اخبار تازه

کد خبر ۱۲۲۷۹۸ انتشار : ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۰
آخرین نتایج ورزشکاران ایرانی در بازی‌های آسیایی ؛

روز طلایی کاروان ایران در چهارمین روز بازی‌های آسیایی+جدول توزیع مدال‌ها

ورزشکاران کشورمان در چهارمین روز از بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ موفق به کسب سه مدال طلا و یک برنز شدند.

 به گزارش راه شلمچه، ورزشکاران ایران در روز چهارم بازی‌های آسیایی 2018 در رشته‌های مختلف با حریفان خود به رقابت پرداختند که حاصل تلاش آنها کسب سه طلا و یک برنز بود. در رقابت‌های امروز میرهاشم حسینی در تکواندو و محمدعلی گرایی و حسین نوری در کشتی فرنگی طلا گرفتند و مه‌لقا جام‌بزرگ در تیراندازی به مدال برنز دست یافت.

نتایج کامل ورزشکاران ایران در روز چهارم به‌شرح زیر است:

* تیروکمان
مقدماتی کامپوند تیمی زنان - مرحله مقدماتی مسابقات تیراندازی با کمان کامپوند بانوان برای تعیین جایگاه برگزار شد. در این مرحله فرشته قربانی با رکورد 687 رتبه چهاردهم را به دست آورد. مینو عابدی با کسب رکورد 682 در رتبه 22 ایستاد. پریسا براتچی نیز با رکورد 682 رتبه 23 را به دست آورد و راحله فارسی با رکورد 680 در رتبه 27 قرار گرفت. در بخش تیمی کامپوند بانوان نیز زنان ایران با امتیاز 2051 رتبه چهارم را به دست آوردند. مسابقات کامپوند در این دوره از بازی‌های آسیایی تنها در بخش تیمی و میکس تیم برگزار می‌شود. روز جمعه رقابت‌های میکس تیمی برگزار می‌شود و مسابقات تیمی هم یکشنبه برگزار خواهد شد.

مقدماتی کامپوند تیمی مردان -تیم ملی تیراندازی با کمان کامپوند مردان امروز در مرحله مقدماتی بازی‌های آسیایی برای مشخص شدن جایگاه و تعیین خط‌شان دست به کمان شدند و در نهایت نیما محبوبی با کسب 697 امتیاز در رده نهم قرار گرفت، اسماعیل عبادی 689 امتیاز به دست آورد تا رده بیستم بایستد، امیر کاظم‌پور نیز با رکورد 689 بیست و یکم شد و مجید قیدی هم با 685 امتیاز در رده 27 قرار گرفت.

در بخش تیمی هم، تیم کامپوند مردان کشورمان رتبه پنجم را به دست آورد و در میکس تیمی رده هفتم را کسب کرد. مسابقات میکس تیمی روز جمعه و مسابقات تیمی روز یکشنبه برگزار می‌شود.

* بسکتبال سه‌نفره
- تیم ملی مردان ایران عصر امروز به مصاف مالزی رفت و با نتیجه 18 بر 13 پیروز شد.
- ملی‌پوشان تیم مردان ایران در دومین دیدار امروز هم برابر قزاقستان قرار گرفتند و 21 بر 15 به برتری رسیدند.

* والیبال ساحلی
تیم ایران «ب» ایران با ترکیب آرش وکیلی و بهمن سالمی، در دیدار با تیم قطر با نتیجه 2 بر یک و با نتایج 17-21، 21-17 و 17-15 به پیروزی رسید و به عنوان صدرنشین راهی مرحله حذفی شد.

تیم ایران «الف» با ترکیب رحمان رئوفی و عبدالحامد میرزاعلی با نتیجه 2 بر یک و با نتایج 20-22، 21-19، 15-13 از سد ژاپن گذشت.

* والیبال
تیم ملی والیبال در نخستین دیدار خود با ترکیب اصلی به مصاف تیم پاکستان رفت و در 3 ست متوالی با نتایج 25 بر 16، 25 بر 18 و 33 بر 31 بر حریفش غلبه کرد.  سرمربی پاکستان حمید موحدی از ایران است. پاکستانی‌ها که مقابل بازیکنان ایران انگیزه زیادی داشتند برخلاف انتظار حریف آسانی نبودند و به ویژه در ست سوم تا امتیازهای بالا پایاپای ایران پیش رفتند. حدود 40 نفر از ایرانیان حاضر در اندونزی برای تشویق والیبال ایران در سالن بودند. همچنین در ترکیب اولیه تیم ملی ایران سعید معروف، سید محمد موسوی، امیر غفور، میلاد عبادی‌پور، امیر شریفی و مهدی مرندی به میدان رفتند.

* قایقرانی
نیمه نهایی اسلالوم زنان و مردان - در مرحله نیمه نهایی رکسانا رازقیان و محمدمهدی کنارنگ دو قایقران ایران به فینال رقابت‌های اسلالوم بازی‌های آسیایی اندونزی راه یافتند. کنارنگ جوانترین بازیکن در مرحله نیمه نهایی با رکورد 134.84 ثانیه هفتم شد و به فینال راه یافت. در نیمه نهایی کایاک‌اسلالوم بانوان هم رکسانا رازقیان با رکورد 138.59 ثانیه پنجم و فینالیست شد.

انفرادی روئینگ سبک وزن - محسن شادی نماینده ایران در روئینگ سبک وزن تک نفره مردان در رقابت در گروه B رپه شارژ با ثبت زمان 7:59.15 دوم شد و به فینال این ماده صعود کرد. در این گروه نماینده ازبکستان اول شد و به همراه شادی به فینال راه یافت.

در بخش تیمی روئینگ، امیرحسین محمودپور و رضا قهرمانی در رقابت رپه شارژ با ثبت زمان 7:21.39 بعد از تیم هند دوم شدند و به فینال این ماده صعود کردند. رپه شارژ این ماده تنها در یک گروه برگزار شد و بنابراین چهار تیم هند، ایران، اندونزی و تایلند به فینال رفتند.

* تیراندازی
تفنگ سه وضعیت 50 متر زنان - الهه احمدی در ماده سه وضعیت در رقابت با حریفان آسیایی با 1163 امتیاز چهارم شد. مه‌لقا جام‌بزرگ دیگر ملی‌پوش کشورمان در این ماده بود که با 1162 امتیاز ششم شد. هر 2 ملی‌پوش کشورمان راهی فینال شدند.
در فینال این ماده مه‌لقا جام‌بزرگ، تیرانداز کشورمان توانست در تفنگ سه وضعیت بانوان به مقام سومی دست یابد و مدال برنز را کسب کند. این، اولین مدال ایران در روز چهارم بود. الهه احمدی در این مسابقه عنوان هفتم را کسب کرد. همچنین تیراندازان مغولستانی عناوین اول و دوم را کسب کردند.

تپانچه 25 متر انفرادی بادی زنان - گلنوش سبقت‌اللهی بانوی تیرانداز کشورمان تپانچه 25 متر با 572 امتیاز در رده بیست و دوم قرار گرفت. هانیه رستمیان نیز با 561 امتیاز در رده بیست و چهارم قرار گرفت. ملی‌پوشان کشورمان با این نتایج از رسیدن به فینال باز ماندند.

* شنا
100 متر پروانه - در دسته سوم رقابت‌های این رشته علیرضا یاوری رکورد 56.10 ثانیه را ثبت کرد و در مجموع بیست‌وسوم شد. مهدی انصاری دیگر شناگر کشورمان با ثبت رکورد 54.88 ثانیه در رده ششم مرحله مقدماتی در گروه خودش قرار گرفت و در مجموع هفدهم شد تا هر دو نفر از صعود باز بمانند. در مجموع 34 شناگر در استارت‌لیست این رقابت‌ها حضور داشتند.


4 در 100 متر آزاد تیمی - پس از حضور نمایندگان ایران در ماده 100 متر پروانه در ماده 4 در 100 متر آزاد تیمی نیز پیگیری شد. در این ماده تیم ایران با ترکیب انصاری، قره حسنلو، غلامپور و یاوری به آب زدند. تیم ملی شنا ایران در یک کورس تماشایی در نهایت رکورد 3:26.12 دقیقه را ثبت کرد و در نهایت در رتبه دهم جای گرفت. تیم ملی ایران رکورد ملی را کاهش داد اما به فینال این ماده نرسید.

* کشتی فرنگی
وزن 77 کیلوگرم - در دور نخست این وزن محمدعلی گرایی موفق شد 8 بر صفر یانگ بین از چین را شکست دهد. گرایی در کمتر از 2 دقیقه موفق شد حریفش را شکست دهد. گرایی در ادامه مقابل حریف چغر و پرتلاش هندی قرار گرفت و به سختی توانست وی را با نتیجه 8 بر 6 شکست دهد و گام در مرحله نیمه نهایی بگذارد. نماینده کشورمان در این مرحله نیز با نتیجه 8 بر یک حریف ژاپنی را شکست داد و فینالیست شد.
گرایی در فینال مقابل «مخمودوف» از قرقیزستان رفت و با نتیجه 7 بر 3 پیروز شد و با کسب عنوان قهرمانی، ششمین طلای کاروان ایران را به ارمغان آورد.

وزن  130 کیلوگرم - بهنام مهدی‌زاده در مرحله یک هشتم نهایی کشتی فرنگی مقابل حریف قرقیزستانی‌ قرار گرفت و با نتیجه 10 بر‌ 3 وی را شکست داد و به یک چهارم نهایی رسید. حریف مهدی‌زاده در این رقابت 3 اخطاره شد. مهدی‌زاده در دورم دوم موفق شد حریف چینی‌اش را ضربه‌ فنی کند اما در مرحله نیمه‌نهایی و مواجهه با کشتی‌گیر ازبکستانی با نتیجه 2 بر 2 متوقف شد و از راهیابی به فینال باز ماند. ناداوری در کشتی مهدی‌زاده با حریف ازبک مشهود بود به طوری که وی موفق به گرفتن امتیاز فنی نشد و داور با 2 امتیاز به نماینده ازبکستان و یک اخطار به مهدی‌زاده سبب شد عبدالله‌اف فینالیست شود.
مهدی‌زاده در دیدار رده‌بندی به مصاف «کیم مین سئوک» از کره جنوبی رفت. این دیدار با تساوی یک بر یک به پایان رسید، اما به دلیل آنکه فرنگی‌کار کره‌ای امتیاز آخر را گرفته بود، دستش به عنوان فرد پیروز بالا رفت و مهدی‌زاده موفق به کسب مدال برنز نشد و به مقام پنجمی رسید.

وزن 87 کیلوگرم - حسین نوری با پیروزی قاطع 13 بر 4 مقابل حریف ترکمنستانی به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. نوری در مرحله نیمه نهایی با پیروزی 8 بر صفر کشتی‌گیر یمنی را برد و راهی فینال شد تا مدال نقره‌اش را قطعی کند.
نوری در فینال به مصاف «رستم آساکالوف» از ازبکستان رفت و با نتیجه 6 بر یک بر این حریف غلبه کرد و به مدال طلا دست یافت. نوری توانست هفتمین طلای کاروان ایران را به نام خود ثبت کند.

وزن 97 کیلوگرم - علی‌اکبر حیدری در گام نخست با پیروزی 8 بر صفر مقابل حریف اهل اندونزی به پیروزی رسید و صعود کرد. کشتی‌گیر کشورمان سپس در تقابل با حریفی از کره جنوبی با نتیجه 4 بر 3 شکست خورد.
حیدری در دیدار رده‌بندی به مصاف «یرولان ایسکاکوف» از قزاقستان رفت و 10 بر صفر مغلوب شد و از کسب مدال برنز بازماند.

* هندبال
تیم ملی هندبال ایران در دومین بازی خود در مرحله دوم بازی‌های آسیایی به مصاف تیم هنگ‌کنگ رفت و در پایان موفق شد با نتیجه 46 بر 20 به پیروزی برسد. احسان ابویی بازیکن کشورمان در نیمه دوم این بازی مصدوم و از زمین مسابقه خارج شد. در دقایق پایانی نیمه دوم هم دو بازیکن ایران از زمین اخراج شدند و تیم کشورمان برای دقایقی با بازیکنان کمتری به بازی ادامه داد.
ایران در اولین دیدار خود در این مرحله مقابل بحرین تن به شکست داده بود و تنها در صورت برتری مقابل تیم کره جنوبی به مرحله نیمه نهایی صعود خواهد کرد. دیدار ایران و کره جنوبی از ساعت 18 روز جمعه در سالن پاپکی جاکارتا برگزار می‌شود.

* شمشیربازی
سابر تیمی زنان - شمشیربازان ایران در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف کره تیم قهرمان آسیا رفتند که با نتیجه 45 بر 23 مغلوب این تیم صاحب نام شدند. نجمه سازنچیان،کیانا باقرزاده، پریماه برزگر و فائزه رفیعی ترکیب تیم سابر زنان کشور را در این بازی ها تشکیل می‌دادند. بانوان سابریست ایرانی پیش از این برای اولین بار به عنوان ششمی مسابقات قهرمانی آسیا دست یافتند. تیم کشورمان در حالی عنوان ششمی بازی‌های آسیایی را کسب کرد که کادر فنی این تیم با توجه به کم‌تجربگی این بازیکنان و اولین حضورشان در این رویداد بزرگ آن را مثبت ارزیابی می‌کنند. تیم ملی شمشیربازی سابر زنان ایران در بخش رقابت‌های انفردای بازی‌های آسیایی هم به میدان رفت که به نتیجه قابل قبولی نرسید. نجمه سازنچیان دهم شد و رفیعی به رتبه پانزدهم بسنده کرد.

اپه تیمی مردان - رقابت‌های تیمی شمشیربازی بازی های آسیایی 2018 در اسلحه اپه در حالی پیگیری شد که شمشیربازان ایرانی نتوانستند به مقامی دست پیدا کنند. نماینده کشورمان ابتدا در مرحله یک هشتم نهایی به مصاف تیم قرقیزستان قهرمان آسیا رفت که با نتیجه نزدیک 45 بر 44 موفق شد این تیم را از پیش رو بردارد. اپه‌ایست ها در ادامه در مرحله یک چهارم نهایی با کره، این قدرت برتر شمشیربازی دنیا مصاف کردند که با نتیجه 45 بر 26 مغلوب شدند. محمد اسماعیلی، محمد رضایی و امیر رضا کنعانی سه اپه‌ایست ایران در این بازی ها بودند. تیم شمشیربازی اپه در رقابت‌های انفرادی بازی های آسیایی نیز نتوانست صاحب مقام شود. رضایی به رتبه هجدهم رسید و اسماعیلی بیست و یکم شد. تیم ملی اپه در بازی‌های آسیایی 2006 دوحه قطر صاحب دو‌برنز تیمی و انفرادی شده بود.

* تکواندو
وزن 63- کیلوگرم - میرهاشم حسینی در وزن 63- کیلوگرم مسابقات تکواندو در نخستین مبارزه خود مقابل حریفی از فیلیپین با نتیجه ٢٤ بر ٢ پیروز شد. وی در راند اول 8 بر 2 برنده شد. در راند دوم 13 بر 2 برد و در راند سوم نتیجه را 24 بر 2 کرد تا قبل از اتمام راند داور رای به برد وی دهد. تکواندوکار ملی‌پوش کشورمان در مبارزه دوم خود (مرحله یک‌ چهارم نهایی) مقابل حریفی از ازبکستان قرار گرفت و با نتیجه قاطع 29 بر 9 به برتری رسید و مدال برنزش را قطعی کرد. حسینی در این دیدار هم قبل از پایان راند و به دلیل اختلاف امتیاز توسط داور برنده اعلام شد. حسینی در مرحله نیمه نهایی مقابل چو گانگ مین از کره جنوبی قرار گرفت و با برتری 37 بر 30 به فینال راه پیدا کرد و در آخرین مبارزه خود مقابل «ژائو شوای» قهرمان جهان و المپیک از چین قرار گرفت تا در نهایت با پیروزی 17 بر 11 با صلابت به عنوان قهرمانی و مدال طلا دست یابد. طلای حسینی، پنجمین مدال زرین ایران در بازی‌های آسیایی 2018 است.

 

ورزشکاران ایران در روز چهارم هجدهمین دوره بازی‌های آسیایی امروز (چهارشنبه) در 15 ماده رشته‌های مختلف با حریفان خود به رقابت می‌پردازند.

نتایج ورزشکاران ایران تا این لحظه در روز چهارم:

تیروکمان
مقدماتی کامپوند تیمی زنان - مرحله مقدماتی مسابقات تیراندازی با کمان کامپوند بانوان برای تعیین جایگاه برگزار شد. در این مرحله فرشته قربانی با رکورد 687 رتبه چهاردهم را به دست آورد. مینو عابدی با کسب رکورد 682 در رتبه 22 ایستاد. پریسا براتچی نیز با رکورد 682 رتبه 23 را به دست آورد و راحله فارسی با رکورد 680 در رتبه 27 قرار گرفت. در بخش تیمی کامپوند بانوان نیز زنان ایران با امتیاز 2051 رتبه چهارم را به دست آوردند. مسابقات کامپوند در این دوره از بازی‌های آسیایی تنها در بخش تیمی و میکس تیم برگزار می‌شود. روز جمعه رقابت‌های میکس تیمی برگزار می‌شود و مسابقات تیمی هم یکشنبه برگزار خواهد شد.

مقدماتی کامپوند تیمی مردان- تیم ملی تیراندازی با کمان کامپوند مردان امروز در مرحله مقدماتی بازی‌های آسیایی برای مشخص شدن جایگاه و تعیین خط‌شان دست به کمان شدند و در نهایت نیما محبوبی با کسب 697 امتیاز در رده نهم قرار گرفت، اسماعیل عبادی 689 امتیاز به دست آورد تا رده بیستم بایستد، امیر کاظم‌پور نیز با رکورد 689 بیست و یکم شد و مجید قیدی هم با 685 امتیاز در رده 27 قرار گرفت.

در بخش تیمی هم، تیم کامپوند مردان کشورمان رتبه چهار را به دست آورد و در میکس تیمی رده هفتم را کسب کرد. مسابقات میکس تیمی روز جمعه و مسابقات تیمی روز یکشنبه برگزار می‌شود.

کامپوند میکس

بسکتبال سه‌نفره
مردان
ایران و مالزی
ایران و قزاقستان

والیبال ساحلی
تیم ایران «ب» ایران با ترکیب آرش وکیلی و بهمن سالمی، در دیدار با تیم قطر با نتیجه 2 بر یک و با نتایج 17-21، 21-17 و 17-15 به پیروزی رسید و به عنوان صدرنشین راهی مرحله حذفی شد.

تیم ایران «الف» با ترکیب رحمان رئوفی و عبدالحامد میرزاعلی با نتیجه 2 بر یک و با نتایج 20-22، 21-19، 15-13 از سد ژاپن گذشت.

تیم الف ایران-ژاپن

والیبال سالنی
ایران-پاکستان

قایقرانی
نیمه نهایی اسلالوم زنان و مردان - در مرحله نیمه نهایی رکسانا رازقیان و محمدمهدی کنارنگ دو قایقران ایران به فینال رقابت‌های اسلالوم بازی‌های آسیایی اندونزی راه یافتند. کنارنگ جوانترین بازیکن در مرحله نیمه نهایی با رکورد 134.84 ثانیه هفتم شد و به فینال راه یافت. در نیمه نهایی کایاک‌اسلالوم بانوان هم رکسانا رازقیان با رکورد 138.59 ثانیه پنجم و فینالیست شد.

انفرادی روئینگ سبک وزن - محسن شادی نماینده ایران در روئینگ سبک وزن تک نفره مردان در رقابت در گروه B رپه شارژ با ثبت زمان 7:59.15 دوم شد و به فینال این ماده صعود کرد. در این گروه نماینده ازبکستان اول شد و به همراه شادی به فینال راه یافت.

در بخش تیمی روئینگ، امیرحسین محمودپور و رضا قهرمانی در رقابت رپه شارژ با ثبت زمان 7:21.39 بعد از تیم هند دوم شدند و به فینال این ماده صعود کردند. رپه شارژ این ماده تنها در یک گروه برگزار شد و بنابراین چهار تیم هند، ایران، اندونزی و تایلند به فینال رفتند.

تیراندازی
تفنگ سه وضعیت 50 متر زنان - الهه احمدی در ماده سه وضعیت در رقابت با حریفان آسیایی با 1163 امتیاز چهارم شد. مه‌لقا جام‌بزرگ دیگر ملی‌پوش کشورمان در این ماده بود که با 1162 امتیاز ششم شد. هر 2 ملی‌پوش کشورمان راهی فینال شدند.
در فینال این ماده مه‌لقا جام‌بزرگ، تیرانداز کشورمان توانست در تفنگ سه وضعیت بانوان به مقام سومی دست یابد و مدال برنز را کسب کند. این، اولین مدال ایران در روز چهارم بود. الهه احمدی در این مسابقه عنوان هفتم را کسب کرد. همچنین تیراندازان مغولستانی عناوین اول و دوم را کسب کردند.

تپانچه 25 متر انفرادی بادی زنان - گلنوش سبقت‌اللهی بانوی تیرانداز کشورمان تپانچه 25 متر با 572 امتیاز در رده بیست و دوم قرار گرفت. هانیه رستمیان نیز با 561 امتیاز در رده بیست و چهارم قرار گرفت. ملی‌پوشان کشورمان با این نتایج از رسیدن به فینال باز ماندند.

شنا
100 متر پروانه - در دسته سوم رقابت‌های این رشته علیرضا یاوری رکورد 56.10 ثانیه را ثبت کرد و در مجموع بیست‌وسوم شد. مهدی انصاری دیگر شناگر کشورمان با ثبت رکورد 54.88 ثانیه در رده ششم مرحله مقدماتی در گروه خودش قرار گرفت و در مجموع هفدهم شد تا هر دو نفر از صعود باز بمانند. در مجموع 34 شناگر در استارت‌لیست این رقابت‌ها حضور داشتند.


4 در 100 متر آزاد تیمی - پس از حضور نمایندگان ایران در ماده 100 متر پروانه در ماده 4 در 100 متر آزاد تیمی نیز پیگیری شد. در این ماده تیم ایران با ترکیب انصاری، قره حسنلو، غلامپور و یاوری به آب زدند. تیم ملی شنا ایران در یک کورس تماشایی در نهایت رکورد 3:26.12 دقیقه را ثبت کرد و در نهایت در رتبه دهم جای گرفت. تیم ملی ایران رکورد ملی را کاهش داد اما به فینال این ماده نرسید.

کشتی فرنگی
وزن 77 کیلوگرم - در دور نخست این وزن محمدعلی گرایی موفق شد 8 بر صفر یانگ بین از چین را شکست دهد. گرایی در کمتر از 2 دقیقه موفق شد حریفش را شکست دهد. گرایی در ادامه مقابل حریف چغر و پرتلاش هندی قرار گرفت و به سختی توانست وی را با نتیجه 8 بر 6 شکست دهد و گام در مرحله نیمه نهایی بگذارد. نماینده کشورمان در این مرحله نیز با نتیجه 8 بر یک حریف ژاپنی را شکست داد و فینالیست شد.

وزن  130 کیلوگرم - بهنام مهدی‌زاده در مرحله یک هشتم نهایی کشتی فرنگی مقابل حریف قرقیزستانی‌ قرار گرفت و با نتیجه 10 بر‌ 3 وی را شکست داد و به یک چهارم نهایی رسید. حریف مهدی‌زاده در این رقابت 3 اخطاره شد. مهدی‌زاده در دورم دوم موفق شد حریف چینی‌اش را ضربه‌ فنی کند اما در مرحله نیمه‌نهایی و مواجهه با کشتی‌گیر ازبکستانی با نتیجه 2 بر 2 متوقف شد و از راهیابی به فینال باز ماند. ناداوری در کشتی مهدی‌زاده با حریف ازبک مشهود بود به طوری که وی موفق به گرفتن امتیاز فنی نشد و داور با 2 امتیاز به نماینده ازبکستان و یک اخطار به مهدی‌زاده سبب شد عبدالله‌اف فینالیست شود.

وزن 87 کیلوگرم - حسین نوری با پیروزی قاطع 13 بر 4 مقابل حریف ترکمنستانی به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. نوری در مرحله نیمه نهایی با پیروزی 8 بر صفر کشتی‌گیر یمنی را برد و راهی فینال شد تا مدال نقره‌اش را قطعی کند.

وزن 97 کیلوگرم - علی‌اکبر حیدری در گام نخست با پیروزی 8 بر صفر مقابل حریف اهل اندونزی به پیروزی رسید و صعود کرد. کشتی‌گیر کشورمان سپس در تقابل با حریفی از کره جنوبی با نتیجه 4 بر 3 شکست خورد.

هندبال

ایران_هنگ کنگ

شمشیربازی
سابر تیمی زنان - شمشیربازان ایران در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف کره تیم قهرمان آسیا رفتند که با نتیجه 45 بر 23 مغلوب این تیم صاحب نام شدند. نجمه سازنچیان،کیانا باقرزاده، پریماه برزگر و فائزه رفیعی ترکیب تیم سابر زنان کشور را در این بازی ها تشکیل می‌دادند. بانوان سابریست ایرانی پیش از این برای اولین بار به عنوان ششمی مسابقات قهرمانی آسیا دست یافتند. تیم کشورمان در حالی عنوان ششمی بازی‌های آسیایی را کسب کرد که کادر فنی این تیم با توجه به کم‌تجربگی این بازیکنان و اولین حضورشان در این رویداد بزرگ آن را مثبت ارزیابی می‌کنند. تیم ملی شمشیربازی سابر زنان ایران در بخش رقابت‌های انفردای بازی‌های آسیایی هم به میدان رفت که به نتیجه قابل قبولی نرسید. نجمه سازنچیان دهم شد و رفیعی به رتبه پانزدهم بسنده کرد.

اپه تیمی مردان - رقابت‌های تیمی شمشیربازی بازی های آسیایی 2018 در اسلحه اپه در حالی پیگیری شد که شمشیربازان ایرانی نتوانستند به مقامی دست پیدا کنند. نماینده کشورمان ابتدا در مرحله یک هشتم نهایی به مصاف تیم قرقیزستان قهرمان آسیا رفت که با نتیجه نزدیک 45 بر 44 موفق شد این تیم را از پیش رو بردارد. اپه‌ایست ها در ادامه در مرحله یک چهارم نهایی با کره، این قدرت برتر شمشیربازی دنیا مصاف کردند که با نتیجه 45 بر 26 مغلوب شدند. محمد اسماعیلی، محمد رضایی و امیر رضا کنعانی سه اپه‌ایست ایران در این بازی ها بودند. تیم شمشیربازی اپه در رقابت‌های انفرادی بازی های آسیایی نیز نتوانست صاحب مقام شود. رضایی به رتبه هجدهم رسید و اسماعیلی بیست و یکم شد. تیم ملی اپه در بازی‌های آسیایی 2006 دوحه قطر صاحب دو‌برنز تیمی و انفرادی شده بود.

تکواندو
وزن 63- کیلوگرم - میرهاشم حسینی در وزن 63- کیلوگرم مسابقات تکواندو در نخستین مبارزه خود مقابل حریفی از فیلیپین با نتیجه ٢٤ بر ٢ پیروز شد. وی در راند اول 8بر2 برنده شد. در راند دوم 13 بر 2 برد و در راند سوم نتیجه را 24 بر 2 کرد تا قبل از اتمام راند داور رای به برد وی دهد.

حسینی در مبارزه دوم خود (مرحله یک‌ چهارم نهایی) مقابل حریفی از ازبکستان قرار گرفت و با نتیجه قاطع 29 بر 9 به برتری رسید و مدال برنزش را قطعی کرد. حسینی در این دیدار هم قبل از پایان راند و به دلیل اختلاف امتیاز توسط داور برنده اعلام شد.

حسینی در مرحله نیمه نهایی مقابل چو گانگ مین از کره جنوبی قرار گرفت و با برتری 37 بر 30 به فینال راه پیدا کرد. او در فینال با ژائو شوای از چین که قهرمان جهان است مبارزه خواهد کرد.

وزن  80- کیلوگرم - مهدی خدابخشی نماینده تکواندو کشورمان در وزن 80- کیلوگرم در دور نخست برابر لی هوژوان از کره جنوبی قرار گرفت و شکست خورد. خدابخشی بعد از استراحت در دور نخست برابر نماینده کره جنوبی قرار گرفت، نماینده ای که برای رسیدن به دور دوم نماینده بوتان را شکست داده بود. خدابخشی اگر چه در همان ثانیه های نخست 2 امتیاز گرفت ولی حریف کره ای وی با ضربه سر پیش افتاد تا در نهایت راند اول 9 بر 5 به نفع نماینده کره جنوبی تمام شود. در راند دوم خدابخشی برای جبران آمده بود 2 امتیاز دیگر گرفت تا فاصله کمتر شود اما در نهایت این راند با نتیجه 17 بر 10 تمام شد. در راند سوم اما دو حریف جدال پایاپایی را به نمایش گذاشتند و مهدی به فکر جبران امتیازات عقب افتاد ولی در نهایت 24 بر 23 نتیجه را واگذار کرد و از دور رقابت‌ها حذف شد.

کبدی مردان
مردان کبدی ایران در ادامه بازی‌های آسیایی و در چهارمین دیدار خود با اقتدار و با نتیجه 75 بر 21 نپال را مغلوب کرد. شاگردان غلامرضا مازندرانی سرمربی تیم ملی کبدی در نیمه نخست با اختلاف زیاد و با نتیجه ٣٨ بر ٦ به نفع خود پایان دادند. بازیکنان در ادامه و پس از استراحت کوتاه با نتیجه ٣٧ بر ١٥ نیمه دوم را پایان دادند.
پیشتر تیم ملی کبدی مردان در این مرحله در مصاف با حریفانی از ژاپن، پاکستان و مالزی به پیروزی دست یافت.

دوچرخه سواری
رقابت‌های دوچرخه‌سواری در ماده استقامت بانوان برگزار شد و ماندانا دهقان تنها نماینده کشورمان در این ماده با فاصله 1 دقیقه و 53 ثانیه نسبت به نفر نخست در جایگاه هفتم قرار گرفت. طول این مسیر 104 کیلومتر بود که دهقان توانست در نهایت هفتم شود.

پاراگلایدینگ

ووشو
مرحله نیمه نهایی ساندا

وزنه‌برداری
دسته 69 کیلوگرم - مجید عسگری در گروه B به روی تخته رفت و خیلی زود و با اوت کردن وزنه به کار خود پایان داد. طبق صلاحدید مربیان، عسگری در اولین انتخاب خود برای زدن وزنه 133 کیلوگرمی در حرکت یکضرب روی تخته رفت. این وزنه‌بردار با اینکه وزنه را بالای سر خود کشیده بود، در حرکت اول نتوانست موفق باشد. در ادامه وزنه 135 کیلوگرمی برای حرکت دوم انتخاب شد که بازهم عسگری موفق نبود. وی بلافاصله حرکت سوم خود را انجام داد اما بازهم نتوانست از پس وزنه 135 کیلوگرمی بربیاید. بدین ترتیب نماینده ایران در این وزن اوت کرد و نمی‌تواند در جدول مجموع حضور داشته باشد. او بدون اینکه در دوضرب وزنه بزند به کار خود پایان داد.

منبع؛ تسنیم

 

 

سعید رجبی تکواندوکار وزن ۸۰+ کیلوگرم مردان ایران امروز سه شنبه در فینال رقابت‌های سنگین وزن بازی‌های آسیایی مقابل دیمیتری شوکین ازبک  قرار گرفت. هر دو در زمان قانونی به تساوی یک بر یک رسیدند تا راند طلایی قهرمان را مشخص کند. در راند طلایی رجبی با نتیجه ۲ بر یک  پیروز شد.

رجبی در مرحله  نیمه نهایی بازی‌های آسیایی مقابل «رسلان زاپاروف» قزاق قرار گرفت و  موفق شد با نتیجه ۱۱ بر ۷ حریف خود را شکست و راهی فینال شود. او  در مبارزه نخست خود «سئونگ هوآنلی» از کره را شکست داد و با غلبه بر «سون هونگ» از چین به مرحله نیمه نهایی رسید.

 

دومین روز از هجدهمین دوره بازیهای آسیایی اندونزی از صبح امروز دوشنبه ۲۹ مردادماه با برگزاری مسابقات در رشته های شمشیربازی، تالو، ساندا، تیراندازی، قایقرانی روئینگ، دوچرخه سواری کوهستان، تنیس، کبدی، سپک تاکرا، کشتی آزد، تکواندو بخش مبارزه، هندبال، فوتبال، سوارکاری، پاراگلایدر و والیبال ساحلی برای نمایندگان ایران دنبال شد که حاصل تلاش ورزشکاران کشورمان، کسب یک مدال طلا توسط پرویز هادی در کشتی آزاد و دو نشان برنز توسط عاشورزاده در تکواندو و پاکدامن در شمشیربازی و افزایش تعداد مدالهای ایران به عدد هشت بود.

 

جدول مدالی بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ اندونزی ( تا ساعت ۱۴:۴۶ امروز):

رتبهکشورطلانقرهبرنزمجموع
۱ چین ۲۱ ۱۴ ۱۱ ۴۶
۲ ژاپن ۸ ۱۲ ۱۲ ۳۲
۳ کره جنوبی ۶ ۱۱ ۱۱ ۲۸
۴ اندونزی ۵ ۲ ۴ ۱۱
۵ ایران ۴ ۳ ۳ ۱۰
۶ کره شمالی ۴ ۱ ۲ ۷
۷ هند ۳ ۳ ۳ ۹
۸ چین تایپه ۳ ۲ ۴ ۹
۹ مغولستان ۲ ۰ ۴ ۶
۱۰ ازبکستان ۱ ۳ ۶ ۱۰

 

نتایج ورزشکاران ایران در روز دوم به شرح زیر است :  

پاکدامن برای شمشیربازی آبروداری کرد 
در دومین روز از مسابقات این رشته علی پاکدامن در اسلحه سابر بعد از برد ورزشکاران ژاپن، ویتنام، هنگ کنگ، قطر راهی مرحله حذفی شد. وی هنگ کنگ و ویتنام را برد تا جواز حضور در مرحله نیمه نهایی را کسب کند. سپس در دیدار نیمه نهایی نتیجه را به شمشیرباز کره ای واگذار کرد و چهارمین برنز ایران را به نام خود ثبت کرد. مجتبی عابدینی در همین اسلحه با سه برد برابر یتنام، مالزی و قطر و دو باخت مقابل هنگ کنگ و چین به جدول حذفی رسید. عابدینی در گام اول نماینده چین را برد و راهی جدول یک چهارم نهایی شد اما با باخت برابر نماینده کره جنوبی شانس کسب مدال را از دست داد و حذف شد. روز گذشته نمایندگان ایران در اسلحه اپه و سابر زنان و مردان در مرحله حذفی از گردونه رقابتها خداحافظی کرده بودند. 

سپک تاکرا باز هم باخت
تیم ملی سپک تاکرای مردان ایران دومین بازی خود در مسابقات را با نتیجه دو بر یک برابر هند واگذار کردند تا متحمل دو شکست در این بازیها شوند. 

کبدی سرافراز در روز دوم
تیم ملی کبدی زنان ایران با نتیجه  ۴۷ بر ۱۹ تیم بنگلادش را از پیش رو برداشت و تیم کبدی مردان نیز با اقتدار تیم پاکستان را با نتیجه ۳۶ بر۲۰ شکست داد تا راه خود را برای کسب مدال طلای این بازیها هموار کنند. 

فوتبال باخت اما صدرنشین بالا رفت
تیم فوتبال ایران عصر امروز در ادامه بازیهای مرحله گروهی برابر میانمار قرار گرفت اما با وجود باخت دو بر صفر و ارائه بازی ضعیف برابر میانمار به عنوان صدرنشین گروه  F راهی مرحله دوم رقابتها شد. 

لیتای درساژ  ایران دوازدهم شد
لیتا سهیلا سهی نماینده ایران در سوارکاری و در بخش درساژ عنوان دوازدهم بازیهای آسیایی را از آن خود کرد. 

دو برد از آن ساحلی بازان والیبال
ایران در این رشته ورزشی دو نماینده دارد. تیم والیبال ساحلی الف کشورمان در اولین مسابقه برابر تیم تیمور شرقی با نتیجه دو بر صفر پیروز شد. تیم والیبال ساحلی ب نیز مقابل تایلند با همین نتیجه پیروز شد. 

پاراگلایدر سواران بر فراز جاکارتا
این رشته ورزشی که برای اولین بار شانس حضور در بازیهای آسیایی را کسب کرده است با سه نماینده در راند اول رقابتها حاضر شد. سید علیرضا عمیدی نمین به عنوان بهترین نماینده ایران در این رشته در راند اول موفق شد در رده اول جدول قرار بگیرد. محمود شیرازی و عباسقلی زاده دیگر نمایندگان ایران در این رشته هجدهم و سی ام ایستادند. این رقابتها در ۱۰ راند دنبال خواهد شد. 

هندبال ایران حریف بحرین نشد
شاگردان زوران کاستاراتوویچ امروز در حالی اولین مسابقه خود در مرحله دوم و جدول یک چهارم نهایی را با نتیجه ۲۹ بر ۲۳ به تیم بحرین واگذار کردند که این دیدار از سوی بحرینی ها حواشی بسیاری داشت. بازیکنان بحرین در این دیدار دو کارت قرمز و یک زرد دریافت کردند. کاستاراتوویچ سرمربی تیم هندبال ایران نیز از وضعیت این بازی به شدت انتقاد کرد و گفت: « فکر می کنم رینگ بوکس جای دیگری است ». هندبالیست های ایران چهارشنبه به مصاف هنگ کنگ می روند.

سنگین وزن کشتی آزاد؛ یک نماینده یک طلا
در دومین روز مسابقات کشتی آزاد ایران تنها یک نماینده داشت. پرویز هادی در وزن ۱۲۵ کیلوگرم تنها نماینده ایران بود که موفق شد ابتدا ورزشکاری از هند را دو بر صفر شکست دهد. سپس کشتی گیر قزاقستانی را با همین نتیجه از پیش رو برداشت تا راهی مرحله نیمه نهایی شود. هادی آزادکار ازبکستانی را با نتیجه ۱۱ بر ۸ شکست داد و راهی دیدار فینال گردید. کشتی گیر شایسته ایران در این مسابقه ورزشکار چین را مغلوب کرد و سومین مدال طلای ایران را بدست آورد. کشتی آزاد ایران پیش از این صاحب دو مدال طلا و یک برنز شده بود. 

ادامه پاروزنی روئینگی ها با سه فینالیست
در ادامه مسابقات مقدماتی روئینگ بازیهای آسیایی، محسن شادی دارنده قایق تک نفره سبک وزن مردان در دور مقدماتی دوم شد و به مرحله شانس مجدد راه یافت. در همین بخش و قسمت زنان نازنین ملایی در گروه خود دوم شد اما جواز حضور در مسابقه فینال را کسب کرد. در دو نفره سبک وزن مردان تیم ایران با ترکیب امیرحسین محمودپور و رضا قهرمانی در رده دوم ایستاد و به مرحله شانس مجدد راه یافت. تیم دونفره زنان ایران در قایق سبک وزن با ترکیب مریم رحمانی و مریم امیدی پارسا در گروه خود دوم شده و جواز حضور در مسابقه فینال را بدست آورد. تیم چهارنفره سبک وزن مردان نیز با ترکیب پاروزنان بهمن نصیری، مسعود محمد، مجتبی شجاعی و سیاوش سعیدی در دور مقدماتی در گروه خود اول شده و مستقیما راهی فینال  A شدند. 

عاشورزاده با برنزش روز بد تکواندوی ایران را تمام کرد
رقابتهای بخش مبارزه تکواندو امروز با حضور سه نماینده ایران آغاز شد. الهه شیدانی در وزن ۵۳-  کیلوگرم بعد از برد برابر نماینده فیلیپین نتیجه را به تکواندوکار قزاق واگذار کرد و حذف شد. ملیکا میرحسینی در وزن ۶۷- کیلوگرم که جایگزین کیمیا علیزاده در این رقابتها بود ابتدا رزمی کار ویتنام را شکست داد اما نتیجه را به نماینده اردن واگذار کرد و از گردونه رقابتها حذف گردید. 

فرزان عاشورزاده نماینده جوان ایران در وزن  ۵۸-  کیلوگرم ابتدا با قرعه استراحت روبرو شد. سپس با برد برابر ورزشکاران تاجیکستان و ویتنام  جواز حضور در مرحله نیمه نهایی را کسب کرد. عاشورزاده جوان در ادامه برابر تکواندوکار اهل ازبکستان باخت و از راهیابی به دیدار فینال بازماند و به کسب مدال برنز قناعت کرد. این دومین مدال برنز کاروان ایران در این بازیها بود. 

حذف کامل تنیسورهای ایران از بازیهای جاکارتا
در ادامه دومین روز از رقابتهای تنیس، غزل پاک باطن دومین نماینده ایران با شکست برابر عمان از رقابتها حذف شد. امیرحسین بادی و شاهین خالدان که در دور اول با حاضر نشدن نماینده قرقیزستان با خوش شانسی به دور دوم صعود کرده بودند، امروز برابر تنیسورهای کشورهای چین تایپه و هنگ کنگ از گردونه رقابتهای انفرادی حذف شدند تا تمام تنیس بازان ایران در بخش انفرادی از جدول مسابقات کنار بروند. اما در بخش تیمی؛ تیم دونفره بانوان  و همین طور تیم مردان ایران با نتیجه مشابه دو بر صفر به تیم های هنگ کنگ باختند و از گردونه رقابتها حذف شدند. 

زنجانیان پنجمی دانهیل را کسب کرد 
در دومین روز از مسابقات بازیهای آسیایی جاکارتا، حسین زنجانیان به عنوان اولین رکابزن ایران در ماده دانهیل رشته دوچرخه سواری کوهستان رقابت کرد. زنجانیان جوان در دور مقدماتی این ماده هفتم شده و راهی مرحله فینال شد. وی در فینال با کسب عنوان پنجم از کسب مدال بازماند. 

ششمی و نهمی از آن بانوان تالوکار ایران
در ادامه رقابتهای بخش تالوی رشته ووشو، فاطمه حیدری در ادامه مسابقات خود در فرم نن دائو مسابقه داد و با جمع امتیازاتش از مسابقات فرم نان چوان روز قبل عنوان نهم را کسب کرد. هانیه رجبی هم در همین بخش با کسب عنوان ششمی بازیها به کار خود پایان داد. 

دو پیروزی و یک شکست از آن سانداکاران مرد
رضا سبحانی در وزن  ۵۶- کیلوگرم در اولین تجربه بازیهای آسیایی اش نتیجه را به نماینده اندونزی واگذار کرد و از دور مسابقات کنار رفت. فرود ظفری در وزن ۶۵- کیلوگرم  برابر نماینده میزبان پیروز شد. عرفان آهنگریان در وزن ۶۰- کیلوگرم در دومین مسابقه خود نماینده یمن را شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. 

راهیابی تیم ژیمناستیک و سعیدرضا به فینال بازیها
تیم ژیمناستیک ایران در بخش تیمی با قرار گرفتن در رده هشتم در میان ۱۳ تیم حاضر جواز حضور در مرحله فینال بخش تیمی را کسب کرد.  سعیدرضا کیخا هم با قرار گرفتن در رده ششم انفرادی ماده خرک حلقه به فینال راه پیدا کرد.

پرچمدار هفتم شد؛ جوانترین تیرانداز و ورزشکار کاروان چهارم
در تیراندازی و در ماده تفنگ ۱۰ متر مردان امیرمحمد نکونام در دور مقدماتی ششم شد و جواز حضور در مرحله فینال را کسب کرد. وی  در میان هشت ورزشکار فینالیست هفتم شد. امیرسیاوش ذو الفقاریان که اولین حضور خود در بازیهای آسیایی را تجربه می کرد در رده دوازدهم قرار گرفت و به فینال نرفت. در تفنگ ۱۰ متر زنان، الهه احمدی و صادقیان در دور مقدماتی به ترتیب پنجم و ششم شده راهی مرحله فینال شدند. آرمینا صادقیان که جوان ترین ورزشکار کاروان ایران نیز محسوب می شود با کسب عنوان چهارم از کسب مدال بازماند. احمدی پرچمدار ایران نیز در رده هفتم ایستاد. 

اما در پایان دومین روز از مسابقات تراپ، محمد پرورش نیا با ۱۱۲ امتیاز بیست و سوم شد. علی حافظی با ۱۰۳ امتیاز بیست و هشتم شد. شیوا فرح پور در بخش بانوان با ۱۱۰ امتیاز در رده چهاردهم مسابقات ایستاد و سپیده سیرانی با ۱۰۷ امتیاز عنوان نوزدهم را از آن خود کرد. 

 ایران با هشت مدال در رده ششم جدول
 با کسب مدال طلای پرویز هادی ایران در پایان دومین روز از بازیهای آسیایی موفق به کسب هشت مدال شامل سه طلا، دو نقره و سه برنز شده است. هم اکنون در جدول رده بندی چین ۳۶ مدال اول، ژاپن با ۳۰ مدال  کره جنوبی با ۲۴ مدال دوم و سوم هستند. ایران با ۸ نشان خود هم اکنون در رده ششم قرار دارد. 

مدال آوران ایران در پایان روز دوم :

طلا: 
حسن یزدانی - کشتی آزاد
علیرضا کریمی - کشتی آزاد
پرویز هادی - کشتی آزاد 

نقره:
مرجان سلحشوری - پومسه تکواندو
کوروش بختیار - پومسه تکواندو

برنز: 
رضا اطری - کشتی آزاد
فرزان عاشور زاده - تکواندو 
علی پاکدامن - شمشیربازی

 

 

 

نخستین روز از مسابقات بازی های آسیایی در رشته های مختلف برگزار شد و ایران با گرفتن دو مدال طلا و یک برنز کشتی آزاد و دو نقره پومسه در رده چهارم جدول مدالی قرار گرفت.

 

 کاروان ورزشی ایران در این دوره از بازی های آسیایی ۳۷۸ ورزشکار در ۴۲ رشته ورزشی دارد. در حال حاضر ایران با دو مدال طلا، دو نقره و یک برنز در رده چهارم جدول مدالی بازی ها قرار دارد.

کشورهای چین، ژاپن و کره جنوبی در رده های اول تا سوم جدول رده بندی قرار دارند.

جدول مدالی بازی های آسیایی 2018/ چهارمی ایران با 2 طلای کشتی

 نخستین روز از هجدهمین دوره بازیهای آسیایی اندونزی امروز یکشنبه ۲۸ مردادماه در دو شهر جاکارتا و پالمبانگ پشت سرگذاشته شد و تیم های مختلف ورزش ایران هم به رقابت با حریفان خود پرداختند. نتایج ورزشکاران ایران در اولین روز به شر زیر است:

پومسه کاران کاروان ایران را نقره ای کردند
در تکواندو، کوروش بختیار در پومسه انفرادی مردان با برتری برابر کامبوج، تایلند، اندونزی و چین تایپه مدال خود را در این رقابتها قطعی کرده و به فینال بازیها راه یافت. بختیار در این دیدار برابر نماینده کره جنوبی نتیجه را واگذار کرد و با کسب

اخبار مرتبط :