اخبار تازه

کد خبر ۱۲۲۲۵۸ انتشار : ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۵۴
دادستان ساری در جمع خبرنگاران:

شهردار فعلاً متهم نیست

دادستان ساری با بیان اینکه در جلسات برگزار شده با شهردار ساری، وی بر برخورد قاطعانه دستگاههای قضایی با متخلفان تأکید داشتند، خاطر نشان کرد: تحت تأثیر هیچ اظهار نظری قرار نمی گیریم...

دادستان ساری در نشست با اصحاب رسانه گفت: مدعی اجرای عدالت هستیم و در رسیدگی و تصمیم گیری پیرامون پرونده ها عجله ای نخواهیم کرد.

 

به گزارش راه شلمچه، سید یونس حسینی عالمی با تبریک ایام مربوط به گرامیداشت روز خبرنگار، افزود: بدون هرگونه تعارف و به جد در حال رسیدگی به پرونده فساد مالی در شهرداری ساری هستیم.

 

وی با اشاره به اینکه در رسیدگی به پرونده فساد شهرداری ساری تحت هیچگونه فشاری قرار ندارد، تصریح کرد: در این خصوص بدون تعارف عمل خواهیم کرد و حتی اگر لازم باشد تا شهردار ساری درباره این پرونده توضیح بدهد، قطعا وی نیز برای پاسخگویی احضار می شود.

 

حسینی با بیان اینکه شهردار ساری فعلاً متهم پرونده نیست، اظهار داشت: موضوع پرونده تنها مربوط به سازمان عمران شهرداری ساری است و متهمان آن مشخص هستند و برای آن قرار تامین مناسب صادر شده است و پرونده فساد در شهرداری ساری مراحل بررسی های تکمیلی خود را طی می کند.

 

دادستان ساری با بیان اینکه در جلسات برگزار شده با شهردار ساری، وی بر برخورد قاطعانه دستگاههای قضایی با متخلفان تأکید داشتند، خاطر نشان کرد: تحت تأثیر هیچ اظهار نظری قرار نمی گیریم و در برخورد با مفاسد اقتصادی در ادارات، خطر قرمزی برای ما وجود ندارد.

 

سید یونس حسینی عالمی به وجود 48 پرونده تخلف مربوط به شهرداری ها و شهرداران مازندران اشاره و گفت: 55 پرونده مربوط به سایر ادارات مازندران نیز در حال رسیدگی است و جدیت ما بر روی همه پرونده ها یکسان خواهد بود.

 

این مسئول در واکنش به طرح سوألی مبنی بر هشدار برخی از اعضای شوراها در مازندران به دستگاه های نظارتی و قضایی پیرامون سیاسی کاری در روند رسیدگی به پرونده های فساد شهرداری ها، تأکید کرد: ما توجهی به این هشدارها نداریم و طبق قانون به کار خودمان ادامه می دهیم؛ هر کسی می تواند در خصوص هر مسئله ای اظهار نظر کند اما این موضوع تأثیری بر کار ما نخواهد گذاشت.

 

گفتنی است وی درباره اغتشاشات و ناآرامی های اخیر با عنوان اینکه شاهد ناآرامی در استان نبودیم اظهار داشت: فقط چند نفر در ساری اقدام به برپایی تجمع کرده بودند که برخوردهای قانونی لازم صورت گرفته است.