اخبار تازه

کد خبر ۱۲۸۹۴۵ انتشار : ۲۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۲۴

۵۵ مورد امداد رسانی در ۴۸ ساعت گذشته

امداد رسانی آتش نشانان شهر باران در ۴۸ ساعت گذشته به ۵۵ مورد رسید.

به گزارش راه شلمچه به نقل از خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، مومنی معاون عملیات سازمان آتش نشانی رشت با بیان اینکه ستاد فرماندهی و مرکز کنترل ۱۲۵ آتش نشانی در این مدت پاسخگوی یک هزار و ۴۴۲ مورد تماس رشتوندان بوده اند، افزود: بواسطه وزش باد گرم و کاهش رطوبت زمین و در برخی موارد بی احتیاطی در روشن کردن آتش شاهد ۲۶ عملیات اطفای آتش سوزی علفزار‌ها و ضایعات در سطح شهر رشت بودیم.

وی در ادامه به اعلام ۱۰ مورد حادثه قفل درب منزل مسکونی و خودرو اشاره داشت و گفت: آتش نشانان شهر باران در ۴ مورد از این عملیات‌ها موفق به نجات جان ۴ شهروند ۸ ساله- ۴ ماهه -۳/۵ ساله و ۱۲ ساله شدند که بعلت نقص فنی قفل درب موجبات محبوس شدن آنان فراهم گردیده بود.

مومنی معاون عملیات سازمان آتش نشانی رشت به ۴ مورد اطفای آتش سوزی منزل مسکونی در رشت خبر داد و افزود: در این آتش سوزی‌ها خوشبختانه با اقدام سریع از گسترش بیش از پیش آتش جلوگیری شد و به کسی آسیب جانی نرسید.

وی با بیان اینکه علت دو مورد از آتش سوزی منازل مسکونی اتصال در سیستم سیم کشی برق از ناحیه پریز برق متصل به یخچال بوده است، ادامه داد: روشن کردن اجاق گاز در مجاورت اجسام قابل اشتعال و همچنین بی احتیاطی در ایزوگام سقف منزل مسکونی دو علت دیگر از این آتش سوزی‌ها اعلام گردید.

معاون عملیات سازمان آتش نشانی به نجات شهروند ۵۷ ساله که قادر به پایین آمدن از بالای درخت نبود اشاره داشت و گفت: خوشبختانه شهروند که بعلت هرس درخت دیگر قادر به پایین آمدن از آن نبود، بدون هیچ آسیبی توسط آتش نشانان به مکان امن انتقال یافت.

مومنی با اشاره به برخورد شدید دو خودروی سواری در ظهر روز گذشته ادامه داد: این حادثه در پل بوسار رشت رخ داد و موجبات محبوس شدن و آسیب دیدگی سرنشین ۶۴ ساله را فراهم نمود که تیم نجات آتش نشانان سریعا نسبت به انتقال فرد مصدوم و تحویل وی به عوامل اورژانس جهت انتقال به مراکز درمانی اقدام کردند.

همین گزارش حاکی است: یک مورد اطفای آتش سوزی انباری، یک مورد اطفای آتش سوزی خودرو، ۳ مورد رها سازی محبوس شدگان در آسانسور، ۵ مورد خدمات ایمنی و ۳ مورد رها سازی حلقه انگشتری از دیگر اقدامات آتش نشانان بوده است.

شایان ذکر است: سازمان آتش نشانی رشت هم اینک با ۱۴ ایستگاه آتش نشانی در حال خدمت رسانی به شهروندان بوده که با توجه به آماده باش تمامی آتش نشانان حاضر در شیفت کاری؛ ۱۶ افسر ارشد بطور شبانه روز در خدمت سازمان و شهروندان هستند که می‌بایست در تمامی رخداد‌های اعلام شده در محدوده ایستگاه مربوطه سریعا به محل حوادث اعزام شوند.