اخبار تازه

کد خبر ۱۲۴۸۳۰ انتشار : ۱۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۴۷

سردار همدانی قبل از شهادتش از لشکر 25 کربلا و مردم مازندران چه گفت؟ +صوت

سردار شهید حاج حسین همدانی در آخرین سفری که به مازندران داشت از لشکر ویژه 25 کربلا و مردم مازندران در دوران دفاع مقدس به خوبی یاد کرد.

به گزارش راه شلمچه، 16 مهرماه سومین سالگرد شهادت سردار سرلشکر شهید حسین همدانی است که در حفظ و حراست از حرم مطهر حضرت زینب (س) و کمک و تقویت جبهه مقاومت اسلامی در جنگ تروریستی سوریه نقش به سزایی ایفا نمود و سرانجام در تاریخ ۱۶ مهر ۱۳۹۴ حین انجام ماموریت‌ مستشاری و مشاوره نیروهای ارتش سوریه در حومه شهر حلب به دست تروریست‌های داعشی به شهادت رسید.

سردار حسین همدانی بهمن ماه 1393 سخنران بیست‌و‌دومین یادواره 33 شهید روستای شهیدآباد بود که در حاشیه این مراسم در گفت‌و‌گوی اختصاصی با خبرنگار راه شلمچه در باره نقش لشکر ویژه 25 کربلای مازندران در ایام دفاع مقدس مطالب بسیار ارزشمندی را بیان کرد.

  این گفتگو را به‌همراه فایل صوتی در زیر مشاهده می‌کنید:

 گرامی میداریم یاد شهدای لشگر ۲۵ کربلای مازندران را که در تاریخ ۸ سال دفاع مقدس ما صفحه زرینی را به نام خودشان نوشتند و نگاه داشتند.
جوانان مازندرانی ما تربیت شده مسجد بوده‌اند و پای منبر و در حسینه‌ها بوده اند.  پدران و مادرانی که در اثر زحمت و تلاش آن‌هم در شغل شریف کشاورزی آنها را تربیت کردند و لقمه حلال به آنها دادند و شما می دانید که لشگر ۲۵ کربلا در عملیات ها تقریبا از نظر تعداد گردان ها همیشه سرآمد بود.

من یادم است در یک عملیاتی لشکر مازندران ۳۳ گردان داشت و خیلی از لشکر ما به ۱۰ الی ۱۲ گردان می رسید ولی لشکر ویژه ۲۵ کربلای مازندران همیشه بیشترین گردان را در اختیار داشت و مازندران علاوه بر اینکه به لشگر ۲۵ نیرو می داد به لشکرهای دیگر هم نیرو می داد و این نشان دهنده این است که استان غنی است و استان بافرهنگ و متدینی است و می شود گفت مازندران در طول ۸ سال دفاع مقدس وظیفه خود را به درستی انجام داد.

مازندران نه تنها از نظر نیروی انسانی و اعزام نیرو و در بخش عملیاتی لشگر ۲۵ کربلا در جبهه ها، در بحث پشتیبانی جبهه ها هم نقش با اهمیت و پررنگی هم داشت و بهتر است طوری دیگر بیان کنیم که همه مردم مازندران در جنگ مشارکت و نقش عمده ای داشتند. آنکه جوان به جبهه ها اعزام می کرد و آنکه کمکی به جبهه ها می کرد. 

ما در تاریخ دفاع مقدس مازندران داریم که در یک اعزام پشتیبانی‌های مردمی به جبهه ها ۱۱۰۰ کامیون فقط در یک نوبت از مازندران بوده است که این نشان دهنده ولایت مداری آنها بوده است و زمانی که امام فرمودند هرکس می تواند برود جبهه و هرکسی که نمی تواند به رزمنده ها کمک کند و این مردم مازندرانی بودند که نشان دادند آن‌هایی که زمینه حضور در جبهه‌ها را ندارند؛ این دخترها، زن‌ها، کوچک‌ترها و پیرمردها آمدند هزینه چند رزمنده را دادند و کارنامه کامل قبولی را در جنگ گرفتند و امروز هم که می بینید تعداد شهدایی که استان دارد و این روستایی که به حق اسمش هم مناسب و زیبنده و قشنگی نهادند یعنی شهید آباد و یک روستایی کوچک از نظر جمعیت و ۳۳ جوان و رزمنده ای که به شهادت رسیدند و تعداد زیادی هم جانباز و آزاده دارد.
انشاالله خدا کمک کند و این شهدا ما را شفاعت کنند تا بتوانیم ادامه دهنده راه شهدا باشیم و مردم مازندران، مردمی هستند که با خون خود دفاع از ولایت را امضا کرده بودند و این خون‌ها هرگز پاک شدنی نیست و انشالله خداوند همه مردم مازندران و این روستای شهیدپرور را حفظ کند.
از خدا می خواهم شهدا ما را شفاعت کنند و این ۳۳ شهید یقینا شفاعت کننده و عبور دهنده مردم این روستا هستند برای پل صراط و آن گردنه‌ای هستند که خیلی ها در آن گردنه جا می افتند.

 

اخبار مرتبط :