اخبار تازه

کد خبر ۱۲۷۱۶۷ انتشار : ۱۲ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۱
لفوتی؛

از سقوط دیگران خوشحال نشویم!

به جای پا گذاشتن روی گلوی هم؛ دست همدیگر را بگیریم و بالا بکشیم


اگه خواستی تکیه بدی نه به چهره ها اعتماد کن نه به زبون ها

به دو تا چیز اما میشه تکیه کرد؛ یکی مرام و مردونگی دومی انسانیت؛ اولی نمک میشناسه دومی هیچ وقت ظلم نمیکنه

راه شلمچه- محمدرضا لفوتی؛ مدتی است اتفاق هایی رخ می دهد که در یکی دو روز اخیر نیز زبانزد خاص و عام شده است

متاسفانه برخی ها در حال سوء استفاده و تخریب جایگاه والای انسانی هستند کسانیکه در ظاهر دوست هستند ولی عادت کرده اند با کمترین رخ دادی، فوری، های و هوی راه بیاندازند و با هوچی گری های همیشگی اشان با آبروی دیگران بازی کنند.

هیچکس نمیتواند ادعا کند که در زندگی خصوصی و حریم شخصی اش و یا در امور کاری و عمومی اش بی نقص است به جای ریز شدن در زندگی و امور کاری دیگران، بدون شک اگر ذره بین را بر روی زندگی خودمان زوم کنیم ایرادهای فراوانی، رو می آید و دیده میشود.

انسان نیاز به وحدت دارد و نیاز دارد که هرکسی دست دیگری را بگیرد نباید از به زیر افتادن افراد خوشحال شدنباید برای پیروزی بر رقیب، چنگ به هر اهرمی زد چراکه سقوط_دیگران برای ما ثمری نخواهد داشت تفکر عالم کثرت، یک تفکر غلط است که باید پایت را بگذاری روی کَله ی کسی تا برود پایین برای اینکه شما بیایید بالا

 این تفکر غلط است و باید #تفکر_وحدت را در منطقه جایگزین کنیم، همه دست همدیگر را بگیریم و یکدیگر را بالا بکشیم؛ نه اینکه برای پیشرفت و ارتقای حرفه ای، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، رسانه ای و یا هرچیز دیگر؛ شروع به خالی کردن زیر پای دیگران کنیم.

اینکه برخی میگویند "فلان مشکل بر سر هیچ کافر و دشمنی هم نیاید" فقط یک جمله نیست باید در میدان حقیقی به آن عمل کرد و از ایجاد مشکل در مسیر زندگی و کاری دیگران خوشحال نشد و اگر ادعای انسان بودن داریم باید قبل از رخ داد مشکل، تذکر و هشدار بدهیم، حتی اگر فرد مقابل دشمن ما باشد.

الان در دوره و زمانه ای زندگی ‌میکنیم که نیازمند وحدت هستیم؛ زمانیست که #وحدت و وحدت ملی کارساز و چاره ساز است و باید در برابر برخی نامردان، وحدت منطقه ای هم داشته باشیم، در غیر اینصورت ضرر و زیانها غیرقابل جبران خواهد بود.

هر_انسانی نیز همچون سلولی در یک پیکر عظیم است که از مجموعه ‌ی انسان‌ ها شکل گرفته است؛ در این پیکر، باید هر کسی دیگری را رشد دهد تا بتواند از تأثیر متقابل این رشد مثبت، برخوردار شود. اگر حتی یکی از افراد جامعه تنزل کند، تمام جامعه ضرر ناشی از این سقوط را متحمل می‌شودو یکی از موارد پرداخت تاوان و غرامت سقوط فردی، از بین رفتن امنیت عمومی جامعه است.
میزان چنین اتفاق هایی در هر جامعه‌ای که از فرهنگ عمومی بالاتری برخوردار باشد، کمتر است و آن جامعه آسیب کمتری خواهد دید.

اگر کسی بخواهد رشد کند، باید به رشد دیگران هم کمک کند؛ نه اینکه به هر نحوی جلوی رشد دیگران را بگیرد و برای بالا رفتن خود، آن‌ها را به زیر کشد و ساقط کند در این صورت نه تنها خود در نهایت متضرر می‌شود و سقوط می‌کند، بلکه نسل بعدی و بازماندگان وی، زیان ناشی از این خطای او را متحمل خواهد شد از قدیم الایام گفته اند که زمین گرد است همدیگر را برای زود به مقصد رسیدن دور نزنیم؛ زمین گرد است و باز به هم می رسیم...

بنی آدم اعضای پیکرند
که در آفرینش ز یک گوهرند
چو عضوی به درد آورد روزگار
دگر عضوها را نماند قرار
(سعدی)

اخبار مرتبط :