اخبار تازه

کد خبر ۱۲۱۲۳۹ انتشار : ۲۱ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۳

جام جهانی 2018 | عذرخواهی مدافع کرواسی از مردم روسیه / دوماگوی: می‌دانم که اشتباه کردم

مدافع کلیدی تیم ملی فوتبال کرواسی پس از راهیابی تیمش به فینال جام جهانی 2018 از مردم روسیه به خاطر ماجرای جنجالی روزهای اخیر عذرخواهی کرد.

به گزارش راه شلمچه به نقل از خبرگزاری تسنیم، دوماگوی ویدا به زبان روسی از مردم روسیه به خاطر گفتن جمله «به افتخار اوکراین» در فیلمی که از سوی وویکوویچ، بازیکن سابق تیم ملی فوتبال کرواسی و نماینده فدراسیون این کشور در جام جهانی 2018 پس از پایان بازی مرحله یک‌چهارم نهایی برابر روسیه منتشر شده بود عذرخواهی کرد.

مدافع 28 ساله تیم ملی فوتبال کرواسی پس از پیروزی بامداد امروز (پنجشنبه) برابر انگلیس در ورزشگاه لوژنیکی مسکو و راهیابی به فینال جام جهانی 2018 به شبکه تلویزیونی روسیه 24 گفت: می‌دانم که اشتباه کردم و می‌خواهم یک‌بار دیگر از مردم روسیه عذرخواهی کنم. به کاری که انجام داده بودم فکر نکردم. این زندگی است و باید از اشتباه درس بگیریم.

فیفا پس از انتشار فیلم  2 بازیکن سابق و فعلی، تیم ملی فوتبال کرواس وویکوویچ را 15 هزار فرانک سوئیس جریمه کرد. فدراسیون فوتبال کرواسی نیز ضمن عذرخواهی از همتای روس خود دستور به پایان همکاری وویکوویچ با این نهاد و اخراج از روسیه داد. کمیته انضباطی فیفا نیز پس از انتشار فیلم دیگری از سوی دوماگوی ویدا که در آن به حمایت از اوکراین پرداخته است اعلام کرد پرونده‌ انضباطی این بازیکن تیم ملی فوتبال کرواسی مورد بررسی قرار می‌گیرد. هر چند زمان ضبط فیلم دوم هنوز مشخص نیست اما دوماگوی ویدا نیز باید منتظر جریمه نقدی و محرومیت احتمالی باشد.