اخبار تازه

کد خبر ۱۲۶۸۴۲ انتشار : ۲۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۴

خانه هلال در روستاهای مناطق محروم اردبیل برای امدادرسانی تیم‌های عملیاتی تجهیز می‌شود

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر اردبیل با اشاره به اهداف راه‌اندازی خانه‌های هلال گفت: این خانه‌ها در روستاهای مناطق محروم و کم‌برخوردار استان تجهیز می‌شوند تا در مواقع ضروری و خاص قبل از رسیدن تیم‌های عملیانی خود اهالی روستا عملیات را آغاز کنند.

به گزارش راه شلمچه به نقل از خبرگزاری تسنیم از اردبیل، عزت‌اله ضربی ظهر امروزدر مراسم افتتاح و تجهیز خانه هلال روستای معصوم‌آباد بخش ثمرین اظهار داشت: تاکنون در شهرستان اردبیل 9 خانه هلال راه‌اندازی و تجهیز شده و بقیه خانه‌های هلال در شهرستان‌های دیگر استان هستند که در صورت لزوم این تعداد را افزایش خواهیم داد.

وی با اشاره به اهداف راه‌اندازی خانه‌های هلال تصریح کرد: این خانه‌ها در روستاهای مناطق محروم و کم‌برخوردار استان تجهیز می‌شوند تا در مواقع ضروری و خاص قبل از رسیدن تیم‌های عملیانی خود اهالی روستا عملیات امدادرسانی را شروع کنند و تا حد امکان از مرگ و میر ناشی از دیر رسیدن نیروهای امدادی جلوگیری به عمل آید.

ضربی تصریح کرد: این کار با هدف کاهش خسارات حوادث طبیعی و غیرطبیعی آموزش اهالی روستاها با برگزاری دوره‌های امداد و کمک‌های اولیه و تشکیل تیم‌های امداد و نجات انجام می‌شود که در این راستا برنامه‌ریزی‌های لازم انجام یافته و تلاش و جدیت ما بر این است که از وقوع حوادث تا حد امکان جلوگیری شود.

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان اردبیل با اشاره به شعار هر خانواده یک امدادگر تنها با آموزش به اقشار مختلف جامعه محقق شدنی است افزود: آموزش دوره‌های مختلف توسط جمعیت هلال احمر استان برنامه‌ریزی شده که درطول سال برگزار می‌شود که امیدواریم خروجی مورد انتظار حاصل شود.

وی با اشاره به این که امر آموزش و به روز رسانی تکنینک‌ها و مهارت‌های امدادرسانی یک ضرورت انکارناپذیر است بیان کرد: انتظار داریم اقشار مختلف مردم با حضور در دوره‌های آموزشی در این زمینه فعال‌تر از قبل باشند چرا که حادثه هیچ وقت خبر نمی‌کند و باید در این راستا برنامه‌ریزی‌های اساسی داشته باشیم.

ضربی با اشاره به این که در حوادث زمان بسیار مهم است اظهار کرد: انتظار داریم اقشار مختلف در خانه‌های هلال ثبت نام کرده و فعالیت داشته باشند تا در زمان حادثه قبل از رسیدن نیروهای امدادی و زمان طلایی اولیه به امدادگری و نجات همدیگر بپردازند و به حل مشکلات در این زمینه رسیدگی کنند.