اخبار تازه

کد خبر ۱۲۴۸۹۵ انتشار : ۱۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۷

66 درصد حوادث خراسان جنوبی مربوط به سوانح جاده‌ای است

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به این که 66 درصد حوادث خراسان جنوبی مربوط به سوانح جاده‌ای است گفت: در

به گزارش راه شلمچه به نقل از خبرگزاری تسنیم از بیرجند، محمدرحیم شهریاری ظهر امروز در نشست خبری اظهار داشت: در 6 ماهه نخست امسال حوادث طبیعی اعم از سیل را در استان شاهد بودیم که در این راستا خدمات خوبی توسط جمعیت هلال احمر ارائه شد که مورد رضایت مردم بوده است.

وی حوزه امداد و نجات را مهمترین حوزه کاری جمعیت هلال احمر عنوان کرد و افزود: در این مدت 745 مورد حادثه در خراسان جنوبی به وقوع پیوست.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی بیان کرد: از این میزان حادثه 66 درصد مربوط به حوادث جاده‌ای، 13 درصد حوادث شهری، 5  درصد سیل و آبگرفتگی و مابقی سایر حوادث بوده است.

شهریاری از امدادرسانی به 3 هزار و 230 نفر حادثه دیده در 6 ماهه نخست امسال خبر داد و تصریح کرد: 45 درصد آسیب‌دیدگان مربوط به حوادث جاده‌ای بوده است.

وی با بیان اینکه از نظر پوشش حادثه دیدگان 27 درصد امدادرسانی‌ها مربوط به سیل و آب‌گرفتگی و مابقی مربوط به سایر حوادث بوده است خاطرنشان کرد: از مجموع آسیب دیدگان 524 نفر افرادی هستند که نجات یافتند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی یادآور شد: از این تعداد 72 درصد به مراکز درمانی منتقل شدند و 27 درصد به صورت سرپایی درمان شدند.

شهریاری با اشاره به اینکه در بحث تعداد حوادث و امدادرسانی نسبت به مدت مشابه سال گذشته 20 درصد رشد را شاهد هستیم اظهار داشت: در بحث اسکان اضطراری نیز در 6 ماهه نخست امسال 280 نفر اسکان یافتند که از این تعداد 60 درصد ناشی از حوادث جاده‌ای و 20 درصد سیل و آب‌گرفتگی بوده است.

وی با اشاره به حوادث استان در 6 ماهه امسال به تفکیک شهرستان‌ها افزود: در این مدت 23 درصد حوادث مربوط به شهرستان قاین، طبس 14 درصد، نهبندان 11 درصد، بیرجند 9 درصد، خوسف و درمیان 8 درصد، بشرویه و سربیشه 7 درصد و سرایان 2 درصد بوده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به وقوع سیل در استان در اواخر اردیبهشت‌ماه گفت: در بحث سیلی که اواخر اردیبهشت ماه صورت گرفت 872 نفر دچار سیل‌زدگی شدند.

شهریاری بیان کرد: در این راستا در بحث توزیع اقلام خوراکی در بین سیل‌زدگان حدود 3 میلیارد ریال اقلام غذایی و امدادی در سطح استان توزیع شد.

وی با بیان اینکه در این مدت در  بخش توان افزایی67 درصد و در بخش ارتقاء درجه امدادگران 242 درصد رشد داشته‌ایم تصریح کرد: همچنین در بخش آموزش‌های همگانی نیز به 56 هزار نفر آموزش همگانی ارائه‌ شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل 16 درصد رشد داشته است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی یادآور شد: در بخش آموزش‌های عمومی نیز به 2 هزار و 730 نفر آموزش ارائه شده که 32 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است.

شهریاری با بیان اینکه در بحث آموزش‌های تخصصی امداد و نجات 574 نفر آموزش دیدند که نسبت به مدت مشابه 37 درصد رشد را نشان می‌دهد افزود: همچنین در بحث آموزش تربیت مربیان و مدرسان آموزشی برای 60 نفر آموزش ارائه شده که 100 درصد رشد داشته است.

وی از مراجعه یک هزار و 370 نفر در قالب دریافت خدمات فیزیوتراپی، گفتاردرمانی و کاردرمانی خبر داد و خاطرنشان کرد: این تعداد نسبت به مدت مشابه سال گذشته 25 درصد رشد داشته است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با بیان اینکه در بخش واکسیناسیون نیز به 2 هزار و 568 نفر زائر واکسن تزریق شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 51 درصد رشد داشته است.

شهریاری به داروخانه هلال احمر اشاره کرد و اظهار داشت: 25 هزار و 413 نفر برای دریافت خدمات به داروخانه هلال احمر مراجعه کردند که نسبت به مدت مشابه سال قبل 34 درصد افزایش مراجعه کننده را شاهد بودیم همچنین از این تعداد 34 درصد مربوط به بیماران خاص و مابقی مربوط به سایر مراجعه کنندگان بوده است.

وی تصریح کرد: در بحث توانبخشی 47 درصد مراجعان در بخش فیزیوتراپی، 23 درصد گفتاردرمانی، 21 درصد کاردرمانی و 9 درصد مربوط به بخش ارتوپدی بوده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با بیان اینکه در بحث امور جوانان بیشترین توجه به بحث اوقات فراغت دانش‌آموزان است گفت: در این راستا امسال برای 17 هزار و 352 نفر برنامه اجرا شده‌ است که نسبت به سال گذشته 21 درصد رشد داشته است.

شهریاری از وجود حدود 21 هزار عضو در امور جوانان خبر داد و افزود: از این تعداد 17 هزار و 52 نفر طرح اوقات فراغت را دریافت کردند.

وی با بیان اینکه طرح مقابله با آسیب‌های اجتماعی با هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر اجرا می‌شود خاطرنشان کرد: در این راستا یک هزار و 320 نفر از کلاس‌های آموزشی طرح پیمان استقبال کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی به طرح دادرس اشاره کرد و اظهار داشت: در طرح دادرس که مربوط به مدارس است در تابستان امسال 2 هزار و 100 نفر شرکت کردند و در این راستا 308 نفر به مرحله استانی و 28 نفر در قالب دو تیم خواهران و برادران به مرحله کشوری راه یافتند.

شهریاری به حوزه داوطلبان اشاره و بیان کرد: این افراد در قالب طرح کاروان سلامت، ایستگاه سلامت، همای رحمت و اهدای خون همکاری می‌کنند که در این راستا در 6 ماهه نخست امسال 280 میلیون تومان کمک از مردم جمع‌آوری شده است.