اخبار تازه

کد خبر ۱۲۸۸۵۲ انتشار : ۲۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۹

لغو مجوز بهره‌برداران معادن کرمان در صورت تأخیر در کار

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: براساس مصوبه امروز جلسه، روند فعالیت سرمایه‌گذاران در معادن از جمله سرمایه‌گذار معدن ظفتک ریگان بررسی و در صورتی که تا پایان سال از برنامه زمان‌بندی عقب بیفتد، لغو مجوز می‌شوند.

به گزارش راه شلمچه به نقل از ایسنا، «مهدی حسینی‌نژاد» امروز 20 دی ماه در جلسه شورای معادن استان کرمان اظهار کرد: یکی از چالش‌های استان در زمینه معادن زغالسنگ است که با توجه به حوادث در معادن شهرستان‌های زرند، کوهبنان و راور، رساندن مصدومان به مراکز درمانی طولانی بود.

وی افزود: مقرر شد برای برطرف کردن این مشکل پایگاه امداد و نجات در این منطقه ایجاد شود که محل آن سه راهی مسجد ابوالفضل(علیه السلام) پیشنهاد شد که نقطه ثقل معادن شهرستان‌های زرند، کوهبنان و راور است و برای دریافت مجوز از شورا این مسأله مطرح می‌شود.

حسینی‌نژاد تصریح کرد: وزارتخانه احداث چهار مرکز امداد و نجات را در کل کشور در برنامه دارد که در ساخت این مرکز در استان کرمان علاوه‌بر بحث معادن، محل کریدور راه ارتباطی و مناطق زلزله‌زده نیز قرار دارد و به‌عنوان امداد و نجات جاده‌ای و زمان حوادث نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: در فاز نخست برای ساخت این پایگاه امداد و نجات 4 میلیارد تومان اعتبار برآورد شده و قابل افزایش است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان در ادامه گفت: چالش دیگر استان در حوزه معادن شن و ماسه است و چون زمان مجوزها یک ساله و پاسخ استعلام‌ها از دستگاه‌های دیگر زمان‌بر است، درخواست این است که زمان مجوز را به 3 سال افزایش بدهیم تا پروسه اداری نیز کاهش پیدا کند.

وی با اشاره به این‌که شورای معادن ظرفیت خوبی برای استان کرمان است و طی یک سال گذشته اقدامات خوبی انجام داده است، یادآور شد: براساس مصوبه امروز جلسه، روند فعالیت سرمایه‌گذاران در معادن از جمله سرمایه‌گذار معدن ظفتک ریگان بررسی و در صورتی که تا پایان سال از برنامه زمان‌بندی عقب بیفتد، لغو مجوز می‌شوند.

انتهای پیام