اخبار تازه

کد خبر ۱۲۸۶۲۰ انتشار : ۱۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۲

شهید قدیمی یکی از ستارگان آسمانی فُردوی قهرمان

حضور 200 نفر از رزمندگان روستای کوچک فردو در منطقه عملیاتی تپه چشمه دزفول و نیز شرکت در عملیات‌هایی همچون آزاد سازی بستان، ‌شکست حصر آبادان و نیز عملیات فتح المبین و آزاد سازی خرمشهر بخشی از دلاوری‌های رزمندگان این خطه است.

به گزارش راه شلمچه، روستاي فُردو در کوهستان‌های سردسیر و ییلاقی قم قرار دارد و این روستا در فاصله  50 کيلومتری با بیش از 114 شهید یکی از شهیدآبادهای ایران اسلامی است و در دوران دفاع مقدس از ٤٠٠ خانواری كه در سال‌هاي جنگ ساكن آن بودند، ١١٤ نفر شهيد، ٢٥٠ جانباز و چند مفقودالاثر يادگار دارد و یکی از آن ستاره‌های آسمانی شهید عبدالحسین قدیمی است.

شهید عبدالحسین قدیمی سال ۱۳۵۰ در روستای فردو چشم به جهان گشود و در فضای سالم روستا و با کوشش پدر و مادر، فردی مذهبی و متدین تربیت شد.
دوران ابتدایی را در همان روستا گذراند و برای ادامه زندگی، شغل آهنگری را انتخاب کرد.

او نیز مثل دیگر جوانان روستای شهیدپرور فردو نتوانست شاهد غربت امام خویش و ظلم استکبار جهانی باشد، لذا لباس رزم پوشید و به جمع خط‌شکنان لشکر ۱۷ علی بن ابی طالب(ع) پیوست. 
عبدالحسین مدت زمان زیادی در جهبه ماند و در واحد پدافند هوایی لشکر مشغول خدمت بود. در تاریخ ششم تیرماه 1364 در منطقه خرمال عراق به درجه رفیع شهادت نایل آمد و در گلزار شهدای روستا فردو به جمع شهدا پیوست.

اخبار مرتبط :
  0
  سیاوش بهرامی ۱۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۴

  شهید، و شهادت امر بسیار عظیم و حقیقت شگفت آوری است.

  ما چون به مشاهده شهدا عادت کرده ایم و گذشتها و ایثارها و عظمتها و وصایا و راهی که آنها را به شهادت رساند، زیاد دیده ایم، عظمت این حقیقت نورانی و بهشتی برایمان مخفی میماند؛

  ◀️مثل عظمت خورشید و آفتاب که از شدّت ظهور، برای کسانی که دائم در آفتابند، مخفی میماند.
  شهادت بالاترین موهبت و رحمت الهی بر بندگان وارسته و ایثارگش میباشد.

  پاسخ