اخبار تازه

کد خبر ۱۲۸۸۸۵ انتشار : ۲۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۰

امام‌جمعه سمنان: دلار و سکه ارزان شد اما بازار تکان نخورد؛ مسئولان به معیشت مردم رسیدگی کنند

امام‌جمعه سمنان با اشاره به تذکرهای مقام معظم رهبری درباره لزوم رسیدگی مسئولان به معیشت مردم گفت: دلار و سکه ارزان شد اما بازار تکان نخورد و قیمت‌ها تغییری نکرده است.
- اخبار استانها -

به گزارش راه شلمچه به نقل از خبرگزاری تسنیم از سمنان، آیت‌الله سید محمد شاهچراغی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر سمنان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع مردم قم اظهار داشت: معیشت مردم یکی از توصیه‌های مکرر و همیشگی مقام معظم رهبری است.

وی با اشاره به پیام‌های این توصیه‌های مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری با فرمایشات همیشگی خود درباره معیشت مردم می‌خواهند نشان دهند که درد مردم را می‌دانند و آن را در جلسات خصوصی و عمومی بیان می‌کنند.

امام‌جمعه سمنان با اشاره به وضعیت دشوار معیشتی و اقتصادی مردم کشور تصریح کرد: امروز مردم کشور دچار سختی و مشکلات اقتصادی هستند و مقام معظم رهبری نیز به خوبی به شرایط مردم آگاه‌اند و تذکرات لازم را به مسئولان همواره داده‌اند.

آیت‌الله شاهچراغی با اشاره به پیام دوم این توصیه‌های مکرر مقام معظم رهبری عنوان کرد: مقام معظم رهبری با این توصیه‌های خود به مسئولان می‌گویند که نسبت به این موضوع (حل مشکل معیشت مردم) گوش شنوا داشته باشند.

رئیس اتاق اصناف: گرانی دست ما نیست؛ کسبه از ارزانی راضی‎ترندگرانی بازار "ارزان فروشان ارومیه "را هم به زانو درآورد +تصاویرقم| مردم به خاطر گرانی کالاهای اساسی تحت فشار قرار دارند

وی با انتقاد از عدم کاهش قیمت‌ها در بازار با وجود کاهش نرخ ارز تصریح کرد: امروز قیمت دلار و سکه ارزان شده است اما قیمت‌های بازار تغییر نکرده و بازار تکان نخورده است.

نماینده ولی فقیه در استان سمنان به انبارهای کشف شده از کالاهای قاچاق و احتکار شده در این استان اشاره و با انتقاد از عدم شفافیت سرنوشت این کالاها خطاب به استاندار و مسئولان این استان گفت: مسئولان استان سمنان انبارهایی که کشف شده است را چه کرده‌اند و چرا کالاهای کشف شده در میان مردم توزیع نمی‌شود؟

آیت‌الله شاهچراغی با اشاره به اینکه این امر باید برای مردم شفاف شود؛ اما همچنان برای مردم شفاف نیست تأکید کرد: مسئولان باید بدانند که انقلاب و کشور از آن مردم بوده و مردم نسبت به امور کشور نامحرم نیستند بنابراین مردم می‌خواهند بدانند و اطلاع داشته باشند.

وی با اشاره به اوضاع آشفته بازار و گرانفروشی برخی واحدهای صنفی با سوءاستفاده از شرایط موجود کشور از صاحبان اصناف در کشور و استان سمنان خواست تا به اقتصاد جمهوری اسلامی ایران کمک کنند.

خطیب نماز جمعه این هفته سمنان با تأکید بر اینکه رعایت تقوا تنها منحصر به حجاب و عفاف و اقامه نماز نیست تصریح کرد: امروز گرانی در کشور وجود دارد اما نباید شاهد گران‌فروشی در اصناف باشیم.

امام جمعه سمنان با اشاره به اینکه همه روزهای دی ماه برای ملت بزرگ ایران خاطره‌انگیز است به مناسبت‌های 9، 19 و 26 دی ماه اشاره و با بیان اینکه این روزها برای ملت ایران روزهای بزرگ است تصریح کرد: 9 و 19 دی به انقلاب اسلامی ایران دوام بخشید. حمایت از ولایت در نوزدهم و نهم دی ماه انقلاب اسلامی را ماندنی کرده و از این پس نیز ماندنی خواهد کرد.

وی از 26 دی ماه و سالروز فرار شاه از کشورمان به عنوان روز ماتم طاغوتیان نام برد و با بیان اینکه برخی‌ قصد دارند سلطنت‌طلبان را به میدان بیاورند افزود: امروز برخی قصد دارند کسانی که مطرود و از بین رفته هستند را دوباره زنده کنند. پسمانده‌های رژیم منحوس پهلوی باید بدانند که تا ابد منفور و مطرود ملت ایران هستند.

آیت‌الله شاهچراغی با اشاره به در پیش بودن سالروز شهادت فدائیان اسلام عنوان کرد: فداییان اسلام به راستی فدای اسلام شدند و در ظلمت و تاریکی زمان طاغوت به خوبی درخشیدند.

وی با اشاره به در پیش بودن سالروز میلاد حضرت زینب (س) و روز پرستار، از آن حضرت به عنوان الگوی ایثار و بصیرت برای مردان و زنان جامعه نام برد و با تأکید بر اینکه شب بیداری پرستاران برای آرامش و آسایش بیماران عبادت مهم است که آنان را از دیگران متمایز می‌کند از مسئولان کشور خواست تا توجه بیشتری به این قشر خدمتگزار جامعه داشته باشند.