اخبار تازه

کد خبر ۱۲۸۰۶۰ انتشار : ۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۰۲

برگزاری «چهارشنبه‌های انقلاب» در گنبدکاووس +تصاویر

اولین نشست چهارشنبه های انقلاب اسلامی در گنبد کاووس با عنوان "چهل شب- چهل خاطره" به مناسبت چهل سالگی انقلاب اسلامی با رویکرد دست آوردهای انقلاب در انجمن دوستداران کتاب مهر گنبدکاووس برگزار شد.
 
اولین شب این نشست با همکاری پایگاه مقاومت منتظران مهدی (عج)، پایگاه فرهنگی اجتماعی سید آباد و بدلجه وانجمن دوستداران کتاب مهر گنبد کاووس با دعوت ازحاج عباس دانشمند از بازاریان ، معتمدین و مبارزین قبل انقلاب برگزار شد.
 
دراین نشست که با حضور عده ای از فعالین و مبارزین قبل انقلاب و نیروهای پایگاه مقاومت منتظران مهدی (عج) برگزار شد حاج عابس دانشمند بخشی از خاطرات وفعالیت های خود را در خصوص حضور و مهاجرت خانواده اش به گنبدکاووس و وضعیت و امکانات آن زمان (سال 37) تا کنون را برای حاضرین تشریح کرد.
 
دانشمند درخصوص وضعیت آب آشامیدنی شهرستان در آن زمان گفت: آنروزهمه در خانه چاه آب داشتن و از آب چاه استفاده می کردند تا قبل پیروزی انقلاب هم همه خانه ها از نعمت آب برخوردار نبودند آب توسط تانکرهای آب رسانی توسط ارابه های اسبی توزیع می شد.
 
وی با مقایسه امکانات آبرسانی آن زمان با بعد از انقلاب اسلامی گفت: ما باید قدر دان این نظام و نعمت های الهی باشیم و از اسراف پرهیز کنیم نعمت آب لوله کشی که امروز در خدمت مردم است یکی بزرگترین خدمات انقلاب اسلامی به مردم می باشد . به خاطر دارم که بسیاری از قسمت های شهراز آب لوله کشی برخوردار نبودند و روستاها از آب باران استفاده می کردند اما امروز همه شهر وتا حدالامکان اکثر روستا از آب آشامیدنی لوله کشی برخوردار هستند.
 
این نشست با خاطراتی از فعالیت انقلابی مردم گنبدکاووس در اوایل انقلاب به روایت آقای پرویز شاهقلی پایان یافت.
 
گفتنی است برگزاری این نشست ها به توصیه امام جمعه گنبد کاووس می باشد که تحت عنوان چهار شنبه های انقلاب اسلامی در گنبد کاووس از این پس هر چهارشنبه در محل انجمن دوستداران کتاب مهر گنبد کاووس برگزار می شود و حضور عموم مردم در این نشست آزاد است.
اخبار مرتبط :