اخبار تازه

کد خبر ۱۲۴۲۴۹ انتشار : ۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۳

72 شهید گمنام در استان قزوین تشییع شد

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان قزوین گفت: 72 شهید گمنام در این استان تشییع وتدفین شده است.

به گزارش راه شلمچه به نقل از خبرنگار تسنیم از قزوین، مهدی طاهرخانی امروز در نشست صمیمی با اصحاب رسانه که به مناسبت هفته دفاع مقدس و به همت سازمان بسیج رسانه استان قزوین برگزار شد، اظهارداشت: رسانه ها نقش مهمی را در شفاف سازی دستاوردهای دقاع مقدس بر عهده دارند و امیدواریم با همفکری این رسانه ها بسیاری از موانع را از سر راه برداشته و ارزش های شهداء را منتشر کنیم.

وی با بیان اینکه دفاع مقدس و تاریخی که به یاد گذاشت در تاریخ ایران جاودانه خواهد ماند و فراموش نمی شود، افزود: تاریخ دفاع مقدس اگرتوصیف شود همواره نیازمند توصیف بیشتری بوده چراکه موضوعات و لایه های پنهانی آن باقی مانده است و با گذشت زمان این لایه ها آشکار می شود؛برای انتقال لایه های پنهان به نسل آینده زمان لازم است و باید این امر را سرعت بخشید و وظیفه ما سنگین تر از نسل های گذشته است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قزوین بیان کرد: ابزار رسانه امروز می‌تواند در حوزه مقابله با جنگ رسانه‌ای دشمن اثرگذار باشد و بسیج رسانه می‌تواند در این حوزه نقش ایفا کند؛ حفظ آثار خانه اصحاب رسانه است و امید داریم با کمک رسانه ها بتوانیم فرهنگ دفاع مقدس را برای همه معرفی کنیم.

طاهرخانی  با اشاره به اینکه همواره در طول تاریخ شاهد رشادت های شهیدان از جمله شهیدماخانی بوده ایم و شهدای دیگری از بسیج رسانه در عملیات شرکت کرده و شهید شدند، مطرح کرد: از این شاخص ها در دفاع مقدس کم نداریم که از جمله لایه های پنهان دفاع مقدس هستند و تاریخ دفاع مقدس هیچ گاه فراموش نمی شود.

وی با بیان اینکه امروز با بهره گیری از فرهنگ  مقاومت با صلابت در برابر دشمن می‌ایستیم اضافه کرد: خبرنگاران شهید در استان قزوین هم از جمله شهدایی بودند که زندگی جذابی داشته اند که باید این ستاره‌های درخشان به مردم معرفی شوند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان قزوین ضمن بیان این نکته که حرکت در مسیر رهبری، انسان را از گمراهی نجات می‌دهد، عنوان کرد: خط اصلی مسیر ما را منویات مقام معظم رهبری مشخص می کند.

طاهرخانی به برگزاری کنگره 3 هزار شهید استان قزوین پرداخت و تصریح کرد: همه باید برای برگزاری این کنگره باید کمک کرده و کنگره عظیم شهدای استان را به نسل جوان و امروز معرفی کنیم.

وی اضافه کرد: دشمن به دنبال از بین بردن تجمعات عظیم حسینی مانند اربعین است که در این حوزه رسانه‌ها می توانند با آگاه سازی و تبیین فرهنگ عاشورا و ارائه اطلاعات درست به مردم با نقشه دشمن مقابله کنند و آنها را برای از بین بردن تجمعات  بزرگ حسینی همچون اربعین بازدارند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان قزوین گفت: امروز نیز به عهده رسانه‌ها و بسیج رسانه است که باید همچون اطلاعات عملیات در دفاع مقدس، فرماندهان را برای مقابله با دشمن یاری کنند و به مردم جهت دهد؛ نقش بسیج و رسانه ها همچون رزمنده اطلاعات عملیات در جنگ است که نقاط قوت و ضعف را بشناسد و آن را در اختیار دست اندرکاران قرار دهد.

طاهرخانی تشریح کرد:72 شهیدگمنام در استان قزوین تدفین و تشییع شده اند و یک شهیدشناسایی شده است و این استان 200 شهید مفقودالاثر را به خود اختصاص می دهد که خانواده های آنها چشم انتظار هستند.

وی ادامه داد: برای میزبانی از شهدای گمنام درخواست‌های بسیاری از مناطق مختلف استان قزوین انجام شده است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان قزوین ادامه داد: ساخت مرکز فرهنگی دفاع مقدس یا باغ موزه دفاع مقدس از جمله برنامه های پیش بینی شده است که مقدمات آن از جمله کلنگ زنی در استان فراهم شده و عملیات اجرایی آغاز شده است و در صورت تحقق بودجه تا 2 سال آینده این مرکز ساخته می شود.

طاهرخانی افزود: رونمایی از 10 جلد کتاب دفاع مقدس در زمان برگزاری کنگره 3 هزار شهید استان را در نظر داریم و هر سال 30 جلد کتاب در حوزه دفاع مقدس رونمایی می شود.