اخبار تازه

کد خبر ۱۲۸۶۰۸ انتشار : ۱۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۳۴

نشست فرهنگی در گنبدکاووس با موضوع عکس‌هایی از حماسه 12 دیماه +تصاویر

به همت پایگاه مقاومت شهید مطهری با حضور مردم و بسیجیان این پایگاه درمسجد جامع قائمیه ی گنبد کاووس، نشست فرهنگی برگزار شد.
 
به گزارش راه شلمچه از گنبدکاووس، در این نشست سید علی کریمیان از نویسندگان و پژوهشگران انقلاب اسلامی و 8 سال دفاع مقدس و فرمانده پایگاه مقاومت منتظران مهدی (عج) حوزه رسالت سپاه گنبد کاووس برای اولین بار عکس های از آرشیو خود را که مربوط به حماسه 12 دیماه 1357بود را به صورت پاورپوینت برای حاضرین به نمایش گذاشت.
.
 
دراین برنامه برای اولین بارعکس‌های از وقایع انقلاب و همراهی مردم و شهیدان گنبدکاووسی به نمایش در آمد و مورد استقبال حضار قرار گرفت.
 
 
این فعال فرهنگی در حین نمایش عکس ها توضیحاتی را به حضار در خصوص آن وقایع ارائه می نمود.
 
مشاور فرهنگی فرماندار گنبد کاووس در ادامه  این نشست 2خاطره گفت: دو خاطره از سردار بزرگ شمال کشور شهید صمد اسودی فرمانده گردان امام حسین(ع)از لشکر و یژه 25 کربلا و سردار بزرگ لشگر 27 محمد رسول الله (ص) شهید اسماعیل قهرمانی ( جانشین شهید همت) برای حضار بیان نمود.
 
 
 
مدیر انجمن دوستداران کتاب مهر گنبد کاووس گریزی بر فرهنگ مطالعه ، یکی از دغدغه های امروز مقام معظم رهبری را عدم کتابخوانی جامعه ما بخصوص جوانان و نوجوانان دانست و گفت: امروز نبرد ما نبرد نرم یا فرهنگی است و اگر میخواهیم به سلاح روز مجهز باشیم باید همه به کتابخوانی روی بیاوریم و فرهنگ مطالعه را در شهر و کشورمان ترویج کنیم.
 
در ادامه این نشست برادر بسیجی سید هادی صباحی مسئول فرهنگی سپاه گنبد کاووس و فرمانده پایگاه شهید مطهری مسجد قائمیه ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین در خصوص اهمیت کارهای فرهنگی و فرهنگ کتابخوانی و مطالعه را بیان داشت وگفت: یکی از مشکلات امروز جامعه عدم مطالعه جوانان و نوجوانان است که باید با تشکیل گروه های کتابخوانی این سنت نیک کتابخوانی را دوباره احیا کنیم و جوانان با کتاب انس پیدا کنند.
 
 
 
در پایان یکی از بسیجیان پایگاه کتاب "توضیح الرسائل کربلا" را ضمن توضیح مختصر برای خواندن به حاضرین معرفی کرد.
 
 
اخبار مرتبط :