اخبار تازه

کد خبر ۱۲۸۸۵۱ انتشار : ۲۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۶

حملات هوایی هر روزه آمریکا در سومالی

فرماندهی مرکزی آمریکا از حملات هوایی هر روزه طی اولین روزهای سال ۲۰۱۹ علیه مواضع گروه تروریستی الشباب در سومالی و کشته شدن ۱۶ تروریست طی حملات انجام شده خبر داد.

به گزارش راه شلمچه به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، این حملات بخشی از ماموریت نیروهای آمریکا با همکاری اتحادیه آفریقا و نیروهای امیتی ملی سومالی برای مقابله با جنبش تروریستی الشباب است.

براساس اعلام فرماندهی مرکزی آمریکا،  از ششم تا هشتم ژانویه آمریکا هر روز یک حمله علیه مواضع الشباب انجام داده که در نهایت منجر به کشته شدن ۱۶ شبه نظامی شده است.

دوم ژانویه در اولین حمله آمریکا در سال ۲۰۱۹ در سومالی ۱۰ نفر از شبه نظامیان الشباب کشته شدند.

فرماندهی مرکزی آمریکا در اعلامیه‌ای گفت: یکی از این حملات که شش کشته بجای گذاشت در یکی از اردوگاه‌های الشباب، محل استقرار نیروهای تروریستی و انجام حملات در منطقه انجام شد.

پنتاگون میزان حملات سومالی را در سالهای اخیر به دنبال تصمیم ترامپ در کاهش محدودیت اقدامات ارتش آمریکا علیه تروریست‌ها، افزایش داده است.

ماه گذشته ارتش آمریکا اعلام کرد که طی شش حمله هوایی در سومالی ۶۲ تروریست الشباب را به هلاکت رسانده است.

ان بی سی نیوز هفته گذشته گزارش کرد که ترامپ در فکر کاهش احتمالی نیروهای آمریکا در سومالی است، حدود ۵۰۰ آمریکایی در حال حاضر در این کشور مستقر هستند.

سخنگوی پنتاگون گفت: اخیرا هیچ تغییری در سیاست های آمریکا در قبال حضور در سومالی صورت نگرفته است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اخیرا دستور خروج نیروهای آمریکایی از سوریه را داده و به گفته مقامات آمریکایی او همچنین میخواهد تا حضور نیروهای کشورش در افغانستان را نیز کاهش دهد.

ترامپ در  سفرش به عراق در سال نوی میلادی گفت: آمریکا نمیتواند پلیس کل جهان باشد. ما در تمام دنیا گسترش یافته‌ایم. ما در کشورهایی هستیم که بیشتر مردم حتی اسمش را هم نشنیده‌اند. صادقانه بگویم این مسخره است.

پنتاگون در نوامبر اعلام کرد که ۱۰ درصد از ۷۲۰۰ نیروی آمریکایی مستقر در آفریقا را به عنوان بحشی از تغییر موضع گسترده‌تر در مقابل رقبای "ابر قدرت" خود نظیر چین و روسیه کم می‌کند.

انتهای پیام

برچسب ها :حمله تروریستی