اخبار تازه

کد خبر ۱۲۶۳۰۸ انتشار : ۱۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۵
از گرفتاری مردم تا بی تدبیری مسئولین:

چالش سنگین جوی در شمال کشور

کاهش دما نیز باعث بارش برف در مناطق ییلاقی رامسر شده و احتمال آبگرفتگی معابر نیز در سطح شهر وجود دارد...

برف پاییزی شدید در نیمه دوم دومین ماه پاییز امسال سبب سفیدپوش شدن محورهای کوهستانی غرب استان و مسدودی محور شریانی هراز شده است.

 

به گزارش راه شلمچه، با کاهش دما  شاهد بارش باران در همه مناطق شهرستان رامسر هستیم؛ این بارندگی در شهرهای اطراف نیز درحال بارش است.

 

کاهش دما نیز باعث بارش برف در مناطق ییلاقی رامسر شده و احتمال آبگرفتگی معابر نیز در سطح شهر وجود دارد.

 

بارش برف علاوه بر دهستان اشکور، مناطق گردشگری و ییلاقی جواهرده و گرسماسر را در شهرستان رامسر سفید پوش کرده است.

 

بارش برف پاییزی نیمه‌شب چهارشنبه مناطقی از محور کندوان در جاده چالوس و هراز در جاده آمل را سفیدپوش کرده و سبب مسدودی محور هراز تا اطلاع ثانوی شده است.

 

بر اساس اعلام هواشناسی مازندران، بارش‌های شدید باران و برف از ساعات آینده در همه مناطق مختلف استان صورت خواهد گرفت و مردم باید در انتظار سرمای شدیدی در روزهای ماه آبان در مازندران سرسبز باشند.

 

اخبار تکمیلی راه شلمچه بنابر منابع موثق حکایت از آن دارد که بارش شب گذشته باران راه ارتباطی چندین روستا را در شهرستانهای رامسر و تنکابن قطع کرده و چندین پل موقت که در اثر سیل مهرماه ساخته شده بود را تخریب کرد.

 

بر اساس اعلام پلیس راه مازندران، تردد در محور کرج ـ چالوس بدون زنجیر چرخ ممنوع و بدون همراه داشتن زنجیر چرخ ممکن نیست و پلیس یا خوردهایی که زنجیر چرخ نداشته باشند بر اساس قانون برخورد می‌کند.

 

بارش‌ها و افزایش تقاضا برای حضور زائران ماندرانی در ایام شهادت امام هشتم شیعیان سبب شد تا قیمت بلیت هواپیما در مسیر ساری به مشهد با افزایش چندین برابری مواجه شود.

 

در آستانه پایان ماه صفر و شهادت امام رضا(ع) نرخ بلیط‌های هواپیما به مقصد مشهد مقدس و بالعکس در آژانس‌های هواپیمایی مازندران به صورت چشمگیری افزایش پیدا کرده تا جایی که یکی از آژانس‌ها نرخ برگشت چارتر از مشهد به مازندران را برای هر نفر تا 750 هزار تومان به فروش رسانده است.