اخبار تازه

کد خبر ۱۲۲۳۰۰ انتشار : ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۵۶

»خبرنگار« یا »پایه میکروفون«!

17 مردادماه روز خبرنگار است و روزی که محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی در سال 1377 به همراه هشت نفر از اعضای کنسولگری ایران در مزار شریف افغانستان به‌دست طالبان شهادت رسید.

راه شلمچه- علی هدایتی؛ خبرنگار به دلیل ذهن خلاقی که دارد مشکلات جامعه را هنرمندانه در معرض دید قرار می‌دهد و هنر خبرنگار، جسارت و شجاعت است و او دردشناس جامعه است و حرفه خبرنگاری دیده‌بانی و نظارتی جامعه است و با اطلاع‌رسانی، روشنگری و آگاهی بخشی به مدد مردم می‌آید و این نگاه تیزبین خبرنگار است که متولیان امور کشور را رصد می کند تا مانع انحرافات گردند.

خبرنگار پایه میکروفون افرادی خاص نیست بلکه خود میکروفونی است که با نظارت خود ارکان جامعه را رصد می‌کند و در واقع فریاد رسای جامعه است و خبرنگار با نگاه تیزبینی که دارد درد جامعه را به خوبی حس می‌کند و اصلا خبرنگار خود جامعه است و صداقت و رسالت وی منافع ملی را درک می‌کند و باعث می‌شود تا افرادی خاص و یا جناحی خاص  بر منافع ملت چیره نشود و ذات خبرنگار دانستن است و این دانستن که حق مردم است را به مردم آگاهی می‌بخشد.

خبرنگار درد دین و درد وطن دارد و یک خبرگار همواره در میدان مین است و هرگز امنیت شغلی ندارد اما امنیت کشور به جانش بسته است و آنهایی که امروز به‌عنوان خبرنگار در خدمت بیگانگان قرار دارند خبرنگارنمایی بیش نیستند و هرگز درد جامعه نداشته و قلم فروشی را پیشه کردند و خودبینی و منافع طلبی ذات این افراد است که درک درستی از خبرنگار نداشته و خبرنگاری را سکوی پرش برای خود می‌دانند.

روح خبرنگاری ایثار است و خود را و همیشه در میدان جنگ می‌بیند و میدانی بسیار سخت که با کوچکترین لغزش، جامعه‌ای آسیب می‌بیند و خبرنگاران مدافع منافع جامعه هستند و همواره بی‌طرفانه در پی کسب حق مردمی هستند تا گروه خاصی مصادره نکنند و خبرنگاران باید مانع فساد در جامعه باشند.

 

اخبار مرتبط :