اخبار تازه

کد خبر ۱۲۱۲۴۰ انتشار : ۲۱ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۵

کاروان سفیران کریمه اهل بیت وارد گنبدکاووس شدند+تصاویر

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان گنبدکاووس گفت: کاروان سفیران کریمه اهل بیت حضرت معصومه ( س) امروز صبح وارد گنبدکاووس شده و در جوار گلزار شهدای گمنام حضور یافتند.

به گزارش راه شلمچه به نقل از خبرگزاری تسنیم از گنبدکاووس, حجت الاسلام علی فتحی ظهر امروز در مراسم غبارروبی گلزار شهدای گمنام توسط کاروان سفیران کریمه اهل بیت(س) در گنبدکاووس ضمن گرامیداشت دهه کرامت اظهار داشت: وظیفه ما, معرفی اهل بیت و استحکام و همراه بودن در این مسیر است تا بتوانیم رهرو خوبی باشیم.

وی افزود: در حالی که در استان قم, روحانیون فراوانی وجود دارند, اما ما در شهرستان گنبدکاووس فقر روحانی داریم و برای عدم تعطیلی مساجد, سعی کردیم, روحانیون را مستقر کنیم تا نمازهای پنج‌گانه را  اقامه کنند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان گنبدکاووس تصریح کرد: شهرستان گنبدکاووس با وجود اقوام مختلف و 2 مذهب شیعه و سنی و قرار گرفتن در منطقه مرزی, از امنیت پایداری برخوردار است و مردم و مسئولان در کنار هم با اتحاد و همدلی زندگی آرامی را سپری می‌کنند.

حجت الاسلام فتحی با اشاره به ظرفیت‌های شهرستان گنبدکاووس چون برج جهانی قابوس و وجود شریف امامزاده یحیی ابن زید(ع) خاطر نشان کرد: وجود این امامزاده در شهرستان, سبب خیر و برکت است و امید داریم با فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی, مسئولان, مردم و همه اقشار همچون گذشته در مسیر شهدا و امامان گام بردارند.

حجت الاسلام محمد نظری, مسئول اسناد آستان مقدس حضرت معصومه(س) هم در این مراسم اظهار داشت: چند سالی است که کاروان سفیران کریمه در دهه کرامت به شهرهای مختلف استان در سراسر کشور حضور می‌یابند و هدف ما حفظ شان و منزلت حضرت معصومه (س) و امام رضا (ع) و تجلیل از امامزادگان واجب التعظیم است.

وی افزود: عرض ارادت به همه کسانی که قبلا به این 2 امام همام تشرف داشتند و دعوت از همه مردم برای دیارت از این دو حرم و امام معصوم از برنامه‌های ما در این سفرها است.

مسئول اسناد آستان مقدس حضرت معصومه ( س)  تصریح کرد: این کاروان از امروز تا 24 تیرماه در شهرهای مختلف استان حضور یافته و ضمن دیدار با خان اده شهدا, عیادت از بیماران در بیمارستان‌ها, در مراسم جشن و سرور این دهه در استان شرکت خواهند کرد.