اخبار تازه

کد خبر ۱۲۵۰۷۰ انتشار : ۲۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۹

شمر درونت را بشناس!

قبل از شمرِ پلید چندین نفر برای بریدن سر حسین(ع) آمدند اما نتوانستند؛ این جنایت فقط از شمر که خبیث ترین و مدعی ترین بود، برمی آمد.
 
راه شلمچه- محمدرضا سابقی؛ می دانید که شمر جانبازِ جنگ صفین بود و در زمره سپاه ولایتمدار علی(ع)؛ این را اصولگرایان و عمارنمایان هم می دانند اما هنوز نمی دانند ریشه جانی شدن شمر در کجا نهفته است. اگر بپرسی خواهند گفت که چون در جبهه امام و ولایت نبود اما نمی دانند دلیل در جبهه امام حسین نبودنِ او چیست در حالی که پیش از آن در سپاه علی(ع) بود و ظاهرا ولایت مدار!
 
کیفرخواست ناقص، جاهلانه و منطق پوچ این جماعت شاید باعث شود برخی  بگویند که شمر دچار اشتباه در تشخیص خلیفه مسلمین شد و بدین ترتیب آن تجسم تباهی در مجازات تخفیف بگیرد اما کیفرخواستی که من برای شمرِ جانباز تهیه می کنم بر مبنای ارزیابی میزان محور قرار دادن مهرورزی و عطوفت، اخلاق، مروت و آزادگی و وجدان استوار است.
 
اگر عاطفه، اخلاق و جوانمردی مبنای تحلیل قرار گیرد شمر نمی تواند مدعی شود در تشخیص خلیفه اشتباه کرده و جنایتکار شده.
 
بی رحمی و بی عاطفگی، در برابر  چشمان خواهر سر از بدن برادر جدا کردن، آب بر بندگان خدا و حتی کودکان بستن، ترس در دل زنان و کودکان انداختن و از این قبیل جنایات چیزی نیست که یک شبه در آدمی ایجاد شود. یقینا سال ها زمان می برد تا کسی درونش با این حجم سیاهی و قساوت عجین شود و تبهکاری بزاید.
 
 بی مقدار دانستن دیگران، خودبرتربینی، خود متدین بینی، خود عمار پنداری و از همه مهمتر دیگری را نشنیدن و نفهمیدن و تحمل نکردن، خشونت ذهنی و کلامی را جایگزین "تواضع" و "مدارا" می کند و این "بی رحمی" و "بی مروتی" عامل تباهی و بدعاقبتی خواهد شد.
 
 چه بسیارند کسانی که تشخیص نادرست از مصداق حق و باطل داشتند اما به دلیل سرشت مهرورزشان نجات یافتند.
 
ّحر ریاحی تحت ولایت امام حسین(ع) نبود،.. زهیر ولایت گریز بود اما ادب و عطوفت و مهرورزی و صفای باطن، آن ها را نجات داد.
ادب، عاطفه ، اخلاق ، جوانمردی، شرافت، رحم و دوری از کینه توزی، راه سعادت را هموار می کند.
  
سوگمندانه می گویم که این روزها در صف دیندارنمایان و مدعیان ارزش ها، نه یک شمر، بلکه شمربچه هایی می بینم که دوره های تحصیلات تکمیلی شیطان را طی می کنند. 
 
 هدف وسیله را توجیه نمی کند؛ اگر دیدی برای حفظ اعتقادات، دین و هر آن چیزی که مقدس می پنداری، اخلاق، عطوفت ، رحم و مروت را کنار نهاده ای تردید نکن شمربچه درون تو در حال بزرگ شدن است.
اخبار مرتبط :