اخبار تازه

کد خبر ۱۲۲۳۸۲ انتشار : ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۳

بوشهر| گلایه مردم از بی‌برنامه‌گی و برنامه‌ریزی غلط مسئولان است

امام جمعه بوشهر با تاکید بر برخورد انقلابی با فقر، فساد و تبعیض گفت: مردم انقلاب اسلامی را دوست دارند ولی گلایه و اعتراض آنها از بی‌برنامه‌گی و بدبرنامه‌ریزی مسئولان است.

به گزارش راه شلمچه به نقل از خبرگزاری تسنیم از بوشهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه بوشهر، وقوع انقلاب اسلامی را یک تحول بزرگ جهانی و منطقه‌ای دانست و اظهار داشت: در طول 40 سال پیروزی انقلاب اسلامی فراز و نشیب‌های زیادی تجربه شده که همواره با هدایت‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی، بصیرت هوشمندانه مردم و تلاش همه جانبه مسئولان صدیق نظام اسلامی از تنگناها عبور کرده‌ایم.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه از مشکلات موجود در جامعه مردم از همه قوای سه گانه اعتراض دارند تصریح کرد: توقع مردم از قوه مجریه، مقننه و قضاییه  بسیار فراتر از این است و مردم انتظار دارند که مسئولان به وعده‌های داده شده نه تنها عادی بلکه انقلابی و جهادی عمل کنند.

امام جمعه بوشهر با اشاره به اینکه مردم امتحان خود را در عرصه‌های مختلف پس داده‌اند تاکید کرد: این‌بار نوبت مسئولان است که باید امتحان خود بدهند.

آیت‌الله صفایی بوشهری از گلایه و اعتراض مردم از نارسایی‌ها و کمبودها خبرداد و تصریح کرد: این مشکلات و مسائل از بی‌برنامه‌گی یا بدبرنامه‌گی مسئولان است به‌گونه‌ای که یا برنامه‌ لازم از قبل طراحی و پیش بینی نکرده‌اند و یا اینکه فعالیت آنان کارآمد نبوده است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به اینکه این موضوع  سبب بروز مشکلات در بازار ارز و سکه شد گفت: بحران ارز و سکه نشعت گرفته از بی‌برنامه‌گی و یا بدبرنامه‌گی مسئولان بود که فشار آن بر مردم وارد شد.

امام جمعه بوشهر، سوء مدیریت و یا نبود مدیریت کارآمد را از عوامل ایجاد بحران ارز و سکه دانست و افزود: نبود نظارت کارآمد دستگاه‌ها، مسئولان و یا خلاف قانون عمل کردن، سبب ایجاد تخلفات زیاد می‌شود که باید پیگیری و برخورد قاطع شود.

خطیب نماز جمعه  بوشهر با تاکید بر برخورد انقلابی با فقر، فساد و تبعیض تصریح کرد: مردم انقلاب و اسلام را دوست دارند و به آرمان‌ها و ارزش‌های امام راحل پای بند هستند چراکه این مهم استقلال و آزادی و مردم سالاری دینی آفریده است.

آیت‌الله صفایی بوشهری  با بیان اینکه مردم پاسدار خون شهداء و با تمام وجود حافظ ولایت‌ هستند خاطر نشان کرد: گلایه و اعتراض مردم نسبت به عملکرد مسئولان است و دشمنان در این راستا از روی اعتراضات مردم موج‌سواری می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به اینکه با هدایت‌‌های مقام معظم رهبری و تلاش مسئولان و حمایت مردم این مشکلات برطرف می‌شود افزود: دشمنان تصور نکنند گلایه مردم از مسئولان و قوای سه گانه اعتراض به اصل انقلاب است چراکه این اعتراض نسبت به عملکرد مسئولان است که باید خودشان اصلاح کنند.

امام جمعه بوشهر ارزش تمام مسئولان را خدمت به مردم و جامعه اسلامی دانست و افزود: برای بروز از بحران  مسئولان ضمن پیشگیری باید برای رفع آن مدیریت کنند.

وی با اشاره به گرانی قیمت کالاها و اجناس بیان کرد: گرانی کالاها که برخی از آنها کاذب است باید ضمن نظارت از کالاها و اجناس، قیمت‌ها بر اساس زندگی و معیشت مردم تنظیم شود.

آیت‌الله صفایی بوشهری با انتقاد از افزایش قیمت بلیط هواپیما  توسط یک شرکت  به صورت یکباره از بوشهر به تهران و بلکعس به میزان یک میلیون تومان گفت: باید بر قیمت بلیط هواپیماها نظارت شود مردم برای حل مشکلات خود در سفر از بوشهر به تهران توان پرداخت این میزان مبلغ در استفاده از هواپیما ندارند.

خطیب نماز جمعه بوشهر با تاکید بر جلوگیری از افزایش قیمت کالاها و اجناس گفت:  گرانی کالا به صورت غیر اصولی مشکلاتی برای مردم ایجاد کرده که باید با عمل انقلابی و جهادی نسبت به کنترل قیمت‌ها اقدام شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با قدردانی از حل مشکلات خاموشی‌های برق در استان بوشهر افزود: مردم انقلابی، مومن و مسلمان از تلاش‌های مسئولان که نقش مهمی در حل مشکلات جامعه دارند سپاسگذاری می‌کنند و در این رابطه مسئولان باید به وظیفه خود عمل کنند.

امام جمعه بوشهر با تبریک روز خبرنگار و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان خبرنگار تصریح کرد: امید است خبرنگاران  در یک فضایی پر از تلاش، امنیت و خدمت گام بردارند چراکه خبرنگاران نقش بسیار مهمی در عرصه مدیریت اجتماع دارند.

آیت‌الله صفایی بوشهری با گرامیداشت سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) گفت: این روز را به نام روز ازدواج نام‌گذاری شده که امید می‌رود مسئولان شرایط ازدواج راحت و آسان را برای جوانان فراهم کنند.