اخبار تازه

کد خبر ۱۲۴۱۶۷ انتشار : ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۳

ماموریت‌های اورژانس فارس 7 درصد افزایش یافت

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان فارس با اشاره به تعداد ماموریت‌های اورژانس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: در انجام ماموریت‌های اورژانسی هفت درصد افزایش داشته‌ایم.

به گزارش راه شلمچه به نقل از خبرگزاری تسنیم از شیراز، محمد جواد مرادیان ظهر امروز در نشست خبری اظهار داشت: از مجموع  13 هزار و 346 ماموریت که توسط نیروهای اورژانس انجام شده، متوسط رسیدن اورژانس بر بالین بیمار و مصدوم در حوادث شهری 11 دقیقه و در جاده‌ها 5 دقیقه بوده و مهم‌ترین چالش پیش‌روی اورژانس ترافیک و کم توجهی افراد به تردد خودرو اورژانس است.

رئیس اورژانس استان فارس با اشاره به تعداد ماموریت‌های اورژانس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: با توجه به اینکه در انجام ماموریت‌های اورژانسی هفت درصد افزایش داشته‌ایم از مجموع این تعداد ماموریت‌ها 13 هزار و 346 مورد در مناطق شهری و 7 هزار و 841 مورد جاده‌ای بوده است.

مرادیان افزود: بیشترین تعداد حوادث ترافیکی به ترتیب در جاده شیراز- اصفهان، شیراز -فسا-بندرعباس و شیراز-کازرون- بوشهر اتفاق افتاده که براساس آمارهای تحلیلی در محورهای یاد شده در هر کیلومتر کمتر از 3 ماموریت انجام شده است.

وی بیان کرد: در استان فارس 184 پایگاه اورژانس وجود دارد که به زودی در شهرهای دژکرد اقلید و کمهر سپیدان دو پایگاه دیگر افتتاح می‌شود.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان فارس با بیان اینکه اورژانس 115 استان فارس در تمام ساعات شبانه روز، آماده ارائه خدمت به بیماران و مصدومان است افزود: اورژانس فارس در پنج ماه گذشته با انجام 56 سورت پروازی توانسته به 53 بیمار خدمات  رایگان اورژانس هوایی ارائه دهد.

وی با اشاره به اقدامات پنج ماهه اورژانس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: در طی این مدت 292 هزار 908 هزار تماس با اورژانس 115 برقرار شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 7 درصد افزایش یافته است.

مرادیان به آمادگی نیرو‌های اورژانس  در روز بازگشایی مدارس اشاره کرد وگفت: در این طرح نقاط پرخطر و پرتردد شهر شیراز شناسایی شده و اکیپ‌های اورژانسی در آن محل‌ها مستقر می‌شوند.

وی افزود: این طرح از یکم مهر آغاز و تا هشتم مهر ماه به مدت یک هفته ادامه دارد.