اخبار تازه

کد خبر ۱۲۵۱۶۱ انتشار : ۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۲

جان باختن ماهانه 110 نفر بر اثر در سوانح رانندگی درآذربایجان شرقی

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی ومدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی تبریز از مرگ ۶۶۱ نفر بر اثر شدت سوانح رانندگی در شش ماه اول سال جاری در آذربایجان شرقی خبر داد.

به گزارش راه شلمچه به نقل از ایسنا، دکتر فرزاد رحمانی در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان این مطلب گفت: ۱۱ هزار و ۵۶۲ مصدوم حوادث رانندگی در این مدت توسط کارشناسان اورژانس ۱۱۵ به مراکز درمانی منتقل شده‌ و یک هزار و 9 نفر نیز به صورت سرپایی درمان شده‌اند.

وی اظهار کرد: در این مدت دو هزار و ۹۸۷ بیمار قلبی، یک هزار و ۴۳۸ بیمار سکته مغزی و یک هزار و ۴۲۷ بیمار تنفسی توسط اورژانس ۱۱۵ استان امدادرسانی شده‌اند.

وی در ادامه با بیان اینکه ۲۳۵ نفر به دلیل گاز گرفتگی با مونواکسید کربن، مسموم شده‌اند، افزود: سه نفر نیز به دلیل مسمومیت با مونواکسید کربن جان خود را از دست داده‌اند.

رحمانی از انجام بیش از ۵۳ هزار ماموریت توسط اورژانس آذربایجان شرقی خبر داد و اظهار کرد: کارشناسان این مرکز در شش ماه سال جاری به ۳۵ هزار و ۷۱۲ ماموریت تصادفی و غیر تصادفی اعزام شده‌اند. 

وی با بیان اینکه بیشترین اعزامی‌ها در سطح شهر تبریز انجام شده است، افزود: از این تعداد ۳۴ هزار و ۵۳۹ ماموریت در شهرستان تبریز و ۸۱ هزار و ۶۷۸ ماموریت در سایر نقاط استان انجام شده است.

وی گفت: از ۱۱ هزار و ۷۳۱ ماموریت تصادفی انجام شده، پنج هزار و ۳۴۴ ماموریت تصادف در شهرستان تبریز و شش هزار و ۳۸۷ مورد ماموریت تصادفی در سایر شهرستان‌ها انجام شده است.

انتهای پیام