اخبار تازه

کد خبر ۱۲۲۳۵۴ انتشار : ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۲

پیشنهاد مذاکره ترامپ، توطئه‌ای برای تفرقه افکنی بین مردم و مسئولین است

معاون فرهنگی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: پیشنهاد مذاکره توسط ترامپ بعد از موضع‌گیری انقلابی مسئولان نظام، یک توطئه برای ایجاد تفرقه بین مردم و مسئولین است، اصحاب رسانه باید دقت کنند و هوشمندانه در این زمینه عمل کنند و به روشن گری توطئه‌های دشمن بپردازند.

به گزارش راه شلمچه به نقل از ایسنا، سردار ابوالفضل شکارچی در مراسم تجلیل از خبرنگاران استان قم عنوان کرد: خبرنگاران در ایران دو دوره سخت و نرم را تجربه کردند، تمام حوادث تلخ و شیرین انقلاب چه هوشمندانه و چه غیر هوشمندانه توسط خبرنگاران روایت شد و در تاریخ به ثبت رسید؛  آنان که هوشمندانه عمل کردند برای انقلاب اسلامی، برکات زیادی را رقم زدند و آنان که غیر هوشمندانه اخبار را روایت کردند، به انقلاب آسیب زدند.


وی افزود: توده خبرنگاران به عنوان سربازان جبهه سخت و نرم در همه فراز و نشیب های کشور همراه بودند و خدمات شایانی برای انقلاب اسلامی انجام دادند و ایثار کردند، در جنگ سخت، چهره دشمن آشکار و تکنیک‌ها قابل کشف بود و در این دوره، صدها خبرنگار شهید شدند، در دوران دفاع مقدس زیر آتش  شدید دشمن، خبرنگاران در صف مقدم جنگ و جبهه پا به پای رزمندگان پیشروی می‌کردند و حوادث و آثار دفاع مقدس را مخابره می‌کردند، با تلاش آنان این حوادث به اعماق دنیای اسلام و جهان می‌رسید و قدرت بی نظیر ایران، به رخ دشمنان کشیده می‌شد.

معاون فرهنگی ستاد کل نیروهای مسلح بیان کرد: رزمندگان در جنگ با یک تیر خود تنها می‌توانستند یک نیروی دشمن را به هلاکت برسانند ولی نمایش قدرت کشور به دشمنان که توسط خبرنگاران انجام می‌شد، باعث ایجاد ترس در دل تمامی دشمنان می‌شد و از این جهت آن‌ها سهم بزرگی در پیروزی‌های آن دوره دارند.

وی ادامه داد: دشمنان انقلاب اسلامی در دوره های سخت، در همه جبهه‌ها شکست خوردند؛ روزی دشمنان قبل از جنگ تحمیلی، توسط منافقین، وارد کشور شدند و دست به خرابکاری زدند ولی با همه این فشارها، توطئه ها و اتحاد استکبار جهانی علیه انقلاب اسلامی، اکنون پایه‌های حکومت استکبار، فرسنگ‍‌ها دورتر از مرزهای ایران می‌لرزد و اقتدار ایران زبانزد همه دشمنان است.

سردار شکارچی تصریح کرد: اتحاد امروز دشمنان در عرصه جدید نتیجه استیصال دشمن است و امروز انقلاب اسلامی در یک قدمی رسیدن به قلل پیروزی و دشمن در یک قدمی سقوط است؛ دشمن در جنگ نرم این حقیقت را وارونه نشان می‌دهد؛ جنگ نرم به شدت پیچیده تر از جنگ‌های دیگر است و حق و ناحق جابه جا می‌شود.


وی گفت: در دوره جنگ نرم، هم دامنه و هم عمق کار خبرنگاران بیشتر از دوره سخت است؛ در این شرایط کار رسانه بسیار سخت است و سربازان خط مقدم این جنگ، خبرنگاران و اصحاب رسانه هستند؛ در این جنگ هوشمندی، درک انقلابی، عمق نگری، اندیشمندی و قدرت تجزیه و تحلیل لازم است و اگر این خصوصیت‌ها در خبرنگار وجود نداشته باشد، ناآگاهانه دشمن را تقویت و جبهه خودی را تضعیف می‌کند.


معاون فرهنگی ستاد کل نیروهای مسلح اظهار کرد: امروز دشمن با تمام توان در این جنگ وارد شده و از تمام ابزارهای ممکن استفاده کرده است؛ پیشنهاد مذاکره توسط ترامپ بعد ازموضع گیری انقلابی مسئولان نظام، یک توطئه برای ایجاد تفرقه بین مردم و مسئولین است، اصحاب رسانه باید دقت کنند و هوشمندانه در این زمینه عمل کنند و به روشن گری توطئه‌های دشمن بپردازند.

وی در خصوص اظهار نظرهای مربوط به حضور ایران در خلیج فارس خاطرنشان کرد: ما قدرت مسلط بر منطقه هستیم و نباید اظهار ضعف کنیم، نمایش قدرت ایران در خلیج فارس به کشورهای منطقه امید می‌دهد که در زیر سایه قدرت ایران، امنیت در منطقه ایجاد می‌شود و تهدیدهای جمهوری اسلامی خطاب به رژیم غاصب صهیونیستی است که نا به جا در منطقه حضور دارد و به مردم فلسطین ظلم می‌کند.

سردار شکارچی عنوان کرد: ایران برای کشورهای منطقه تهدید نیست، بلکه ضامن امنیت و اقتدار منطقه است؛ این اقتدار برای ایجاد امنیت برای مردم مظلوم جهان است، نه برای تصرف زمین و تجاوز به کشور دیگر، ولی در جنگ نرم رسانه‌ای این عملیات وارونه نشان داده می‌شود و ایران را یک نیروی متجاورز معرفی می‌کند، برهمین اساس باید خبرنگاران بسیار هوشیارانه عمل کنند و روشن گری انجام دهند.

وی گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، یک نظریه پرداز علوم سیاسی به نام هانتیگتون، پنج سناریو را برای مقابله و نابودی اسلام عنوان کرد و تمام سیاستمداران آمریکا طبق این سناریو عمل می‌کنند، تمام فشارها و جنگ‌ها بر علیه جبهه مقاومت نیز بر اساس این سناریو است؛ هانتیگتون معتقد بود پیروزی انقلاب اسلامی نقطه آغاز جنگ تمدن غرب با اسلام است و غربی کردن اسلام یک ضرورت مبرم برای جهان و تمدن غرب به شمار می‌رود، او مبارزه با اسلام در هر جغرافیا را ضروری می‌دانست و معتقد بود جهان اسلام باید تمام ویژگی‌های خود را از دست بدهد، همچنین  این نظریه پرداز آمریکایی اعتقاد داشت باید جهان اسلام را سراسر غربی شود و همواره آمریکا به دنبال این اهداف بوده است.

معاون فرهنگی ستاد کل نیروهای مسلح  گفت: آمریکا زمانی راضی می‌شود که اسلام به کلی نابود شود، گاهی سیاستمدارن کشور، اغلب نا آگاهانه مسائلی را مطرح می‌کنند و به دنبال ایجاد ارتباط با آمریکا هستند، آن‌ها به این سیاست‌های پلید آمریکا علیه اسلام و انقلاب اسلامی، آگاهی ندارند.

وی ادامه داد: دشمن از تمام ظرفیت‌های خود برای تحقق اهدافش استفاده کرده است ولی به برکت رهنمودهای امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری، مردم با بصیرت وارد صحنه شدند و خبرنگاران به عنوان سربازان خط مقدم این جنگ هوشمندانه عمل کردند و دشمن را تا کنون ذلیل کرده‌اند.

سردار شکارچی اظهار کرد: مواضع مستحکم نظام جمهوری اسلامی، باعث عقب نشینی ترامپ از مواضع خود شده است، اگر ایران از مواضع خود عقب نشینی کند، دشمنان برای اجرای اهدافشان گستاخ‌تر می‌شوند و پیشروی می‌کنند؛ اگر به ظرفیت‌های موجود کشور، باور داشته باشیم، می‌بینیم که پله ای تا قلل پیروزی و شکست دشمن باقی نمانده است.

وی با بیان اینکه در این جنگ کسی که ساده اندیش و سطحی نگر باشد شکست می‌خورد، تصریح کرد: دشمن می‌خواهد در فضای رسانه‌ای و جنگ نرم، تمام ضعف‌های خود را به عنوان قدرت و توانمندی‌ها و نشانه‌های قدرت کشور را به عنوان ضعف نشان دهد.

انتهای پیام