اخبار تازه

کد خبر ۱۲۲۸۴۶ انتشار : ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۳۵

سمنان| فناوری به کمک مدیریت بحران می‌آید؛ همراهی اپراتورهای تلفن همراه برای ارسال موقعیت مکانی حوادث

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان با اشاره به اهمیت ورود فناوری در حوزه "آی.سی.تی." برای مدیریت بحران در این استان گفت: برای این مهم باید اپراتورهای تلفن همراه مشارکت و همراهی کنند.

به گزارش راه شلمچه به نقل از خبرگزاری تسنیم از سمنان، سید مسعود میررضایی بعدازظهر امروز در کارگروه ارتباطات ستاد مدیریت بحران استان سمنان اظهار داشت: امروز می‌توان از تکنولوژی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات برای مدیریت بحران بهره‌ برد.

وی با بیان اینکه این مهم در دقت و تسریع در فرایند کمک رسانی در زمان بحران بسیار ضروری و مؤثر است عنوان کرد: بسترسازی برای ارسال موقعیت مکانی تماس‌گیرندگان با مراکز خدمات رسان انتظامی و امدادی موضوعی است که حمایت مدیران ارشد ارتباطات کشور و همراهی همه اپراتورهای تلفن همراه را می‌طلبد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان با اشاره به عبور سالانه میلیون‌ها زائر حرم مطهر رضوی از جاده‌های این استان و حجم بالای سوانح جاده‌ای در محورهای مواصلاتی آن خاطرنشان کرد: پیاده‌سازی این فناوری برای دسترسی دقیق‌تر نیروهای امدادی به محل وقوع سوانح یا محل‌های ارتکاب جرائم، سبب کاهش تلفات جاده‌ای و تسریع در دستگیری مجرمان و کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود.

میررضایی با بیان اینکه در اجرای این طرح، موقعیت مکانی تماس‌گیرنده با دستگاه‌های امدادی و امنیتی با فشردن یک دکمه وی برای این نهادها ارسال شده و فرد تماس‌گیرنده نیز به این نهادها دسترسی خواهد داشت.

وی با تأکید بر اینکه بسیاری از زیرساخت‌های لازم برای اجرای این طرح در استان سمنان فراهم است اضافه کرد: سمنان می‌تواند به عنوان پایلوت برای اجرای این طرح انتخاب شود.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان با اشاره به یک مورد عملیات امدادی انجام شده در این استان با استفاده از فناوری ارتباطات، تعمیم اجرای آن را به صورت گسترده در استان سمنان خواستار شد.