اخبار تازه

کد خبر ۱۲۲۳۸۰ انتشار : ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۴

اصفهان برگزارکننده دوره آمادگی تیم‌های واکنش سریع اورژانس پیش بیمارستانی در حوادث CBRNE

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان از دوره 2 روزه آمادگی تیم‌های واکنش سریع اورژانس پیش بیمارستانی در حوادث CBRNE در شهر اصفهان خبر داد.

 به گزارش راه شلمچه به نقل از خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،غفور راستین مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان از دوره 2 روزه آمادگی تیم‌های واکنش سریع اورژانس پیش بیمارستانی در حوادث CBRNE در شهر اصفهان خبر داد و اظهار کرد: سازمان پدافند غیرعامل این دوره را با هدف ارتقای سطح دانش و عملکرد تیم‌های واکنش سریع اورژانس پیش بیمارستانی که نخستین افراد حاضر در مکان حادثه هستند، برای رویارویی با حوادث CBRNE شامل حوادث شیمیایی، بیولوژیکی، رادیواکتیوی، هسته‌ای و انفجاری برگزار کرد.

وی با بیان این‌که این دوره به مدت دو روز در 16 و 17 مرداد ماه جاری برگزار شد، افزود: در این دوره 100 نفر از همه شهرستان‌های استان اصفهان، شامل 4 نفر از کارشناسان اورژانس پیش بیمارستانی هر شهرستان که به عنوان تیم واکنش سریع معرفی شده بودند، شرکت کردند.

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان در ادامه بیان کرد: دوره آمادگی تیم‌های واکنش سریع اورژانس پیش بیمارستانی در حوادث CBRNE به صورت تئوری و عملی و در دو نوبت صبح و بعد از ظهر برگزار شد که شرکت‌کنندگان به صورت عملی روش‌های استفاده از لوازم حفاظت فردی، لباس‌های NBC، لباس‌های فشار مثبت، انواع ماسک‌ها و کیت‌های حوادث شیمیایی و بیولوژیکی را آموزش دیدند.

وی با بیان این‌که در پایان دوره، مانور میدانی انجام شد و آزمون کتبی از شرکت کنندگان به عمل آمد، یادآور شد: این دوره با حضور کریمی‌نیا از سازمان پدافند غیرعامل کشور، فروغی‌زاده و بیگدلی از سازمان انرژی اتمی کشور و میرکتولی معاون آموزش و پژوهش سازمان اورژانس برگزار شد.

راستین در پایان خاطر نشان کرد: دوره آمادگی تیم‌های واکنش سریع اورژانس پیش بیمارستانی در حوادث CBRNE برای نخستین بار در اصفهان و همچنین در ایران برگزار شده است، دوره‌های بعدی هر دو ماه یک‌بار برگزار می‌شود و افراد شرکت کننده با شرکت در سه دوره این کلاس‌ها می‌توانند، دوره خود را تکمیل کنند و کل پرسنل باید این دوره‌ها را بگذرانند.