اخبار تازه

کد خبر ۱۲۳۸۵۶ انتشار : ۲۳ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۳

مرکز کنترل MCMC اورژانس در رشت آغاز به کار کرد

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی گیلان گفت: مرکز کنترل MCMC به منظور کنترل اتاق‌های ICU تمامی بیمارستان‌های شهر رشت امسال شروع به کار کرد.

به گزارش راه شلمچه به نقل از خبرگزاری تسنیم از رشت، پیمان اسدی ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نمازجمعه رشت در مصلی امام خمینی(ره) این شهر اظهار داشت: اورژانس 115 پس از حادثه تخریب سقف فرودگاه مهرآباد در سال 52 ایجاد شد.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی گیلان با بیان اینکه نخستین پایگاه‌های اورژانس در شهرهای رشت، رودبار و منجیل تشکیل شده است گفت: طی دوسال اخیر ناوگان خودرویی اورژانس گیلان به طور کامل نوسازی شده است.

اسدی با اعلام اینکه 62 پایگاه اورژانس در استان گیلان مشغول خدمت‌رسانی است ابراز داشت: اجرای طرح امداد نوروزی، طرح امداد تابستانی، طرح امداد ساحلی و حضور در مراسم سالگرد رحلت امام خمینی(ره) از جمله برنامه‌های اورژانس است.

وی با اشاره به حضور فعال اورژانس گیلان در مرز مهران در ایام اربعین حسینی خاطرنشان کرد: در سال 96 بالغ بر 84 هزار ماموریت اورژانسی در گیلان انجام شده که نسبت به سال 95 حدود 16 درصد رشد داشته است.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی گیلان با اشاره به برپایی کمپ‌های سلامت در ورودی شهرهای گیلان در ایام نوروز افزود: امسال 25 هزار و 253 عملیات اورژانس در ایام تابستان و در قالب طرح امداد تابستانی انجام شده است.

اسدی با بیان اینکه امسال هیچ فردی در مناطق طرح سالم‌سازی دریا در استان گیلان غرق نشده است تصریح کرد: تمامی افراد غرق شده خارج از منطقه سالم‌سازی بودند.

وی با اعلام اینکه تمامی خودروهای اورژانس گیلان به GPS مجهز هستند اظهار داشت: مرکز کنترل MCMC به منظور کنترل اتاق‌های ICU تمامی بیمارستان‌های شهر رشت امسال شروع به کار کرد.