اخبار تازه

کد خبر ۱۲۶۳۵۰ انتشار : ۱۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۱
رئیس اداره اوقاف مینودشت در گفت‌و,گو با راه شلمچه؛

اعلام برنامه‌های دهه وقف در مینودشت

با آغاز دهه وقف، رئیس اداره اوقاف شهرستان مینودشت برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی این دهه را تشریح کرد.
 
 جعفر ذوبی سرابی امروز در گفت و گو با خبرنگار راه شلمچه در گنبدکاووس با اشاره به اینکه در سال جاری دهه وقف به صورت موضوعی و با رویکرد ترویج فرهنگ وقف
برنامه‌ریزی شده است، اظهار کرد: در این دهه تلاش کردیم در کنار برنامه‌های فرهنگی، مذهبی و اجتماعی روتین در بقاع متبرکه و آستان امامزادگان برنامه‌های کاربردی و محتوایی را طراحی و برنامه‌ریزی کنیم.
 
سرابی با بیان اینکه دهه وقف از روز سه شنبه 15 آبان ماه آغاز شد، افزود: این روز به نام «وقف، رسانه و ترویج موقوفات مشارکتی» نامگذاری شده است که نشست با اصحاب رسانه، دیدار با خانواده شهدا، دیدار با امام جمعه شهرستان مینودشت و نواختن زنگ وقف در مدرسه متوسطه دوره اول دخترانه سمیه از جمله برنامه‌های این روز بود.
 
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان مینودشت با تاکید بر اینکه چهارنشبه 16 آبان ماه با عنوان وقف، ترویج فرهنگ قرآن و عترت دومین روز دهه وقف، خاطرنشان کرد: برگزاری همایش لبیک رسول‌الله و پیاده‌روی حرم تا حرم از آستان مقدس امامزاده جعفر (ع) تا زیارتگاه «پیرسرخو» به طول 10 کیلومتر و حضور بیش از 5 هزار نفر از مهم‌ترین برنامه‌های طراحی شده برای این روز بوده است.
 
سرابی با اشاره به اینکه غبارروبی گلزار شهدا و شرکت در نماز عبادی سیاسی جمعه را مهمترین برنامه‌های پنج‌شنبه و جمعه به عنوان سومین و چهارمین روز دهه وقف و با عناوین وقف، ترویج فرهنگ زیارت و وقف، انتظار و مهدویت دانست و ادامه داد: در روز شنبه آتی که به عنوان وقف، توسعه علم و فناوری نامیده شده است نشستی با دانشگاهیان شهرستان در دانشگاه آزاد مینودشت برگزار خواهد شد.
 
وی عنوان روز یکشنبه هفته آتی را وقف، اجرای نیات واقفین عنوان کرد و گفت: در این روز نشستی با اصناف شهرستان مینودشت برگزار کرده و گزارشی از وقف‌های مشارکتی و نقش اصناف در ترویج فرهنگ وقف گفت و گو خواهیم کرد.
 
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان مینودشت نشست با کارکنان شبکه بهداشت و درمان این شهرستان و عیادت از بیماران بیمارستان حضرت فاطمه‌الزهرا (س) را از برنامه‌های روز دوشبه 21 آبان ماه برشمرد و تاکید کرد: در روز سه‌شنبه نیز که ویژه تجلیل از واقفین است از واقفین و اعضای انجمن یاوران وقف در مراسمی با حضور مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گلستان نیز تقدیر خواهیم کرد.
 
سرابی در این نشست با اشاره به اینکه نشست با فرهنگیان در روز چهارشنبه و برگزاری نشست بصیرتی برنامه‌های دو روز پایانی دهه وقف امسال در شهرستان
مینودشت است، اضافه کرد: نشست با فرهنگیان با هدف انتقال مفاهیم در این حوزه از سوی معلمان به دانش‌آموزان و نشست بصیرتی با موضوع گفتمان زندگی اهل بیت (ع) برگزار خواهد شد.
اخبار مرتبط :