اخبار تازه

کد خبر ۱۲۶۸۱۴ انتشار : ۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۰
آخرین پیش‌بینی هوای کشو؛

ورود موج جدید بارش‌ها در هفته جاری

سازمان هواشناسی از ورود موج جدید بارش‌ها را در هفته جاری خبر داد.

به گزارش راه شلمچه، محمد اصغری کارشناس سازمان هواشناسی آخرین وضعیت هواشناسی را تشریح کرد و گفت: از سه شنبه این هفته بارش باران در بخش هایی از استان های هرمزگان، کرمان، یزد، سیستان و بلوچستان، خراسان های جنوبی، رضوی و شمالی و بخش هایی از استان های سمنان و گلستان پیش بینی می شود.face mask

face mask

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: در این روزها 18 تا 19 میلی متر بیشتر از میانگین بلندمدت بارش ها، افزایش بارش داشتیم و شرایط بسیار خوبی بود که ایلام و کهگیلویه و بویراحمد بهترین شرایط را داشتند و در ایلام 140 میلی متر بالاتر از نرم ( میانگین بلندمدت بارش ها)، بارندگی گزارش شده است.

وی گفت: در جدول رده بندی تهران نیز در اواسط جدول قرار دارد و میزان بارندگی 34 میلی متر بالاتر از میانگین بلندمدت بارش ها بوده و کمترین میزان بارش ها در استان های اردبیل و آذربایجان شرقی گزارش شده است.

اصغری افزود: در ساعات گذشته بارش ها در نیمه غربی کشور گزارش شد و امروز عمده ناپایداری های جوی در شمال شرق کشور و بخش هایی از مرکز خواهد بود و این موج، یکشنبه کشور را ترک می کند.

اصغری گفت: فردا و پس فردا در سواحل دریای خزر بارندگی داریم و سرعت باد در شمال سیستان و بلوچستان و کرمان نیز در حد خیزش گرد و خاک برای فردا پیش بینی می شود.

وی افزود: از روز سه شنبه موج بارش جدید چندین استان را فرا می گیرد که البته مدت زمان آن کم است و در پایان هفته موج جدیدی از سمت نوارغربی وارد کشور می شود.

اخبار مرتبط :