اخبار تازه

کد خبر ۱۲۷۸۹۵ انتشار : ۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۰

یزد| شهدای گمنام سفیران فرهنگی جامعه محسوب می‌شوند

فرمانده پایگاه بسیج شهیدین و معاون فرهنگی دادگستری استان یزد گفت: شهدای گمنام ستارگان پرفروغ آسمان هدایت و سفیران فرهنگی جامعه محسوب می‌شوند.
- اخبار استانها -

به گزارش راه شلمچه به نقل از خبرگزاری تسنیم از یزد، محمدرضا عرشیان در حاشیه مراسم چهارمین سالگرد تدفین شهدای گمنام در میدان امیرچخماق یزد اظهار داشت: همه شهدا منبع فیض معنویت و چراغ راهنمای بشریت هستند و شهدای گمنام در این مسیر علمدار و پرچمدار این حرکت بودند.

وی گفت: شهدای گمنام مظلومانه شهید شدند و گمنام و غریبانه ماندند اما تدفین آنان در برخی از محل‌های خاص فرصتی برای ما انسان‌های غرق در روزمرگی و زندگی مادی است تا از این منابع فیض بهره گیریم.

پیکر مطهر شهید گمنام دفاع مقدس در رامسر تشییع شدمردم رامسر با شهید گمنام دوران دفاع مقدس وداع می‌کنندعدم استقبال مسئولان دانشگاه دولتی بجنورد از تدفین شهید گمنام در دانشگاه

این مقام مسئول اظهار داشت: باید برخی از مکان‌های خاص در شهرها مزین به قبور مطهر شهدای گمنام باشد تا یادمان نرود امنیتی که امروز مستغرق در آن هستیم به چه قیمیت حاصل شده است.

وی با اشاره به توریستی بودن استان یزد و به ویژه میدان امیرچخماق، این مکان را بهترین جا برای تدفین شهدا دانست و تصریح کرد: میدان امیرچخماق که محل بازدید توریست‌هایی از اقصی نقاط جهان است باید این سوال را در ذهن آنان ایجاد کند که چرا این مکان پر تردد در مرکز شهر برای دفن این شهدا در نظر گرفته شده است؟

فرمانده پایگاه بسیج دادگستری شهدای گمنام را سفیران فرهنگی ذکر کرد و گفت: شهدای گمنام برای مردم مأمن و گره گشا و محل حاجت آنها هستند و برای بسیاری از مردم و به ویژه توریست‌ها نقش سفیر فرهنگی را ایفا می‌کنند که با اندکی تأمل و تفکر در آرمان مقدس این شهدا تأثیر عمیق و ماندگاری بر تارک فکر و اندیشه آنان حک می‌شود.

وی تأکید کرد: باید این فرصت را غنیمت شمرد و این روح بلند ایثار، شهادت‌طلبی، دفاع از مظلومین و حق‌محوری را به دنیا صادر کرد.