اخبار تازه

کد خبر ۱۲۳۸۳۵ انتشار : ۲۲ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۵۶

موتورسواران نیمی از متوفیان سوانح رانندگی گلستان را تشکیل می‌دهند

فرمانده انتظامی ‌گلستان گفت: موتورسواران نیمی از متوفیان سوانح رانندگی استان ‌را تشکیل می‌دهند.

به گزارش راه شلمچه به نقل از خبرگزاری تسنیم از گرگان، به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار علی اکبر جاویدان با بیان اینکه موتورسیکلت یکی از راحت‌ترین وسایل حمل و نقل درون شهری است، اظهار داشت: عدم توجه راکبان این وسیله نقلیه به قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی می‌تواند آسیب‌های اجتماعی فراوانی به جامعه وارد کند.

سردار جاویدان با بیان اینکه توجه به فرهنگ شهروندی، امنیت روانی را در جامعه به دنبال دارد، افزود: فرهنگ شهروندی به این معناست که تمام افراد جامعه از آسایش و امنیت برخوردار باشند و از سوی عده‌ای خاص رفتاری صورت نگیرد که سلامت روان و جسم دیگران آسیب ببیند.

وی تصریح کرد: وجود نظارت‌های پلیس و برخورد آن‌ها صرفا از طریق جریمه یا توقیف موتورسیکلت‌ها چاره کار نیست و تشدید برخوردها و استفاده از روش‌های قهری تا زمانی که خود فرد اصلاح نشود نتیجه مطلوبی نخواهد داشت.

فرمانده انتظامی گلستان گفت: تحقیقات نشان داده است که عامل انسانی بیشترین سهم را در بروز تصادفات رانندگی به خود اختصاص داده است لذا ارتقاء سطح ایمنی ترافیک و حمل و نقل از طریق فرهنگ سازی و آموزش رفتارهای ترافیکی به عموم افراد جامعه می تواند نقش مهمی را در کاهش تصادفات ایفا کند.

سردار جاویدان ابراز داشت: به رغم اینکه یکی از ساده ترین روش ها برای حفظ جان راکبان موتورسیکلت استفاده از کلاه ایمنی است اما بی‌توجهی آنان به این امر همواره سبب بروز حوادث تلخ و جبران‌ناپذیری در حوادث رانندگی بوده است.

فرمانده انتظامی استان گلستان در پایان با اشاره به اینکه بیش از 50 درصد از کشته شدگان حوادث رانندگی در 5 ماهه نخست سال جاری، موتورسواران بوده اند، خاطرنشان کرد: آمار بالای تصادفات رانندگی زیبنده جامعه ما نیست و می‌طلبد با همگرایی و هم‌افزایی عمومی نسبت به کاهش هرچه بیشتر تلفات و سوانح در این حوزه، تلاش کرد.