اخبار تازه

کد خبر ۱۲۸۷۵۵ انتشار : ۱۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۱۲

طارمی پشت خط اسطوره‌ها ماند

مهدی طارمی نتوانست هت تریک کند و در کنار حسین کلانی، علی جباری، غلام حسین مظلومی و علی کریمی قرار بگیرد.

ورزش سه: تیم ملی ایران شروع طوفانی در جام ملت های آسیا داشت و توانست با 5 گل یمن را شکست دهد. این نتیجه فوق العاده در شرایطی رقم خورد که مهدی طارمی 2 گل به ثمر رساند و نقش پررنگی در این برد بزرگ داشت. طارمی در ادامه مسابقه نیز نمایش فوق العاده ای از خود نشان داد و فرصت زدن گل های بعدی را هم داشت اما در نهایت نتوانست هت تریک کند و در دقیقه 71 جای خود را به کریم انصاری فرد داد.

در تاریخ جام ملت های آسیا تنها 4 بازیکن ایرانی موفق به انجام هت تریک در جام ملت های آسیا شده اند. حسین کلانی در بازی ایران و عراق در جام ملت های آسیا 1972 موفق به این کار شد و در همان تورنمنت علی جباری با هت تریکش، پیروزی 3-2 مقابل تایلند را رقم زد. 8 سال بعد نوبت زنده یاد غلام حسین مظلومی بود که هت تریک کند؛ او در جریان برتری 8-0 مقابل یمن جنوبی سه گل زد و نام خود را برای همیشه در تاریخ فوتبال ایران ماندگار کرد.

24 سال پس از هت تریک مظلومی، علی کریمی در یکی از جذاب ترین بازی های تاریخ جام ملت های آسیا هت تریک کرد تا ایران در یک چهارم نهایی کره جنوبی را شکست داده و حذف کند.

اما در نهایت طارمی موفق به هت تریک نشد تا در کنار نورایی، برزگری، فرکی و استیلی به جمع بازیکنانی بپیوندد که در جام ملت های آسیا دبل کرده اند. همچنین علی دایی و بهتاش فریبا ملی پوشان هستند که سابقه زدن 4 گل در یک بازی یا پوکر را در تاریخ جام ملت های آسیا دارند.

حسین کلانی: ایران 3 عراق 0 (1972)

علی جباری: ایران 3 - تایلند 2 (1972)

غلام حسین مظلومی: ایران 8 یمن جنوبی (1980)

علی کریمی: ایران 4 کره جنوبی 3 (2004)

برچسب ها :درگذشت هنرمند