اخبار تازه

کد خبر ۱۲۴۹۴۵ انتشار : ۲۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۳

۲۱۰ کشته و زخمی ۶ ماه گذشته در ساری بر اثر حادثه و حریق

سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساری گفت: ۲۱۰ نفر در اثر حوادث ۶ ماه نخست امسال در این شهرستان کشته و مصدوم شدند.

به گزارش راه شلمچه به نقل از  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، سید حمید هاشمی سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساری از امدادرسانی آتش نشانان به ۲ هزار و ۱۷۸ حادثه در ۶ ماه نخست امسال خبر داد.

وی با اشاره به اینکه بعضاً خسارت‌های ناشی از حوادث غیر قابل جبران است، افزود: در اثر حوادث، ۱۹۱ نفر مصدوم و ۱۹ نفر در این مدت جان باختند.

هاشمی گفت: در این مدت ۲ هزار و ۴۲۸ بار خودرو‌های آتش نشانی به همراه ۷ هزار و ۵۸۴ مامور آتش نشان به محل حوادث اعزام شدند که در عملیات‌ها ۴۷۳ نفر از هموطنان از حادثه نجات یافتند.

سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساری افزود: بیشترین آتش سوزی‌ها در معابر و گذرگاه‌ها با ۴۹۰ مورد، فضای سبز و کشاورزی با ۲۴۷ مورد و اماکن مسکونی با ۱۹۵ مورد رخداده است.

وی گفت: بر اساس گزارش کارشناسان، بیشتر علت آتش سوزی‌ها در اثر بی احتیاطی و رعایت نکردن موارد ایمنی در استفاده از مواد جامدسوز با عاملیت انسانی، کبریت و ته سیگار و برق بود.

هاشمی افزود: در این مدت، ۱۸ مانور آموزشی و عملیاتی به منظور ارتقا توان آتش نشانان، هماهنگی در عملیات‌های امدادی، تست تجهیزات و ادوات و ارزیابی عملکرد نیرو‌های شرکت کننده در مانور برگزار شد.

وی از همه آنان خواست در هنگام وقوع حادثه ضمن حفظ خونسردی در سریع‌ترین زمان با شماره گیری ۱۲۵، آدرس دقیق و نوع حادثه را اعلام کنند.