اخبار تازه

کد خبر ۱۲۸۸۸۰ انتشار : ۲۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۵

مبادلات بازرگانی روسیه و چین به بیش از 100 میلیارد دلار رسید

طبق اطلاعات وزارت بازرگانی چین، در ماه دسامبر سال گذشته میزان مبادلات بازرگانی بین روسیه و چین برای نخستین بار به بیش از 100 میلیارد دلار رسیده که یک رکورد تاریخی در روابط تجاری بین دو کشور است.
- اخبار بین الملل -

به گزارش راه شلمچه به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "گائو فین"سخنگوی رسمی وزارت بازرگانی چین اعلام کرد که در اواسط ماه دسامبر سال گذشته میزان مبادلات بازرگانی بین روسیه و چین برای نخستین بار به بیش از 100 میلیارد دلار رسیده است. به گفته وی، این رقم یک رکورد تاریخی در عرصه روابط تجاری بین دو کشور است.

این مقام دولتی تاکید کرد که روسیه جایگاه نخست را در میان اصلی‌ترین شرکای  بازرگانی چین با توجه به قوه محرکه رشد داشته و میزان مبادلات بازرگانی بین دو کشور همچنان در حال رشد است. پکن، بزرگترین شریک تجاری مسکو محسوب شده و روسیه نیز جایگاه دهم در بین شرکای تجاری این کشور را دارد.

سخنگوی وزارت بازرگانی چین یادآور شد که پکن حاضر است در آینده نیز به تلاش‌های برای توسعه روابط چین و روسیه ادامه دهد.

ترامپ: هیچ کس مثل من با چین و روسیه سختگیر نبوده استدور جدید مذاکرات تجاری چین و آمریکا در پکنلاوروف: روسیه در جنگ تجاری آمریکا-چین دخالت نمی‌کند

بر اساس اطلاعات اداره اصلی گمرک چین، میزان مبادلات بازرگانی بین دو کشور طی ماه‌های ژانویه تا نوامبر سال 2018در مقایسه با زمان مشابه در سال 2017، نزدیک به 30 درصد افزایش یافته و به 97.23 میلیارد دلار رسید. صادرات چین به روسیه نیز 12 درصد افزایش داشته و به 43.45 میلیارد دلار رسیده و واردات از روسیه هم بیش از 44 درصد افزایش یافته و به میزان  53.78 میلیارد دلار رسیده است.