اخبار تازه

کد خبر ۱۲۸۹۳۳ انتشار : ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰۴
مهندس سید حمید هاشمی مطرح کرد:

افزایش 20 درصدی حوادث در ساری / امداد رسانی به 2888 حادثه

مهندس هاشمی گفت: آتش نشانی ساری برای نجات جان و مال شهروندان چه در محدوده شهری و چه در غیر محدوده شهری که نیاز به امدادرسانی باشد از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد.

به گزارش راه شلمچه به نقل از  روابط عمومي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري ساري، سرپرست سازمان آتش نشانی ساری گفت: طي نه ماهه نخست سال جاري آتش نشانی مرکز استان به دو هزار و 888 مورد از حوادثی که برای شهروندان به وقوع پیوسته امداد رسانی کرد.


مهندس هاشمی با ارائه آمار امدادرسانی آتش نشانان در نه ماه نخست سال جاری به افزایش بروز حریق و حوادث نسبت به مدت مشابه در سال گذشته اشاره نمود و اظهار داشت: طی این مدت یک هزار و 443  مورد عملیات اطفای حریق  و یک هزار و 445  مورد عمليات امداد و نجات انجام شد که در مقایسه با آمار مدت مشابه در سال گذشته شاهد افزایش 20 درصدی میزان حوادث بوده ایم.


سرپرست سازمان آتش نشانی ساری به تشریح عوامل موثر در ایجاد آتش سوزی ها پرداخت و گفت: حریق های رخ داده شامل اتصال برق، نشت مایعات قابل اشتعال، انتقال حرارت، نشت گاز، افروختن آتش بصورت عمدی و بعضاً حرارت زیاد محیط از مهم‌ترین عوامل و علل این رخدادها بوده است.


مهندس هاشمی با اشاره به تلاش شبانه روزی آتش نشانان در سه شیفت متوالی جهت خدمت رسانی به شهروندان ، گفت: آتش نشانی ساری برای نجات جان و مال شهروندان چه در محدوده شهری و چه در غیر محدوده شهری که نیاز به امدادرسانی باشد از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد.

وی تلاش بی وقفه آتش نشانان ایستگاه های 6 گانه آتش نشانی ساری را قابل تحسین برشمرد و افزود: طی 9 ماهه نخست سال جاری 3هزار و 154 بار  خودروی آتش نشانی و نه هزار و 858  مامور آتش نشان برای امدادرسانی به محل حوادث اعزام شدند که خوشبختانه طي عمليات هاي صورت گرفته 656 نفر از شهروندان و هموطنانمان نجات يافتند . 


مهندس هاشمی با اشاره به اينكه بعضاً خسارت هاي ناشي از عدم رعايت موارد ايمني غير قابل جبران است، خاطر نشان كرد: متاسفانه طي مدت مذكور، 282 نفر از شهروندان در اثر حوادث مصدوم و 29 نفر نيز جان خود را از دست دادند.


وی گفت: طی این مدت آتش نشانان غیر از حوادث آتش سوزی به حوادث آسانسور ، سقوط اشیا، تصادف و واژگونی خودرو ، آبگرفتگی ، ریزش آوار، حوادث مربوط به حیوانات وحشی ،  محبوس شدن شهروندان در منازل و خودرو، سقوط درخت، گیر کردن انگشتر و همچنین سقوط از ارتفاع ، نشت گاز ، غرق شدگی و حوادث سقوط در چاه  به شهروندان امدادرسانی کرده اند.


مهندس هاشمی افزود: به منظور حفظ و ارتقا آمادگی آتش نشانان ، کارکنان ادارات ، کارگران و شهروندان طی این مدت 44 مانور برگزار شد.


سرپرست سازمان آتش نشانی ساری از همه شهروندان خواست موارد ایمنی را رعایت کنند و در مواقع بروز حوادث ضمن حفظ خونسردی با شماره گیری 125 نوع حادثه و آدرس دقیق را اعلام نمایند.