اخبار تازه

کد خبر ۱۲۸۶۸۷ انتشار : ۱۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۵۷

انجام بیش از ۴۵۰ مأموریت توسط آتش نشانی مهاباد

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مهاباد گفت: آتش نشانی مهاباد امسال بیش از ۴۵۰ مأموریت انجام داده است.

به گزارش راه شلمچه به نقل از   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مهاباد، احمدی مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مهاباد گفت: نیرو‌های امدادی آتش نشانی مهاباد امسال ۴۵۷ مأموریت، شامل ۴۱۱ مورد شهری و ۴۶ مورد خارج از محدوده شهری را در زمینه امداد و نجات در این شهرستان انجام داده اند.

رحمان احمدی افزود: از این تعداد ۳۴۹ مورد مربوط به اطفای حریق، ۲۸ مورد حوادث جاده‌ای و تصادفات، ۳۱ مورد دفع حیوانات موذی و مابقی امداد رسانی متفرقه شامل گیر کردن در آسانسور، نجات حیوانات اهلی، رفع نشت گاز و سیلاب بوده که با موفقیت انجام شده است.

احمدی گفت: در این مدت ۶۸ نفر شامل ۵۲ نفر مرد و ۱۳ نفر زن و سه نفر کودک مصدوم شده و ۱۹ نفر از جمله ۱۴ مرد و پنج زن در حوادث مختلف جان باخته اند.

وی افزود: برای افزایش ایمنی و حفظ سلامت شهروندان، امسال ۲۶۸ گواهی ایمنی برای ۲۰۹ ساختمان و ۵۹ مورد واحد تجاری و آموزشی صادر شده است.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مهاباد، با بیان اینکه آموزش افراد در زمینه مقابله با حوادث از عوامل کاهش آسیب‌های جانی و مالی است گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۵۲ کلاس آموزشی در زمینه‌های نکات ایمنی و راه‌های مقابله با آتش سوزی، توسط مأموران این سازمان برای دانش آموزان، مربیان و کارکنان اداره برگزار شده است.