اخبار تازه

کد خبر ۱۲۵۲۷۳ انتشار : ۲۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۵۷

خوزستان| یک هزار زائر خارجی اربعین میهمان اندیمشک شدند

فرماندار اندیمشک گفت: تا کنون بیش از یکگ هزار زائر اربعین با حضور در شهرستان اندیمشک از خدمات پیش بینی شده به جهت حضور و پذیرایی از عاشقان اهل بیت(ع) برخوردار شدند.

پیمان جهانگیری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اندیمشک، اظهار داشت: امسال  با هدف پذیرایی و تأمین نیازهای زائران داخلی و خارجی تمهیدات ویژه‌ای  با بسیج تمام خدمات شهری و روستایی در شهرستان اندیمشک پیش بینی و فراهم شده است.

وی افزود:  تاکنون 9 کمیته پذیرایی و اسکان زائران اهل بیت(ع) در شهرستان اندیمشک فعالیت خود را آغاز کرده است و خدمات زائران اربعین درحوزه‌های تأمین خدمات رفاهی و اسکان در شهرستان پیش بینی و فراهم شده است.

فرماندار اندیمشک عنوان کرد: بیش از این  نیز  با حضور استاندار خوزستان و جمعی از مسئولان محلی و استانی موکب مرکزی و مجتمع فرهنگی شهدای گمنام اندیمشک در مقبره شهدای گمنام این شهرستان به بهره برداری رسید.

بیش از 12 هزار زائر اربعین با حضور در شهرستان اندیمشک از خدمات پیش بینی شده، برخوردار شده‌اند

وی ادامه داد: مجتمع فرهنگی شهدای گمنام شهرستان اندیمشک با اعتباری بالغ بر 7 میلیارد و 500 میلیون ریال و در زمینی به مساحت 850 متر به بهره برداری رسید  و در این مرکز خدمات رفاهی و اسکان مورد نیاز زائران اربعین ارائه می‌شود.

جهانگیری عنوان کرد: مجتمع فرهنگی شهدای گمنام اندیمشک از طریق اعتبارات شرکت ملی نفت و با پیگیری نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی تأمین اعتبار و به بهره برداری رسید.

وی با اشاره به این که تمام تمهیدات مورد نیاز زائران به جهت حضور در شهرستان اندیمشک پیش بینی و فراهم شده است، گفت: طبق بررسی‌های صورت گرفته  تاکنون بیش از 12 هزار زائر اربعین با حضور در شهرستان اندیمشک از خدمات پیش بینی شده، برخوردار شدند.

فرماندار اندیمشک خاطر نشان کرد: استان‌های تهران، البرز، قم، خراسان رضوی، مشهد، کرمان، فارس و چهارمحال بختیاری، بیشترین حجم زائران داخلی اربعین وارد شده به شهرستان اندیمشک را به خود اختصاص دادند.

یک هزار زائر خارجی با حضور در شهرستان اندیمشک از خدمات رفاهی و اسکان پیش بینی شده، برخوردار شدند

وی با اشاره به حضور زائران خارجی در شهرستان اندیمشک به جهت حضور در آئین باشکوه و معنوی اربعین، افزود: طبق بررسی‌های صورت گرفته  تاکنون بیش از یک هزار زائر خارجی با حضور در شهرستان اندیمشک از خدمات رفاهی و اسکان پیش بینی شده، استفاده کردند.

جهانگیری گفت: کشورهای آذربایجان، روسیه، افغانستان، فرانسه، پاکستان بیشترین زائران خارجی وارد شده به شهرستان اندیمشک را هم زمان با آغاز آئین معنوی و باشکوه اربعین به خود اختصاص دادند.

فرماندار اندیمشک تصریح کرد: شهرستان اندیمشک بین سه استان ایلام، خوزستان و لرستان واقع بوده و دسترسی مناسبی به مرکز کشور و مرزهای خارجی دارد و به همین جهت و با توجه به نقش مهم و محوری ریلی و جاده‌ای این شهرستان باید بیش از گذشته نسبت به توسعه خدمات و تأمین نیازهای زائران اربعین وارد شده به اندیمشک توجه داشت.

وی ادامه داد: به همین جهت با همکاری بخشهای امدادی بهداشتی و شهرداری و تمام دستگاههای اداری و اجرایی و فرهنگی شهرستان اندیمشک تمام تمهیدات مورد نیاز زائران اربعین در شهرستان آماده سازی شد.

جهانگیری با بیان این که خانه معلم شهرستان اندیمشک به جهت اسکان زائران خارجی اربعین در شهرستان آماده سازی و اختصاص یافته است، خاطر نشان کرد: تاکنون  با هدف پذیرایی از زائران اربعین بیش از 70 موکب مردمی فعالیت خود را آغاز کرده است.

گفت‌وگو از: محمد امین جمشیدی