومی بیش از ۴۰۰ هزار مدیر داریم و تعداد مدیران ما یک و نیم برابر کل کارمندان کشور ژاپن است و در سال ۹۶ نیز رئیس سازمان استخدامی کشور نسبت به تأمین بودجه عمومی برای پرداخت حقوق و دستمزد نیروی کار و بازنشستگان هشدار جدی داد.
کیا داوود اسفندیاری، مجری برنامه پایش در‌این‌باره گفت: این شخص اگر شیشلیک هم خورده بود هزینه‌اش اینقدر نمی‌شد آیا هزینه هر وعده غذایی این شخص در خانه‌اش هم ۶۰۰ هزار تومان است؟ آقای رئیس‌جمهور گفته هزینه‌های اضافی را کم کنیم، ولی گویا برخی ادارات هزینه اضافی را اضافه‌تر می‌کنند. وی افزود: همین الان مدیر نجومی‌بگیر هم داریم، مدیر پروازی هم داریم، مگر قرار نبود طبق مصوبه دولت دیگر مدیر پروازی نداشته باشیم چرا به این مصوبه دولت بی‌اعتنایی می‌شود و کسی از اجرای نشدن چیزی نمی‌گوید؟
 
 
منبع؛ فارس
اخبار مرتبط :