اخبار تازه

کد خبر ۱۲۲۸۲۶ انتشار : ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۸
مدیرکل حرفه آموزی و کارآفرینی کمیته امداد کشور:

اعطای تسهیلات وام به افراد تحت پوشش دارای مهارت آموزش فنی و حرفه ای

نشست مشترک مدیرکل حرفه آموزی و کارآفرینی کمیته امداد کشور به همراه مدیرکل و کارشناسان کمیته امداد امام خمینی(ره) استان با مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران برگزار شد...

نشست مشترک مدیرکل حرفه آموزی و کارآفرینی کمیته امداد کشور به همراه مدیرکل و کارشناسان کمیته امداد امام خمینی(ره) استان با مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران برگزار شد.

 

به گزارش راه شلمچه به نقل از خبر ارسالی از روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران به این رسانه، میرعلی حق گویان، مدیرکل حرفه آموزی و کارآفرینی کمیته امداد کشور گفت: خوشبختانه آموزش های فنی و حرفه ای از آموزش حجمی به سمت آموزش طبق نیاز بازارکار و سفارش بازار پیش می رود که روند خوب و رو به رشدی است. این اقدام نشان دهنده آن است که این سازمان توانسته بازار و نیاز آن را خوب درک نماید و آموزش های مهارتی را طبق نیاز ارایه دهد.

 

وی ادامه داد: کمیته امداد امام خمینی  (ره) امسال در کشور به افراد تحت پوشش دارای مهارت آموزش فنی و حرفه ای تسهیلات وام اختصاص داده که جهت برخورداری از این وام ها حتماً باید متقاضیان دارای مهارت فنی باشند. با توجه به نیاز بازار کار و آموزش های فنی و حرفه ای که منطبق بر نیاز بازار کار ارایه می شود افراد بلافاصله پس از آموزش جذب بازار کار می شوند و در همین راستا کمیته امداد امام خمینی  (ره) هر بنگاهی که از افراد آموزش دیده تحت پوشش استفاده نماید؛ ضمن پرداخت وام به آنان به ازای هر شغلی که ایجاد می نمایدصاحبان کار از بسته حملیتی بیمه ای برخوردار می شوند.

 

در ادامه رضا نوروزی مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) مازندران گفت: هدف اصلی کمیته امداد توانمند سازی افراد در حوزه ایجاد کسب و کار و شغل است تا افراد توانمند از مشکل و آسیب خارج می شوند.

 

وی اظهار داشت: مهارت آموزی موجب خودشکوفایی خانواده ها می شود و خانواده توسط مهارت آموزی از فقر رهایی می یابد. بیشتر افراد تحت پوشش این اداره (کمیته امداد) اذعان دارند که با مهارت آموزی و آموزش های فنی و حرفه ای از بند فقر خارج شده اند. افرادی که وارد عرصه آموزش های مهارتی می شوند رشد می نمایند و از کمک گیری خارج می شوند.

 

نوروزی ادامه داد: باید در حوزه کسب و کار بخصوص میان قشر نیازمند جامعه بیشتر تلاش نمود. مهارت انرژی مثبت به جامعه و افراد نیازمند می دهد و سعی تمامی کارکنان در کمیته امداد استان بر سوق دادن افراد تحت پوشش جهت کسب مهارت است.

 

همچنین سید حسین درویشی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای مازندران بیان داشت: همه نگاه ها به سمت آموزش های فنی و حرفه ای معطوف شده است و این سازمان هم کیفیت آموزش های مهارتی را بر کمیت ترجیح می دهد و سعی دارد با استمرار مطالعه و پژوهش، آموزشی را به افراد ارایه نماید که مطابق با نیاز بازار کار و در نهایت منجر به اشتغال شود.

 

وی افزود: آموزش های فنی و حرفه ای باید حاوی بسته های تشویقی باشد تا افراد با دلگرمی بیشتری به سوی آموزش های مهارتی بیایند و مطمئناً افراد پس از کسب مهارت جذب بازار کار می شوند و با مهارت خود می توانند ضمن اشتغال خود یک کارآفرین هم شوند.