اخبار تازه

کد خبر ۱۲۸۶۲۶ انتشار : ۱۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۲
سابقی:

با «ذلت پذیری« رای و تدبیر مرا تباه کردید..

راه شلمچه- محمدرضا سابقی؛ انسانی زحمتکش و بیابانگرد، از امیر مهربانی و عدالت، حضرت علی(سلام خداوند بر وجود مقدسش) پرسید: ای علی، تقوا را برایم توصیف کن...؟

 
 امام علیه السلام با محبت و تواضع فراوان، فرمود:  اگر در زمینی که پر از خار و خاشاک بود، مجبور به گذر شدی، چه میکنی؟ 
بنده خدا، گفت: پیوسته مواظب هستم و با احتیاط راه میروم تا خود را حفظ کنم.
 
مولای متقیان، امیرالمومنین(ع) با عشق و مهرورزی ویژه به آن مرد، فرمودند: در دنیا نیز چنین کن! که تقوا همین است.
و از گناهان کوچک و بزرگ پرهیز کن و هیچ گناهی را کوچک مشمار زیرا کوهها با آن عظمت و بزرگی از سنگهای کوچک درست شده اند.
 
در خطبه ۲۷ نهج البلاغه حضرت علی علیه الصلوات والسلام، به فقیهان! و سایر مسلمانان اهل مناسک و عبادات و نذورات مالی! و نیز حج متواتر و ملتزم به شعائرشخصی! ، ولی غافل از مظلومیت مردمان و فارغ از رنج و احوال محرومان و بدور از اقامه جهاد و گسترش عدالت،،  با قاطعیت وخشم مقدس ، چنین می فرمایند: 
 اى مرد نمايان نامرد اى كودك صفتان بى خرد كه عقل هاى شما به عروسان پرده نشين شباهت دارد چقدر دوست داشتم كه شما را هرگز نمى ديدم و هرگز نمى شناختم. 
 
شناسايى شما سوگند به خدا كه جز پشيمانى حاصلى نداشت، و اندوهى غم بار سر انجام آن شد. 
 
خدا شما را بكشد كه دل من از دست شما پر خون، و سينه ام از خشم شما مالامال است كاسه هاى غم و اندوه را، جرعه جرعه به من نوشانديد، و با نافرمانى و ذلّت پذيرى، رأى و تدبير مرا تباه كرديد، 
 
 
خطبه مقدس ۲۷ نهج البلاغه
ولی این دسته(اکثریت مسلمانان! بدون تفکر در اهداف دین و تدبر در اعمال و عباداتش و بی توجه به خطبه ها و فرامین حضرت(ع) ولی دوستدار ایشان!!) برای رسیدن به لقاالله و سعادت ابدی، رنج حاصل از روزه داریها و نمازها و سفرهای سخت بسوی کعبه! در آن دوره و گاها" گستردن سفره های طعام برای امثال خودشان... را برگزیدند؟؟! و سرانجام همچنان که مشغول شعائر و مناسکشان بودند تن به ذلت و خفت و پیروی از معاویه و یزید و بوسیدن پای پلید آنان دادند
اخبار مرتبط :
  0
  دکتر مومنی ۲۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۶

  این خاک غنی که سرتاسرش مصلای عطر پاک شهیدان معظم و الهی است ، مامن ریشه های فرهنگ غنی و تمدن عظیم ایران اسلامی است و تمامی دستانی که برای حفظ احیاء و ماندگاری دانش - هنر- صنعت خصوصا صنایع
  زیرساختی همچون هسته ای و ساخت مسکن برای محرومان، و دستهای دیگری از گروه های جهادی، که برای آبادی و آزادی این مرز و بوم به هم گره خوردند و این زنجیره مقدس را بر قله های پر افتخار فرهنگ اسلامی آویختند ، حافظان و افتخار آفرینان واقعی کشور هستند.

  بدین وسیله مراتب سپاس و تقدیر و تشکر خود را به پاس حضور و مشارکت در ساخت فرهنگ و صنعت کشور، اعلام می نماید . امید است این حرکت فرهنگی موجب تثبیت فرهنگ اصیل ایرانی و ارتقاء جایگاه و هویت دینی و ملی مان گردد.
  درود بر شهیدان

  پاسخ
  0
  ملایی ۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۱۵

  ....
  فروتنی و ذلت از برای کسی که متکبر باشد موجب پستی و ذلت خود است و نیز باعث گمراهی آن متکبر، و باعث زیادتی تکبر او می شود. و بسا باشد که اگر مردم تواضع او رانکنند و بر او تکبر کنند متنبه شود و تکبر را ترک کند/..

  و از این جهت است که حضرت رسول اکرم- صلی الله علیه و آله وسلم- فرمود که: «هر گاه متواضعین امت مرا ببینید، از برای ایشان تواضع کنید. و هر گاه متکبرین را ببینید بر ایشان تکبر کنید، به درستی که این باعث مذلت و حقارت ایشان می شود»

  پاسخ
  0
  حجت سرافراز ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۴۷

  ازدرختان جنگل پرسیدند: چرا با این عظمت ازتبر میترسید؟ گفتند: چون دسته آن ازجنس خودمان است.اگر میخواهید عناصر فتنه رابشناسید،درصفوف داخلی همین انقلابی نمایانی که در تمام خاندانشان یک شهید و جانباز دیده نمی شودو فقط بدنبال حقوق بالاتر و جاه طلبی و ریاستند ..
  برای پیدا کردن دشمنان انقلاب و انقلابیون اصیل لازم نیست در آمریکا و اسرائیل و انگلستان به دنبالشان بگردید بلکه در میان همین مدیران و مسئولینی که در کشور بر خلاف اهداف بلند شهدا و ایثارگران حرکت می کنند و وصیت نامه های شهیدان والامقام و گلگون کفن و سخنان و رهنمودهای امام خمینی و رهبری معظم را آویزه گوششان نکرده و متأسفانه بعضا در پست هائ کلیدی کشورند و امثالهم آنها بگردید.

  پاسخ