اخبار تازه

کد خبر ۱۲۱۳۹۳ انتشار : ۲۵ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۴۴
معظمی‌نیا

آقای رییس جمهور! کاش یک سرهنگ سیاستمدار بودید

 

 راه شلمچه- علیرضا معظمی‌نیا: آقای رئیس جمهور! بی مقدمه بگویم تنها راهکار برون رفت از مشکلات حاد و حیاتی عدیده اقتصادی جامعه ایران بویژه بازار سکه و ارز ترمیم کابینه خود و تغییر آقایان واعظی، نهاوندیان، سیف، شریعتمداری ، نوبخت و کرباسیان می باشد. اقتصاد ایران امروزه با ریسکهای بالایی مواجه شده است که برای حل آن باید اصلاحات فوری در دستور کار قرار بگیرد.
ترمیم کابینه دولت ابتدا باید از سازمان برنامه و بودجه و دفتر رئیس جمهور و سپس دیگر سازمان‌ها آغاز شود. در شرایط کنونی از اصلاح طلبان و اصولگرایان این انتظار می رود که با کمک یکدیگر و یک دل و یک صدا زیر پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران بویژه توصیه مقام معظم رهبری دولت را یاری کرده و مانع از انحصارطلبی عده‌ای در آن شوند. متاسفانه در دور اول دولت تدبیر و امید به نظر رسید که با حضور اشخاصی تحت عنوان رئیس دفتر و نماینده بخش خصوصی در دولت، زمزمه‌هایی از رقابت های گروه‌هایی با هدف ممانعت ورود اشخاص صاحب نظر و نخبگان و اساتید دانشگاهی شنیده می‌شد که به ظاهر همین رویه در دور دوم ادامه یافته است و پست‌های کلیدی مدیریتی پر درآمد را به سرقفلی میدهند.
چرا در شرایط کنونی حتی متخصصان واقعی کشور نیز علاقه‌ای به کمک و مشاوره به دولت و ارائه راهکار ندارند!!!
لذا دیگر اثری از دولت تدبیر و امید باقی نمانده و دولت اعتدال و توسعه تلقی میگردد و با گفتار درمانی و سیاه نمایی مکرر حنای آن شعار برای ملت ایران دیگر رنگی ندارد.
برای جلوگیری از بدتر شدن وضعیت موجود باید سود بانکی با افزایش 20 درصدی به روال سابق برگردد تا اجاره مسکن پایین بیاید ) تقریبا 20 درصداز مردم کشور مستاجر هستند. همچنین نابسامانی وضعیت در بخشهایی همچون وزارت صنعت و جهادکشاورزی و اقتصاد علی الخصوص بانک مرکزی دیده می‌شود که مسئولین مربوطه باید از دستاوردها ی خود، حرف قابل دفاع شرعی و قانونی داشته باشند.

جناب آقای دکتر روحانی!
 در انتخابات با شعار رفع حصر و اشتغال جوانان و رونق کسب و کار و ارزانی و غیره برای کسب رای در ستادهای انتخاباتی به مردم وعده دادید که من حقودانم نه سرهنگ! متاسفانه هیچکدام آن نبودید ولی ای کاش یک سرهنگ سیاستمدار بودید.

آقای دکتر روحانی!
با اقدام‌های سلبی نمیتوان صدای اعتراضات شکم‌های گرسنه مردم را با زور ساکت کرد.
چندین میلیون نفر ایرانی که عاشق ولایت و پرچم کشور هستند، حاضرند با یک اشاره مقام معظم رهبری کفن پوش در مقابل دشمنان داخلی و خارجی به صف شوند همان طور که 8 سال از خاک و ناموس و پرچم کشور دفاع کردند. این کشور نه إرث پدری و نه مهریه مادری هیچ کسی غیر خود مردم نیست! این همان نکت‌های است که دنیا از آن وحشت دارد. اشتباه بزرگ دولت، خود بزرگ‌بینی و غرور بود که اگر در ابتدای شروع مذاکرات هسته‌ای توجه به ارشادات مقام معظم رهبری مبنی بر عدم اعتماد به امریکایی‌ها داشتند موفق‌تر می‌بودند و لازم بود همراه تیم سیاست خارجی یک تیم اقتصادی و یک تیم امنیت ملی حضور داشته باشند چرا که به طور حتم یک سیاستمدار که دانشی از امنیت ملی و اقتصاد ندارد نمیتواند در مذاکرات منافعی بدست آورد.

 آقای دکتر روحانی!
تمام بحث کشور بر سر امنیت ملی و اقتصاد ملی باید متمرکز شود نه فقط دیپلماسی، زیرا وقتی فقر از در وارد هر خانه‌ای شود ایمان از پنجره می‌رود.
سئوالی دارم از رئیس جمهور محترم که حکم یک پدر را برای کشور دارد که هم باید تشویق کند و هم تنبیه و آن اینست که؛ آیا این جوانان فرزندان من و شما نیستند؟ آیا اطلاع دارید یک مادر برای تهیه پول شیر خشک کودک خود حاضر است به هر کاری دست بزند!؟
اگر مردم و خانواده‌های معظم شهدا و رزمندگان دهه شصت، از کم کاری و سستی و رانت و لابی مدیران دولت چشم پوشی نمودند و تا به امروز سکوت پیشه کرده‌اند فقط به حرمت شخص رهبری بوده است.

اگر رئیس جمهور در اداره کشور با مشکلات مختلف دست و پنجه نرم می‌کند توصیه می‌شود از فرماندهان محترم ارتش و سپاه علی‌الخصوص مراجع عظام تقلید و شورای نگهبان قانون اساسی و مجمع تشخیص مصلحت نظام یاری طلب نماید.
همچنین در بخش اقتصاد بازار، جهت جلوگیری از افزایش قیمت‌ها اقدامات اساسی صورت گیرد.

آقای رئیس جمهور!
مردم در مناظره ها شاهد این بودند که رقبای انتخاباتی جنابعالی همچون آیت‌الله رئیسی، آقای مهندس میرسلیم و آقای دکتر قالیباف برنامه های جامع و چشم انداز روشنی داشتند. بهتر نیست از برنامه ها و راهکاری این عزیزان بهره ببرید.
بزرگترین اشتباه بانکی کشور توسط ولی الله سیف صورت گرفت که به دلیل عدم داشتن علم و دانش بانکداری، بطور سلیقه‌ایی قبل از اینکه تورم واقعی مهار شود ارز را تک نرخی اعلام کردند که نتیجه‌اش امروز بر مردم هویدا گشت.

آقای رئیس جمهور!
  متاسفانه تا کنون تمام آمال و آرزوهای هزاران جوان ایرانی برای تشکیل یک زندگی حداقلی که چشم امیدشان به این دولت بود همه را بر باد دادید و چیزی که گریبان‌گیر مردم ایران خصوصا جوانان شده‌است ، جز فقر و بیکاری نیست.
یکی دیگر از مصادیق بی اعتمادی مردم به دولت که زنگ خطری است برای جنابعالی، می توان در کمک‌هایی که به مردم زلزله زده کرمانشاه از طریق افراد مشهور و سلبریتی ها شد نام برد.

 آقای دکتر روحانی!
چرا باید عده‌ای از مدیران کشور سوگند خود در برابر مردم را به خاطر مال دنیا فراموش کنند و هنوز یکسال از دور دوم دولت تمام نشده است باید این همه مشکل ایجاد شود؟
 آقای دکتر روحانی! خواسته مردم استعفا و استیضاح شما نیست. مردم به آن 24 میلیون رای احترام می گذارند اما دولت مردان، خیر!
 متاسفانه امروزه نه اصلاح طلبان و نه اصولگرایان در دولت جایگاهی ندارند و وزرا، استانداران و مدیران ارشد از حزب اعتدال و توسعه دولت نوبخت و حزب اعتماد ملی انتخاب شدند.

آقای دکتر روحانی!
ایران ثروتمندترین کشور دنیاست و متاسفانه نیروهای خارجی به دنبال ایجاد تفرقه میان مردم هستند زیرا مسئولین هیچ گونه تناسبی با توجه به رشته تحصیلی‌شان و جایگاهی که هم‌اکنون اشغال نموده‌اند را ندارند و احساس می کنند که ولی نعمت مردم هستند در صورتیکه به فرموده بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران  آنها همگی باید
خدمتگزار این مردم باشند اما متاسفانه جایگاه خودشان را فراموش کرده‌اند.
از طرفی بانکها نقدینگی مردم را تبدیل به ملک نموده‌اند. در یک خیابان انبوهی از شعبه‌های بانکی وجود دارد که کمکی به فعالیت اقتصادی نمیکند. دولت میتواند با اقدام ضربتی ضمن واگذارنمودن املاک بانک‌ها و فروش آنها بخشی از دارایی‌های مردم را به چرخه اقتصاد برگرداند تا عرضه و تقاضا و اشتغال زایی برای مردم به تعادل برسد.
دولت باید به موقع اسامی مفسدان و آقازاده‌ها ژنهای خوب را اطلاع رسانی کند و با گفتار درمانی کاری از پیش نخواهد برد زیرا حنای آن دیگر رنگی برای مردم ندارد.

 

اخبار مرتبط :
  0
  مشکینی ۲۹ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۰۴

  آن روش و مسلک و رفتاری که در برابر فقر وسیع مردم و اختلاس و چپاول گسترده ثروت ملت و ربا خواری آشکار نظام بانکی و بی توجهی به جانبازان عزیز ساکت است و حرکتی ندارد و همزمان با اطلاع مقاماتی همچون دکتر ولایتی، از چرخش ثروت متمولین و صاحبان قدرت و ثروت_بادآورده را به بهانه صيانت از حريم خصوصی!! بر نمی تابد.
  اما اینگونه حرکات نمایشی را بزک می نمایند و اسلام اسلام می گویند در واقع فقط نمایشی برای دور شدن از اهداف اصلی شهیدان و اجرای اسلام واقعی است.
  بنده هم به انقلاب اسلامی مقیدم ولی ساختارهای اقتصادی و سیاسی و عدالت اگر درست شوند مسئله حفظ نظام بزرگترین وظیفه مردم میشود.
  و...

  پاسخ