اخبار تازه

کد خبر ۱۲۴۷۱۱ انتشار : ۱۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۱۵
سید مهدی موسوی رئیس شورای برنامه ریزی ستاد یادواره شهدای دهستان اسفیورد شوراب شهرستان ساری:

ایمان، اخلاق، گذشت و عشق نقاط عطف یادواره شهداست

سید مهدی موسوی رئیس شورای برنامه ریزی ستاد یادواره شهدای دهستان اسفیورد شوراب شهرستان ساری و برادر شهید والامقام سید هادی موسوی در مراسم یادواره 76 شهید این دهستان از بخش مرکزی، با بیان اینکه ایمان، اخلاق، گذشت و عشق نقاط عطف یادواره شهداست، تصریح کرد: برگزاری اینگونه مراسم به ‌منظور گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان والامقام و آشنایی نسل جدید با ایثارگری ‌های رزمندگان دوران هشت سال دفاع مقدس از ضروریات امروز جامعه است.

 

به گزارش خبرنگار راه شلمچه، وی افزود:  نخستین جبهه ای که دشمن در آن با ما در حال نبرد است، تهاجم فرهنگی است و هدف این جبهه جوانان کشور هستند و در نظر دارند، از این رو اهمیت برگزاری این یادواره ها برای شناخت بیشتر نسل جوان ما با آرمان های شهدای بسیار حائز اهمیت است.

 

موسوی با اشاره به دلاوری های جوانان مدافع حرم در جبهه های آن سوی مرزها، گفت: دفاع از حق مظلومین و برخورد قاطعانه با متجاوزین از منظر نظام جمهوری اسلامی ایران مرز جغرافیایی ندارد، اظهار داشت: هر جایی که مظلومی باشد و استکبار در آنجا پنجه انداخته، نظام جمهوری اسلامی مقتدرانه قد علم خواهد کرد.

 

وی خاطر نشان کرد: شهادت از برترین واژه های فرهنگ اسلامی است و خانواده شهدا به دو دلیل باید تکریم شوند؛ اول شایستگی اکتسابی که در همسویی با شهید ایفا می کنند و دوم به دلیل انتساب به شهید و البته حقی که شهدا و خانواده های آنها به جامعه دارد.

 نتیجه تصویری برای یادواره اسفیورد شوراب ساری

به گزارش راه شلمچه، سید مهدی موسوی در پایان یادآور شد: امروز ریشه بسیاری از آسیب‎ها و انحرافات فردی و اجتماعی را باید در دوری از معنویت جست‌وجو کرد، اگر ما دستورات روح‌بخش اسلام و منویات مقام معظم رهبری را به درستی در جامعه پیاده می‌کردیم، شاهد آمار بالای طلاق، اعتیاد، فسادهای اخلاقی و معضلات اجتماعی که بخش اعظمی از آن‌ها ناشی از تهاجمات فرهنگی است، نبودیم.

 

وی با قدردانی از همه زحمتکشان برگزاری این یادواره اعم از سپاه پاسداران، بنیاد شهید و امور ایثارگران، فرمانداری ساری، بخشدار مرکزی، شورای بخش، فرماندهی حوزه های ثامن الائمه، حضرت مریم، علی ابن ابیطالب و ولی عصر(عج) و کلیه فرماندهان پایگاه های دهستان، شوراها و دهیاران و اهالی که بیان نام همه آنها در این گزارش نمی گنجد،  از برگزاری دوره بعدی این یادواره در روستای کردخیل و گله کلای سفلی ساری خبرداد.